Ennél csak jobb jöhet

Ennél csak jobb jöhet

Une année difficile

Albert és Bruno kényszeres fogyasztók, túladósodottak, egyiküket a pitiáner cselszövések, a másikukat a magánélete sodorja az úton, amelyet mindketten azért járnak, hogy a víz fölött tartsák a fejüket. Találkoznak fiatal lázadó aktivistákkal, klímavészmadarakkal, a társadalmi igazságosság és az… Több

Forgatókönyvíró: Olivier Nakache, Eric Toledano
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.12.28. | Telekom TVGO (2024.04.01.) | Cinego (2024.04.11.)
Forgalmazó: MoziNet

Mathieu Amalric

KULCSSZAVAK

2024.04.01 Ahoj poplacsek

8/10 – Könnyed és mégis gondolatébresztő

Olivier Nakache és Eric Toledano, az Életrevalók író-rendezőpárosának filmje nem üti meg ugyan a korábban felállított igen magas mércét, de franciásan könnyed és szórakoztató módon továbbra is lényeges témákkal foglalkozik. Megismerünk egy már-már sz... Teljes kritika

2023.12.30 orbanzso

Én őszintén nagyon kíváncsi voltam erre a filmre, de valahogy egyszerűen nem tudott lekötni, pedig érezhető volt, hogy valami fontosat szeretne követíteni.

2023.12.28 Haj

Ez az a film, amire azt szokták mondani, hogy "egynek elmegy", és ez valóban így van, mert alapbó érdekes film, de nem érzem, hogy valaha még megszeretném újra nézni.

A film 19 141 730 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 9 202 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A csapat nehézségekbe ütközött a forgatási engedélyek megszerzése során. Szinte mindenhol elutasították őket. Egyetlen bevásárlóközpont sem járult hozzá, hogy 'black fridayt' rendezzenek, és a repülőterek is vonakodtak.Szerző: csd

A tüntetést ábrázoló jelenetekhez a rendezők valódi környezetvédelmi aktivistákat hívtak segítségül.Szerző: csd

Az Egy nehéz év fordulópontot jelent Eric Toledano és Olivier Nakache számára, akik úgy döntöttek, hogy teljes mértékben magukévá teszik az olasz vígjátékok műfaji jellegzetességeit.Szerző: csd

Az En thérapie című sorozat két évadának forgatása után a rendezők úgy érezték, hogy szükségük van arra, hogy egy vígjátékot is csináljanak.Szerző: csd