Elvis

Elvis

2023.02.03 MP170506

Austin Butler előtt emel kalapom, nagyon jól hozta a karakterét. Pesze Hanks is, de tőle mást nem is várhatunk. Nem Elvis van a középpontban, de szerintem így is egy remek film lett.

2022.11.10 sptt

Kifejezetten szeretem Baz Luhrmann stílusát, a túlzásokat, a harsányságot, a színeket, de ennél a filmnél valahogy végig szomorú voltam. Nem éreztem úgy, hogy az igazi Elvist kaptam volna meg a filmen, sokkal helyesebb volna, ha a film címe "Az ezred... Több

2023.08.01 Jocpappa

9 zselézett haj a 10-ből

Az életrajzi filmek sajátossága a hosszú játékidő, és hogy a cselekmény egy pontján leül a sztori. Az Elvisben az egész film alatt jelen lévő nagyon gyors vágások, szuper narratíva és nagyon jól megrendezett időbeli mozgások ezt elfeledtetik a nézővel, de azért van egy-két döcögősebb, óranézős pillanata. A színészek játéka bravúros, az operatőri munka és a vágás szintén kiemelendő. Nagyon jól ábrázolja egy hirtelen lett sztár felemelkedését és csillogását, majd az azt követő (sajnos természetes) csúfos véget. Több hidegrázós jelenetet is átéltem, pedig csak alapszintű Elvis-kedvelő vagyok. Két dolog tetszett még különösen: az egyik, hogy a sztár gyerekkorára nem sok időt szántak, mégis teljesen érthető és átlátható, hogyan kezdődött minden (az időnkénti rövid visszatekintések még jobban ábrázolják ezt). A másik, hogy a film egy pontján Elvis megjegyzi, hogy nem ért el semmit, és nem alkotott semmi maradandót. Furcsa ezt egy világszenzáció legenda szájából hallani. Elgondolkodtató, hogy ugyanazokkal a hétköznapi gondolatokkal és nehézségekkel küzdünk, bármekkorára is nőjük ki magunkat. 10/9-re értékelem. Csak azért nem 10-re, mert talán egy nap jönni fog egy zenés/életrajzi film, ami egy másodpercre sem válik érdektelenné, és kilép a megszokott életrajzi film szerepből.

2023.02.05 Lóri Ádámcsik

Kár érte, mert mérföldekkel jobbat ki lehetett volna hozni belőle

Nem is tudom, hogy milyen képi, történetvezetési stílusnak lehetne mondani ezt a filmet. Időben és képben is csapong. Nem szippantja be a nézőt a hangulat. Egy nagyszerű és korszakalkotó ember életútjának pocsék és hanyag filmre vitelét láthattuk szerintem. Egy Forrest Gump stílusú történetmesélést sokkal jobban el tudtam volna képzelni hozzá. Ezt jól elrontották.

2024.01.06 Kinga Kecskeméti

A lehetetlen küldetés

Én már az első percben éreztem, hogy nem leszünk jóban, de hősiesen kitartottam pontosan 40 percig. Aztán feladtam, ez nem az én Elvis-filmem. Se a történet, se a főszereplők nem tudtak rabul ejteni. Sajnálom. Dicsérem az igyekezetet, többen is megpróbálták már több-kevesebb sikerrel, de Elvis személyisége szerintem annyira magas polcon ül a lelkünk színpadán, hogy ő igazából egy lehetetlen küldetés.

2022.07.07 Gábor390920

Bevallom, nem ismertem Elvis munkásságát, sem az életét, viszont ez a film mindenkinek kötelező. A zene és a film szerelmeseinek egyaránt telitalálat. A film főszereplője, Elvis és menedzsere, az ezredes, de ha egy valakit kellene kiemelnem főszerepl... Több

2022.11.28 drg0602

Nagyon jó film. Nagyon jó vissza adja Elvis rövid életét. Elképesztő jó jelenetekkel van teli az alkotás. Zenék és a színészi teljesítmények tökéletesek. Bánom, hogy nem moziba láttam. Mindenképpen érdemes megnézni. Értékelés: 10/10

2022.08.30 Fikatours_blogger

Ebből a filmből megtudtam, hogy Elvis egy ártatlan bárányka volt, minden rosszról a manager tehet. A zene szenzációs, főleg, ami a stáblista alatt szól.

2023.12.30 Majorkas

Egynek elment

Nem volt rossz ötlet Elvisről csinálni egy filmet, engem érdekelt az életútja, volt, amit hiányoltam és nem kaptam meg a filmből, de ettől függetlenül nem volt rossz, egyszer nézhető.

2022.11.06 stomachh

Hiába nagy, csillogó, monstre alkotásnak szánták, sajnos jelentősége pehelykönnyű. Hiába játszott jól mindkét főszereplő, egyiket sem sikerült közel hozni a nézőhöz. Kár érte.

2023.10.12 Filmworlds blog

Amikor egy tehetséget csak árnyoldaláról látunk

Az Elvis című filmre nem igazán lehet büszke sem Baz Luhrmann rendező, sem Tom Hanks főszereplő, mert a legendás és tehetséges Elvis Presley-t sikerült olyan módon láttatniuk, ami a lehető legkedvezőtlenebb az 1977-ben elhunyt énekesre nézve. Elvis Presley persze messze nem volt hibátlan ember, mégis a zenetörténet egyik legnagyobb énekesét tisztelhetjük benne, aki hatalmas sikereket ért el, és akinek dalaiért milliók rajongtak. Sikeres volt zenéiben, sikeres volt filmjeiben, és temérdek barátja, szerelme is akadt, akik mellett zenész kollégái és a korszak nagy színészlegendái is tisztelték, szerették. Mindebből azonban semmit nem mutat meg Baz Luhrmann 2022-es életrajzi drámája, mert csak és kizárólag Presley hibáira és gyengeségeire fókuszál. Apróra kielemzi például, hogy miként hagyta, hogy kihasználja Tom Parker, akit Tom Hanks alakít (élete legrosszabb játékával). Az egész felháborítóan egyoldalú és silány. Az egyetlen tehetséges alakítást Austin Butler nyújtja, aki a gázos script és az ócska rendezés dacára is kihozza, amit lehet az egészből, Presley bőrébe bújva. Nálam ez a film maximum 15-20%, két csillag.

2022.07.16 Murphyyy

Nem igazán tudtam sok mindent erről a pasiról, de kíváncsian ültem be. Austin Butler nagyon jól hozza Elvist. Eddig nem is ismertem ezt a srácot. :D Tom Hanks viszont eszméletlen idegesítőre sikeredett, úgyhogy gondolom, az ő alakítása is jól sikerül... Több

2023.10.08 R9CK3R

Birom Elvist, de ez a film elég pocsék volt.. Az első 1 óra szuper volt, aztán kezdett nagyon lehangoló és nyomasztó lenni a hangulat, és nagyjából másfél óra után már nem is tetszett egyáltalán! Sokáig halogattam ezt a filmet is, és most az egyszer megnéztem, de többet nem fogom az fix!

2023.07.02 Juli@

Ez nem Elvis-film!

Nagy csalódás volt! Vártam, készültem rá. Sok éve olvastam már Elvis életrajzi könyvet. Anno néztem a filmjeit. Az sem érdekelt, ha kicsit bugyuta volt, de Elvis felejthetetlenné tette a sármjával és a csodás énekével. Ez a film nem Elvisről, a Királyról szólt, hanem a Tom Hanks által rosszul eljátszott menedzserről, de ezt kár volt erőltetni. Életem egyik legkedvesebb, legnagyobb színésze, sajnálom!