Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Thibo84   2019. 06. 05.

Én azok táborát erősítem akiknek tetszik ez az alkotás. Humoros a történet, viccesek a karakterek, számomra jó kis kikapcsolódást nyújt Wallace és Gromit kalandja.

Orosz István   2016. 05. 28.

Hát meg kell mondani nem egy mindennapi rajzfilm. Humor van benne bőven, de a történet nem egészen adja az ütős érzést, ami maradandó élményt ad az embernek. A karakteret elég jók főleg Gromit! Meglehet nézni! :)

Norbert93   2019. 02. 26.

Se eleje, se hátulja. A debil gyurmafigurák eleve olyan ijesztőek és visszataszítóak számomra.

kevelin   2019. 06. 03.

az ocsem talan 3-4 eves volt amikor otthon neztuk en kb 10-11 de nagyon elveztem. jokat nevettunk rajta. nekem nagyon bejott aranyos ki tortenet s mindezt gyurmabol kihozni foleg 2005ben amikor az animalas meg mondhatni gyerekcipoben jartam szerintem nagyon szuper kis sztori lett.

Kardos   2016. 08. 07.

Aranyos történet kerekedett ki belőle végül, de nekem elég unalmas volt. Ez tipikusan gyerekeknek szól csak és a szülő halálranhatja sajnos. De a szereplők és a környezet tényleg meseszépen meg van csinálva ezzel a technikával, ezért plussz pont.

Bogi   2016. 04. 30.

Izgalmas belegondolni, hogy az ilyen animált gyurmafilmeket hogyan készítik, de sajnos ebben a filmben ez az egyetlen izgalmas. A karakterek nagyon aranyosak, édesek csakhogy ez nem elég, hogy lebilincselje a nézőt. Persze az egészen kicsiket persze, de hát szerintem ők azért többet akartak felmutatni. 5/10

macikutya   2015. 06. 29.

Az eddig látott Wallace és Gromit mesék után kétkedve ültem le megnézni a filmet, de ugy voltam vele, ha már nincs más megnézem. Hát hiba volt. Ettől rosszabb mesét még nem igen láttam. Halálra untam magam, tiszta erőltetett volt az egész, alig vártam, hogy vége legyen. Iszonyatosan rossz, senkinek nem ajánlom.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 43 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes oldalán 95%-os értékelést kapott 176 kritika alapján.

A film öt éven keresztül készült.

(ps)

A filmhez készült poszterek kézzel festettek.

(ps)

A stáb havi 20 kg ragasztót használt el a díszletek rögzítésére.

(ps)

A filmen mintegy 250 ember dolgozott.

(ps)

A karakterek szemeit nagyjából két hónapnyi forgatás után kellet kicserélni.

(ps)

Wallace és Gromit eddig még nem kerültek szembe emberi ellenlábassal.

(ps)

A templomban látható festett üveg, amin a veteménylény betör, Szent Györgyre emlékeztet, a sárkányölőre.

(ps)

A vizet CGI technológiával oldották meg.

(ps)

. A Wallace és Gromit és az elvetemült veteménylény minden korosztály számára vidám perceket hozhat, így bátran merem ajánlani. Nem is beszélve arról, hogy minden idők legtöbb bevételét hozó gyurmanimációinak listáján az előkelő második helyet követelte ki magának. több»