Élesítve

Unlocked

A film összbevétele 4 699 125 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 35 116 354 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 994 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film előkészületei már 2010-ben elkezdődtek, s először Mikael Håfström svéd rendezőnek szerették volna a direktori széket adni. Ám végül ismeretlen okok miatt Michael Apted vette át a helyét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Toni Collette olyan „arculatváltáson” ment keresztül, hogy néző legyen a talpán, aki ráismert a filmben alakított szerepében.Szerző: Berto49

A filmet Prágában, Csehországban forgatták.Szerző: hp

Az Élesítve szkriptje 2008-ban szerepelt a legjobb nem megfilmesített forgatókönyvek hollywoodi feketelistáján. Szerző: hp

Noomi Rapace orra eltörött a forgatáson, amikor véletlenül megütötte magát a könyökével. A színésznő ekkor észre sem vette a törést, csak akkor figyelt fel a sérülésre, amikor az orra körül egy nagy fekete véraláfutás jelent meg. Szerző: hp

Az Élesítve forgatási munkálatai már 2014. november 3-án megkezdődtek. A forgatás 2015. január 17-én ért véget. Szerző: hp