Másodállás (2016)

Gustave de Kervern
Charlie Dupont
Alice Belaïdi

Spastic   2019. 11. 29.

Végig lekötötte a figyelmemet, nekem tetszett.

HercegPeter   2019. 02. 06.

Kellemes meglepetés volt. Csak elindítottam, hogy menjen valami, de aztán egész érdekesnek találtam és végig lekötött. Az elején a narráció jó ötlet volt, így gyorsan megismertük a főhős helyzetét és megmenekültünk attól, hogy rengeteg sablonos, unal... több»

Berto49   2017. 12. 28.

Egyszer nézhető fekete komédia. Valószínűleg kis költségvetésű film, néha meglepően morbid felhangokkal. A mai világban csak bérgyilkosságok elvállalásával lehet megélni? Bízom benne, hogy nem így van, bár a 20 meg a 40 rongyok főleg €-ban elég csábító.

tomvétsz   2016. 12. 28.

Bevallom, a rendezőtől eddig csak a Hosszú út lefelé-t láttam, de az bejött, így gondoltam beülök rá a párommal. Nem váltja meg a világot, de egyszeri alkalomra megfelelő volt. Inkább a nagy átlaghoz sorolnám, de a maga nemében szórakoztató film. Né... több»

MMcFly2015   2017. 10. 17.

Szeretek elrugaszkodni az amerikai filmektől, és ez se rossz választás, de nem elég. Jól indul a film, szimpatikusak a szereplők és a beszólások nagyon is jól működnek. Érdekes maga a szituáció, de egy bizonyos szinten nem tud feljebb lépni se krimik... több»

dovetusfurdo   2017. 12. 09.

Semmit nem vártam ettől a filmtől mégis mutatott olyat ami nekem nagyon tetszett ! Jó film!

Bulki   2016. 12. 26.

átlagon fölüli fekete humor, nagyon jól eltöltött idő. idén ez nem az első francia film/komédia, ami nagyon is elnyerte a tetszésemet, az Életem nagy szerelme hasonlóan szórakoztató volt

A film 6 474 899 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 300 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Pascal Chaumeil rendező miután 2004-ben elolvasta a film alapjául szolgáló könyvet azonnal eldöntötte, hogy meg fogja filmesíteni azt. Erre több mint tíz évet kellett várnia.

Az alkotók elmondásai szerint a filmet olyan ikonikus rendezők munkái inspirálták, mint a Coen-fivérek, vagy Ken Loach.

A film Iain Levison regényén alapszik.

Ez a film a rendező Pascal Chaumeil utolsó filmje. A direktor 2015 augusztus 27-én elhunyt.

(BéBé)

A filmnek van egy egész jó kis lendülete, ami a felénél azonban megtörik, és ez el is kíséri az alkotást egészen az utolsó percekig. Mindenesetre egy abszolút szerethető kis mozi, ahol a főszereplő karizmája nagyjából el is viszi a hátán a filmet, még akkor is, ha morálisan sokszor megkérdőjelezhetőek a tettei. De annyi bérgyilkos van, akit kedvelünk, miért pont ő lenne a kivétel? 65/100 több»