Kötelező darabbá kéne tenni iskolákban. Tény, erősen figyelni kell, hogy az átlag ember számára ismeretlen kifejezések között ne vesszünk el. Amit hiányoltam, hogy nem taglalta a többi kontinensre gyakorolt hatását/álhatását.
Hiánypótló darab, ami mégis hiányérzetet keltett bennem. Sokaknak rendkívül megdöbbentő lehet, amit a film bemutat, ezért nagyon ajánlom a megnézését. Viszont nagyon egyoldalú a bemutatás, ami kissé ferdít a valóságon.
Adott egy dokumentumfilm, ami hatalmas dobpergés mellett akar bemutatni egy olyan szánalmas jelenséget, mely már 15 éve a mindennapjaink része. Újat nem tud mutatni, ellenben akaratán kívül még reklámozza, és élteti is ezt a kultúrát.
A történet kissé szenzációhajhász, közel sem akkora sztori, mint ahogy elő van adva. Ráadásul a történet végét nem tudhatjuk meg belőle, mivel az 2022-ben ér véget. A legfőbb kérdésekre sem kapunk választ pl. kik segítették a 19 éves lányt? Miért szedett gyógyszereket? Azt sem említi meg, hogy Sunny már 18 éves korában ismerte, így feltételezhetően ő a felbújtó bűnsegéd.
Ettől függetlenül engem is lekötött a film és várom, hogy egy reálisabb és átfogóbb képet mutató film is készüljön a történetről.
Ha a film egy órával rövidebb lenne, és a főhős képességeit nem szuperhero magasságokba emelték volna, akkor kiemelkedő, feszültségekkel teli krimi lenne. Így viszont csak egy feleslegesen túlnyújtott, középszerű film.
6 hazai bűneset kerül bemutatásra rendkívül amatőr módon. Bár a sorozat felépítése utánozza az ID csatorna műsorait, de tartalma néha gyermeteg hibáktól hemzseg. Pl. vágás után bennmaradt jelent (miért is fontos a mesterlövész?), vagy a mobiltelefonnal illusztrált eset, ami alatt a beszélő elmondja, hogy akkor még nem volt csak vonalas telefon. Ezektől eltekintve is felületes az ügyek bemutatása, ami különösen azért bosszantó, mert néhol olyan kérdéseket boncolgat, ami miatt valóban lett volna létjogosultsága a sorozatnak.
Érdekes? Nem! Izgalmas? Nem! A bíró sérója király? Igen! Aki ismeri a történéseket, annak a tárgyalás egyszerre lesz megdöbbentő és magyarázattal szolgáló.
A téma alapvetően érdekes, de egyáltalán nem érdekfeszítő. Will Smith karakterének családi élete teljesen felesleges és jól jelzi, hogy nehezen tudnak kikerekíteni a sztoriból egy egész estés mozit.
Az ötlet zseniális, a megvalósítás katasztrófa. Ebben a sztoriban és színészgárdában sokkal, de sokkal több volt! Összecsapott film, logikai bakikkal, ami a hatásvadászatot kereste, ahelyett, hogy legendás dráma lett volna.
Egy véletlen folytán kezdtük el nézni, de pontosan tudtuk miről is szól. Sőt, érdekelt is a történet. Mégis totálisan untatott a film, egyszerűen képtelen voltam élvezni. A szerelmi szál már ott röhejes volt, mikor a nő a felajánlott 6 havi halasztási lehetőségért cserébe elkezdett szimpatizálni főhősünkkel. (Amint pénz van, van szerelemis, rettenetes üzenet!)
Újabb egész estés ID műsor. A történet szörnyű, de ha ismerjük az eseményeket, akkor látható, hogy nagyon erőlködtek a rendezők, hogy egy érdekfeszítő dokumentumfilmet hozzanak valahogy össze.
Igaz történet alapján… Annyi benne az igaz, hogy Amerika létezik. A filmnek köze sincs a valósághoz, de így el lehetett adni ezt a csajos vígjátékot. Eleve gyenge eresztés, de így főleg gáz!
80 Bennfentesek (2010)