A kívánságsárkány

Wish Dragon

2022.06.19 Zoltán383985

Vigyázz, hogy mit nem kívánsz!

A 12 éves lányom mutatta a 6 éves fiamnak ezt a mesét. Nem lakunk együtt, de ez más lapra tartozik. Szóval, ő mutatta nekünk ezt a mesét a Netflixen és nyugodtan mondhatom, hogy tetszik. Még nekem is. A fiam szinte kétnaponta megnézi, ezáltal én is. Nem minden "parasztlegény" akar pénzt és gazdagságot, van, aki azt nézi, hogy másoknak hogyan tud segíteni. Minél többet nézem a mesét, annál többször figyelek meg fontos mondatokat, és ez egy mese. Szerintem nem sok reklámja volt, de annál tanulságosabb. Az autóban ülő jelenet a kedvenc.

2021.10.26 Spidey

Nem minden arany, ami fénylik

Remek mese. Bár minden alkotás ilyen lenne! A felépítése, cselekménye, tanulsága mind-mind kifogástalan. A látványvilágért pedig szinte megnyalom mind a tíz ujjamat. Remek kikapcsolódás az egész családnak.

2021.06.24 hp

Egy okosan kitalált, gyönyörűen animált, szórakoztató és humoros sztori, ami széles korosztálynak szól. Az idei év egyik legkellemesebb csalódása számomra, csak ajánlani tudom.

2022.01.31 Csillagpor

A Netflix egyik legjobb gyerekeknek szánt tartalma. Már megannyiszor megnéztük pár hónapja. Kicsit Aladdin-koppintásnak tűnhet első ránézésre, de szerintem ebben sokkal több a lélek és viccesebb is.

2022.03.03 JRD

Nagyon ari történet, nem csak gyerekeknek...

Átlagos történetfonal, átlagos mese... de valahogy mégis szívmelengető. A jól bevált receptet követi: végy egy szegény fiút. Végy egy híressé vált lányt, végy egy központi csavart és végy egy vicces, bugyuta, idegesítő kívánságsárkányt - és kész is a remek kaland, megfűszerezve könnyekkel, bánattal, vitákkal, gyanúval és happy enddel! A szereplők jellemfejlődése (mint ahogyan azt elvárjuk a meséktől) nyomon követhető, és a végén leszűrhetjük a tanulságot is. Remek családi kikapcsolódás a teljes családnak! Szóval filmkalandorok! Filmre fel, és jó szórakozást!

2021.06.12 KCintia

Magával ragad, és nem ereszt

Nem tudom, hogy ki miként fogja megélni ezt a mesét, de nekem felnőtt fejjel is egy nagyszerű alkotás. Úgy érzem, hogy többször meg fogom még nézni, mert ahogy az 5 csillag is mutatja: zseniális. Egy új kedvenc mesém lett.

2021.07.19 Kazydo

Felejthető

Aranyos történet, de nagyon hajaz az Aladdinra. Persze ez modern világban játszódó, de a szellem, aki 3 kívánságot teljesít egy edényből kijőve, túlon túl is elcsépelt. Ritka már az olyan történet, ami nem a múltba nyúl vissza némi segítségért.

2021.06.17 Sonny

Nem volt ez rossz, de idén már mutatott nagyot a Netflix a Mitchellékkel, és mivel annak azért eléggé mélyen bennem maradt a nyoma, nem tudom nem összevetni. A kívánságsárkány nálam most egy közepesre volt elég.

2021.02.21 lacc

Imádtam. Egyszerűen imádtam. Biztosan megnézem még többször, ajánlom mindenkinek, nagyon megéri.

2021.08.23 liza0720

Egy szépen meganimált mese lett, nagyon jó a története is. Én nagyon szeretem.