Viharsziget

Shutter Island

A Rotten Tomatoes oldalán 68%-os értékelést kapott 241 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Chuck szerepét eredetileg Robert Downey Jr. alakította volna.Szerző: wintermat

Eredetileg Wolfgang Petersen, majd David Fincher lett volna a rendező, és csak ezután vetődött fel Martin Scorsese neve.Szerző: wintermat

A film Dennis Lehane azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

A Viharsziget volt Martin Scorsese legmagasabb bevételt hozó filmje.Szerző: SódóGA

A rendező a Szédülés (1958) és a Kísért a múlt (1996) című filmet vetítette színészeinek, hogy szemléltesse azt az atmoszférát, amit saját filmjében is meg szeretett volna alkotni. Szerző: SódóGA

A golyóstoll, amit Teddy a filmben használ, egy Parker Jotter modell, amit 1954-ben dobtak piacra, amikor a film cselekménye játszódik. Ez volt az első megbízható és sikeres golyóstoll-modell, amiből csak '54-ben 3,5 millió darabot adtak el. A Parker Jotter abban az évtizedben uralta a piacot. Szerző: SódóGA

A Viharsziget Martin Scorsese és Leonardo DiCaprio negyedik közös filmje. Szerző: SódóGA

A Dachauban található koncentrációs tábor őreinek lemészárlása valódi történelmi esemény, amely 1945. április 29-én történt, amikor az amerikai haderők felszabadították a tábort. Szerző: SódóGA