Közepes Három sztár, ebből kettőnek a karaktere összejátszik. Aaron Taylor-Johnson, Theo James és Sam Worthington. Mindhárman szerepeltek már sokkal jobb filmekben is. A cselekmény kiindulópontja London belvárosa, ahol két esemény játszódik: az egyik nyilvános, a másik titkos. A nyilvános egy 500 kilós második világháborús bombához kapcsolódik, melyet véletlenül találnak meg, majd lezárják miatta a környéket és bomba-szakértőket hívnak. A titkos esemény kapcsolódik ehhez, mert kihasználva a belváros lezárást egy banda bukkan fel titokban, hogy kiraboljon egy közzeli bankfiókot. Idővel kiderül: a bomba-szakértő katonatiszt összejátszik a bandával, sőt közösen főzték ki az egészet. Vannak ugyan izgalm... több»
A legjobb film az utóbbi 5 évben Már az első, eredeti TOP Gun is nagyon tetszett annak idején, és emlékszem, kissrácokként mindannyian vadászgéppilóták akartunk lenni. Aztán amikor most, 2022-ben, kijött az új rész, a Maverick, tűkön ültem, hogy láthassam a moziban. És rögtön meg is néztem egymás után kétszer (annyira tetszett).
Ami a legnagyobb pozitívuma, az szerintem maga a sztori, mely igazság szerint még jobb is, mint az első résznél, mert sokkal összetettebb. Itt Maverick (Tom Cruise) már éltes korban van, de a haditengerészet még megbízza egy fontos akcióval: neki kell kiképeznie a legjobb pilótákat egy lehetetlennek tűnő bevetésre. Közben egyszerre kell megoldania három dolgot is: rendeznie kapcsolatát a csinos Pen... több»
Vissza a középkorba sok izgalommal (85%) Régi kedvencem az Idővonal, amit üdítő élmény volt újranézni a tévében nem régiben. Aki szereti a történelmet, az talán eljátszott már a gondolattal, hogy milyen lenne visszamenni a múltba, mondjuk a középkorba. Michael Crichton regényéből Richard Donner rendezte meg az Idővonalat, melyben egy tudós csapat indul vissza a XIV. századba, vagyis az 1300-as évekbe. Ekkoriban Anglia és Franciaország ádáz háborút vívtak egymással az úgynevezett százéves háború csatáiban. A főszerepekben Paul Walker, Gerard Butler, Csókás Márton, Frances O'Connor, illetve a csinos Anna Friel. Láthatunk egy várostromot és több harci jelenetet is. Érdekes, hogy az időutazók amerikaiak (miként a film is), mégis a fran... több»
Kissé egysíkú Belekezdtem a Lionessbe és az első 3-4 részt végig is néztem, de aztán abba kellett hagynom. Ambivalens érzések jelentek meg a fejemben: egyrészt untam, a másrészt meg idegesített egyoldalúságával. Az egész rámegy a nők szerepére a Közel-Kelet háborúiban, főleg CIA és más kémkedési vagy egyéb feladatok tekintetében. Szeretem Zoe Saldanat és ebben a sorozatban sem tehet arrról, hogy maga a forgatókönyv és alapötlet gyenge és egyoldalú. Szerintem nem is reális az, ahogyan mindent a nők intéznek.
Épp adta a TV-n az egyik csatorna, így újra megnéztem, és furcsa módon most, másodjára jobban tetszett, mint elsőre a moziban. Talán mert legelőször nagy elvárásaim voltak vele szemben, melyeket nem nagyon tudott teljesíteni. Most azonban úgy ültem le megnézni, hogy nem volt semmi elvárás, és be is jött jobban a dolog. Tetszik például, hogy a főhős nem hibátlan hős, és Dwayne Johnsonért tényleg van miért szurkolni. Jó az is, hogy tettek bele több csavart arról, hogy ki áruló és ki nem. Látványban is erős az egész, néhol egészen elképesztő felvételeket láthatunk. Neve Campbell (a Sikoly sztárja) jól helytáll, és nekem Pablo Schreiber is tetszett, ahogyan szembeszáll Johnsonnal. Meglepett visz... több»
Mentálproblémás harcosok Adott egy pasas, Jack (Edward Norton) full átlagos élettel. Egy nap bekattan, és maga mellé vizionál egy vagány fickót (Brad Pitt). Beköltöznek egy nagyon lepukkant, igénytelen és koszos házba, majd nyitnak egy illegális klubot unatkozó és bunyózni vágyó középosztálybeli manusoknak. Aztán elfajul a dolog, Jack átmegy skizofrénbe, a klub meg egyre durvább dolgokat csinál. Végül Jacket üldözni kezdi joggal a rendőrség, aztán nem tudjuk, hogyan végződik az egész. Ennyi. Igazság szerint 500 karaktert is kár pazarolni rá. Valószínűleg értelmi- és érzelmi sérültek filmje már hosszú évek óta.
Látványos Tachtenberg filmje Elég jól elvoltam ezzel a filmmel, bár kicsit sok ikonikus dolgot döntött sárba Dan Trachtenberg. Az első, hogy a yautják (predátorok) korábban hatalmas, titokzatos és rettegett lények voltak, akiknek erejével legfeljebb az alienek érhettek csak fel. Ám a Halálbolygóban kiderül: akadnak közöttük ember méretű példányok is, mint főhősünk, Dek, aki nagyon is emberi lény hibákkal és érzésekkel. A filmbeli történet szerint Dek bizonyítani akar, ezért megy a Halálbolygóra, hiszen feleakkora, mint fajtársai, és apja is halálra szánta (csupán testvére önfeláldozásának köszönhető, hogy elmenekülhetett). A Halálbolygón a hatalmas és legyőzhetetlen Kaliskot akarja elejteni. Segítője a félbevágott cserf... több»
Orosz propaganda Az oroszok a T-34 című filmmel bizonyították, hogy éppen úgy propagandacélú háborús filmeket készítenek, mint sokszor az amerikaiak is. A T-34 ugyanis tömény propaganda lett, és azt hivatott hirdetni, hogy az orosz T-34 a háború legjobb harckocsija volt, a szovjet ipar remekműve, a benne ülő katonák pedig Oroszország legyőzhetetlen hősei voltak egytől egyig. Az alapsztori 1941-ben kezdődik, amikor a náci német hadsereg már Moszkvához közeledik. Ám itt van Ivuskin alhadnagy (Alexandr Petrov) és legénysége egyetlen T-34-essel, hogy megállítsa őket. A megállítás azonban csak részben sikerül: Ivuskin fogoly lesz, és Németországba szállítják. Fő ellenfele Klaus Jager SS-Hauptsturmführer (százados... több»
Elképesztően jó sztori (90%) Neil Burger 2011-es akcióthrillere volt az utolsó film, ami igazán képes volt meglepni. A drogok és az AI korában nagyon is aktuális téma egy olyan szer piacra kerülése, mely felszabadítja az emberi elmét és átmeneti időre zsenivé tehet bárkit. A film történetében ez a valaki Eddie Mora (Bradley Cooper), a lecsúszott író, aki épp egzisztenciális válságban van. Az NZT-re keresztelt tablettából éppen a legjobbkor kap, segítségével feltör. A problémák azonban ekkor jelennek meg: nyomába szegődik egy banda, riválist lát benne egy másik gazdag üzletember, Carl Van Loon (Robert De Niro), és jelentkeznek az első mellékhatások is. Eddie nagy bajba kerül, meg kell oldania mindhárom problémát. Ráadásu... több»
Kissé gagyi lett Andy Weir írt már zöldségeket, de ez az asztrofág dolog mindet veri. Az "astro" egyenlő csillag, a "phage" pedig egyenlő evés. Az asztrofág tehát csillagevést jelent. Bár az nem tiszta, hogy ezek a kis mikroszkopikus lények (melyek amúgy a Hail Mary-küldetés főszereplői) magukat a csillagokat puszilják be, vagy csak az energiájukat. De tény, hogy a történet szerint ők okozzák a katasztrófát (a Nap fenyegetését), ami miatt az emberiség egy gimis tanárt küld (ki mást) a világűrbe, hogy oldja meg a problémát. Ő Ryland Grace (Ryan Gosling). Van a filmben humor, helyzetkomikum és pici izgalom is (takaréklángon). A kis űrpók, ami szikladarabokból áll (és segít a gimis tanárnak megmenteni a világot... több»
Provokáló, logikai bukfencekkel teli akciófilm Paul Thomas Anderson filmjét felkapta az amerikai közönség és a filmszakma is tavaly, így elhalmozták díjakkal és dicséretekkel egyaránt. Én már akkor is értetlenül álltam az egész előtt, mert a film teljes hatásvadászat népszerű témák provokatív felhozásával. Ilyen a fekete nő és a fehér férfi kapcsolata (mely Amerikában ma is nagyon megosztó felállás), a kábszerező (füvező) forradalmár alakja (lásd DiCaprio karakterét), a szélsőjobbos, neonáci katonatiszt (Sean Penn) vagy épp a mexikói barát, aki segíti a fürdőköpenyes hőst. Közben rengeteg a logikai bukfenc, mint például az, hogy miért fekszik le egy fekete nő egy fajgyűlölő katonával, aki ráadásul el is akarja fogni, hogy börtönbe dugja.... több»
Intellektuális Odüsszeusz Nolantől Christopher Nolan korunk egyik legmegbecsültebb rendezője, akinek számtalan sikerfimet köszönhetünk. Ezek közül nekem az Eredet és az Oppenheimer a kedvencem. Ezúttal egy irodalmi (és történelmi) témához, a Homérosz által írt Odüsszeia ókori eposzához nyúlt némileg formabontó jelleggel. Az általa megálmodott Odüsszeusz ugyanis nem elsősorban hős és mindenkit legyőzni képes harcos, hanem belső válságokkal és aggodalmakal teli intellektuális vezető, apa és férj. A szerepet Matt Damon kapta, és tény, hogy a rendezői elképzelést teljesíteni is próbálta.
Nolan a filmjét nem elsősorban az akciókra és grandiózus látványvilágra építette, hanem sokkal inkább annak a küzdelemnek a megjelenítésére, me... több»
Izgalmas és fordulatos Sydney Sweeney számomra eddig a filmig a csinos cicababa megtestesítője volt, akiben nincs különösebb színészi tehetség. Ám a The Housemaid változtatott némileg ezen. Ebben a filmben ugyanis megvillant valamit tehetségéből. Egy börtönből szabadult nőt alakít, aki egy felsőközép-osztálybeli, módos családnál vállal házvezetőnői állást. Eleinte minden normálisnak tűnik, majd jönnek sorra a meglepetések: Nina a feleség nem teljesen normális, de a férj az, aki végül az igazi megdöbbenést kelti. A sztori átvált thrillerbe, majd horrorba. Izgalmas és fordulatos egyszerre.
Az idő pénz és élet egyszerre Azóta kedvencem a Lopott idő (In Time), amióta 2011 novemberében először láttam a moziban. A rendező az az Andrew Niccol, aki 97-ben a Gattacát is készítette. A forgatókönyv és rendezés is zseniális, de igazán naggyá a filmet a három főszereplő teszi: Amanda Seyfried, Cillian Murphy és Justin Timberlake.
A történet egy elképzelt jövőben játszódik, ahol az emberek életét belső órájuk határozza meg. Ez a bizonyos óra 25 éves korukban indul el és alkarjukon megjelenve mutatja, hogy éppen mennyi idejük van hátra. Az órát lehet tölteni és lefogyasztani is. Ha dolgoznak, akkor a fizetségük percekben és órákban kerül meghatározásra és fel is töltődik biológiai órájukra. Ha viszont költekeznek, akk... több»
A 90-es évek egyik legjobbja akciófilmes kategóriában Régi kedvencem az 1995-ös Pénzvonat, melyet Joseph Ruben rendezett és három főszereplője: Jennifer Lopez, Woody Harrelson és Wesley Snipes. A film magán viseli a 90-es évek akciófilmjeinek legtöbb stílusjegyét. A cselekmény legfőbb karakterei metrórendőrök és mellesleg testvérek (noha egyikük fekete, másikuk fehér). Párbeszédeik nagyon feldobják a filmet, de kapunk akciókat és izgalmakat is bőven. Hőseink egyszerre akarják elfogni a metrógyújtogatót és megtartani állásukat annak ellenére is, hogy főnökük mindent megtesz kirúgásukért, és egyikükben felmerül a pénzvonat kirablása is.
Nagyon jó rendezés, remek alakítások Edward Zwick sok jó filmet rendezett már (Az 54. hadtest, Szükségállapot, Az utolsó szamuráj stb.), de legjobb munkája szerintem a 2006-os Véres gyémánt (Satellite Awards-díj 2006-ban). Az afrikai gyémántbányák és az onnan Európába vezető utak mind vérrel festett helyszínek. A filmbeli Danny Archer (Leonardo DiCaprio) mindent feltesz (még az életét is) arra, hogy egy kivételes gyémántot sikerrel elhozzon Sierra Leonéból. A filmben felbukkan Jennifer Connelly is, 36 évesen (a forgatáskor még annyi volt), lélegzetelállító.
70 Időzített bomba (2026)
Három sztár, ebből kettőnek a karaktere összejátszik. Aaron Taylor-Johnson, Theo James és Sam Worthington. Mindhárman szerepeltek már sokkal jobb filmekben is. A cselekmény kiindulópontja London belvárosa, ahol két esemény játszódik: az egyik nyilvános, a másik titkos. A nyilvános egy 500 kilós második világháborús bombához kapcsolódik, melyet véletlenül találnak meg, majd lezárják miatta a környéket és bomba-szakértőket hívnak. A titkos esemény kapcsolódik ehhez, mert kihasználva a belváros lezárást egy banda bukkan fel titokban, hogy kiraboljon egy közzeli bankfiókot. Idővel kiderül: a bomba-szakértő katonatiszt összejátszik a bandával, sőt közösen főzték ki az egészet. Vannak ugyan izgalm... több»