Életem NAGY szerelme

Un homme à la hauteur

2023.01.04 Scriptor

Több annál, amit mutat

Bevallom, csak most láttam ezt a 2016-os francia vígjátékot, Laurent Tirard rendezésében, Virginie Efira és Jean Dujardin főszereplésével. Első pillantásra kis gagyiság az egész sztori: egy extrém alacsony törpe-pasas meghódít egy gyönyörű, magas nőt, és kialakuló kapcsolatukban együtt küzdenek meg a társadalom, a család és a barátok elítélő véleményeivel. Ám második elgondolkodásra többről szól ez a történet. Valójában az elfogadásról és arról is szól, hogy NE mások ideáihoz, véleményeihez és sztereotípiáihoz igazodjunk. Nekem tetszett. Értékelésem: 80%.

2019.01.11 ArpiHajdu és Réci

Cupido magasról tesz a magasságra

Már jó másfél éve egyszer nekifutottam a filmnek, aztán valamiért egész hamar kikapcsoltam, pedig elég ritkán hagyok félbe filmet. Aztán csak nem hagyott nyugodni (már csak azért sem, mert Jean Dujardint egyszerűen nem lehet nem szeretni), újra előve... Teljes kritika

Egy igazán aranyos és komikus film, tele váratlan és mulatságos helyzetekkel. Engem kikapcsolt a film, miközben néztem, és nálam csak ez számít. Soha rosszabbat ne lássak, pedig tudom, hogy fogok! Gyengécske négy csillag.

2017.04.10 indingo

Nagyon bejött ez a francia film. Semmi gusztustalan pukis poén csak az életből a különbségekből adódó eltérések nevettették meg a nézőt. Helyes film, ajánlom.

2017.07.24 Deku

Bemutató alapján érdekesnek gondoltam a filmet. Aztán sajnos miután megtekintette rá kellett jöjjek, hogy ez is csak egy a sok bénácska francia filmek közül.

2017.07.11 Szilonka

Nagyon oda lett téve a film, a poénok ültek és a története is igen szerethető, magával az esetlenségével. Várom már mikor másolják le az amerikaiak.

2019.07.21 Ms. Akárki

Egyik kedvenc francia romantikus filmem. Vicces és nincs túltolva benne az első látásra szerelem ökörség. Modern és letisztult. Végig fenntartotta az érdeklődésemet. Nagyon tanulságok film az elfogadásról és a vak szerelem szépségeiről. Nem csupán a külső a fontos.

2018.01.26 HercegPeter

Nem tudom, miért tetszik a legtöbb embernek annyira. Szerintem erősen túl van értékelve. Nem mondom, hogy rossz, de azt még annyira se, hogy jó. Az IMDB-s 6.3 közelebb áll a valósághoz, mint az itteni 82. Humor nagyon kevés van benne, és a romantika ... Több

2017.02.13 Berto49

Hiába volt a 136 cm-es színész(?) hangja Fekete Ernőé, nem volt kedvem végignézni, különben is egy főszereplő legyen szemrevaló, ne színházi látcsővel kelljen nézni, hogy nagyobbnak látszódjék. Szerencsétlen ember, akit ilyen termettel vert meg a SOR... Több

2017.12.07 Bazzzsi

Nagyon jó francia vígjáték, én szakadtam a röhögéstől. A története annyira abszurd, hogy már az vicces, ahogy csak áll a pali a csaj mellett. érdekes helyzetek szült a dolog.

2018.04.24 TomÁcs

MInden humort kifacsartak a filmből, ami alapja lehet a magasságbéli különbségnek. Kedves a humora, nem az a közönséges fajta. Helyes a története. Ajánlom.

2018.12.27 VvV

A humorát nagyon eltalálták. Annyira egyszerű az alapelgondolás, ami a sok bonyodalmat okozza.

2017.01.23 MMcFly2015

Az itt olvasott vélemények győztek meg arról, hogy meg kell néznem. Nem bántam meg. Azt mondják, az a jó romantikus történet, ha tudunk azonosulni a szereplővel, szereplőkkel. Hát nekem itt sikerült. Átjött a film mondani valója, és kitűnően filmre v... Több

2017.07.28 Lonka

Hatalmas volt a film, nem is gondoltam volna hogy ilyen pattent a film. Humoros, könnyed, nem erőltetettek a poénok csak úgy hozza az élet. Még biztos megnézem párszor.