A siló

Silo

2024.01.11 Török389133

Az első rész és az utolsó 4 rész nagyon érdekes és izgalmas, ezek alapján 5 csillagot is adtam volna, de sajnos van közben pár elég unalmas rész. Nagy kár érte, ha azokat kihagyják, akkor tényleg zseniális lett volna az egész. Kíváncsian várom a 2. évadot.

2023.05.05 Tonyka

Erős kezdés...

A bemutató alapján nagyon vártam a sorozat indulását. Nem titkolom nagyon kedvelem a hasonló témájú alkotásokat. Kiemelném, h igazán hálás vagyok a sorozat gyártóknak. Ma tőlük kapjuk azt amiből a mozikban hiány van, mégpedig változatosságot. Hozzány... Teljes kritika

2023.07.13 Lóri Ádámcsik

Wow

Na, ilyen egy szuper jó posztapokaliptikus sci-fi. Csomó kérdés, csomó rejtély, csomó izgalom. :) Tuti, hogy lesz második évad, ami már most nagyon várós. Mind a történet, mind a szereplők, mind a hangulat nagyon el van találva. Csak ajánlani tudom!

2023.06.30 kabel

Mystery sci-fi

Na most, A siló lényegében egy társadalmat mutat be. és azon belül egy karakterközpontú sztorit épít. A karakterek az elnyomó kormányt kicselezve próbálják meg felfedezni a világuk igazságát, de a sorozat arra is rávilágít, hogy még a rezsim tagja sem tudják, mi a valóság. Ez a része a sorozatnak kiváló, rengeteg apró felfedezés van minden epizódban, a sorozat nem felejt el megválaszolni bizonyos kérdéseket, és érezni, hogy nem csak random dolgok történnek, mint mondjuk a Lostban vagy a From cím sorozatban. Azonban A siló sajnos nem valóságos. A világ belső mechanikája számomra hihetetlen kissé, és nem értem, bizonyos technológiák hogyan lehetségesek egyáltalán. A generátor javítása még nulla mérnöki tudással is totál hülyeségnek tűnt. Ez sajnos szomorú, mert belezavar a sorozat másik felébe. Rebecca Ferguson szerencsére ott van, hogy megemelje a minőséget. A karakter, akit alakít, végre egy izgalmas, sokszínű és változatos figura, egyedi hibákkal és célokkal, melyek folyamatosan alakulnak és formálódnak. A mellékszereplők sajnos nem ennyire mélyek, de interakciójuk főszereplőnkkel izgalmas marad.

2023.07.19 RigbyTheMad

Elég jóra sikerült a sorozat. Voltak benne csavarok. Nem tudtuk az első néhány részben, hogy valóban mi is a helyzet, szóval jól álcázták :D A lényeg, hogy nem volt benne meztelenség és semmi ilyen alja dolog. (Ugye, hogy ezek nélkül is sikeres lehet egy sorozat, és jó is?) Nem volt trikóban sikonyálás és fetrengés a földön. Szereplők is szimpatikusak voltak. Várjuk a 2. évadot.

2023.07.09 Robinson76

Egy lebilincselő túlélődráma

A sorozat új és üde színt hoz a poszt-apokaliptikus műfajba, mert a szokásos sötét és nyomasztó történet helyett a készítők egy olyan világot alkottak meg, ahol a túlélésért, a szebb és élhetőbb mindennapokért küzd mindenki. Egy zárt térben, az emberi viszonyok bonyolult hálózatának szövevényes kapcsolatrendszere játssza a főszerepet. A széria izgalmas nyomozásokkal tarkított, fordulatokkal és remek karaktervezetéssel építi fel magát. Ahogy a nyomozás mélyül, úgy kerülünk egyre közelebb az egyre nagyobb rejtélyekhez​. A sorozat mindemellett intelligensen építi fel a történetet a kardinális kérdések köré, ami nem más, mint a múlt és a külvilág, ugyanis a silóban élők számára a korábbi történelem nyomai eltűntek, és az embereknek fogalmuk sincs a múltról. A szereplők élet-halál harcot vívnak mind a külső veszélyekkel, mind belső démonaikkal. A széria elegye a félelemnek, a hatalomnak és az azzal való visszaélésnek, illetve az emberi kapcsolatok dinamikájának, és ezen pszichológiai rétegek jelenléte teszi igazán emlékezetessé és megnézésre kötelezővé.

2023.09.17 pacific22

A hősök búcsúzása

Azért nehéz írnom erről a filmről, mert a sci-fi történet igazából nem is egy igazi sci-fi, ha eltekintünk az alaphelyzettől. Szerintem jóval inkább bemutatja az emberi jellemeket, milyenek vagyunk mi. Ha jobban belegondolok, a film rólunk szól. A legtöbb ember (köztük én is) inkább elfogad egy hazug vezetést, mert félti a szeretteit, magát, és fél az erőszaktól és a lázadás utáni következményektől. A silóban kb. 10.000 ember éli napjait, a rendszerük kb. azonos jó néhány jelenlegi társadalmi rendszerrel. A film a kavargó érzelmek mellett jól fenntartja a kétkedést is. Hiszen a víznél van lent egy nagy ajtó, és ott van az a szép színes kép is, az élő természet, amit az „önként kilépők” szemszögéből láthatunk néha. De az utolsó percek lezárják a filmet, akárhogy is. A hősök búcsúzása és halála nekünk csak egy kis ideig okoz rossz érzést, ugye? Mi maradunk itt ebben a...

A Nagy Fehér Főnök
2017
Hol nézheted: TV

2023.06.29 Mária390336

Mary

Egyet értek, hogy izgalmasan kezdődött és full semmivé vált. A lépcsőn való rohangászást nem értettem. Miért nincsenek liftek, mikor teljes kamerahálózat, úgy mond full technika áll rendelkezésükre? Most már csak arra vagyok kíváncsi, mit kínlódnak össze befejezésként. (Mondjuk mindannyian kisétálnak a jó levegőre? A szép felszínre, ahol minden egészséges? És bezárják a polgit és társait?) Módosítanom kell a véleményemet, mert az utolsó, a tizedik rész kellemes, nem várt meglepetést okozott, újból felkeltette a kíváncsiságomat a majdani (gondolom lesz) folytatás iránt.

2023.08.23 Attila Herke

Nagyon ok.

Ez a sorozat telitalálat.

2023.05.17 Bálint Czimmer

Eeeeehhhh...

Nagyon nehéz olyan dolgokat elnéznem, hogy pl. 100+ éve élnek ott, és egy ilyen kis zárt ökoszisztémában logikusan száz év alatt kb. minden széthullik, tönkremegy. Valamint maga az energia, ami abból a múlt századinak kinőző, kerregő gőzgépből jön, ami ép ésszel kb. egy év alatt elromlana. De nem baj, száz évet elmegy karbantartás nélkül, elég neki annyi, hogy a csaj 8 órás műszakban a fogaskerekek közt 40 centis villáskulccsal 50 fokban rendben tartja a ketyerét. Mérnöki szemmel eléggé húzom a számat. Amire kíváncsi lennék, pl. mi van kint és lent a bányában, azt nagyon el fogják szerintem húzni. Nekem elég volt három rész.

2023.06.29 Tivadar Gelner

Érdekesen indult, de...

Erős kezdés után hatalmas visszaesés. Az első három rész érdekes és izgalmas volt, de utána egy unalmas és érdektelen nyomozósdi indul, amiben a főszereplő rájön arra, amit nekünk már az elején megmutattak. Szóval öt-hat résznyi időhúzás, amiből semmi új nem derül ki. Kíváncsian várom az utolsó részt, bár megmenteni már nem igen tudja az évadot.

2023.07.31 myFinalCut

Erős kezdés után erős visszaesés

A második részig érdekes (a legtöbb kritikus ekkor ragadt tollat, és jogosan kezdte dicsérni a sorozatot... pl. jó húzás volt a születésszabályozás körüli misztikum), aztán viszont hét rész üresjárat következik, hogy végül eljussunk oda, ahol a harmadik rész végén kellett volna lennünk.

2023.05.05 Tomi

Egyelőre érdekesnek tűnik, biztosan folytatni fogom. Végre egy jónak ígerkező disztópikus sci-fi.

2023.06.30 vemi11

Nyomasztó, de minőségi

Végre valami tartalmas is feltűnt a zombis vagy vámpíros vagy szuperhősös stb. sorozatok áradatában. Disztópikus, nyomasztó és még lassú tempójú is ráadásul, tehát nem mindenkinek ajánlott.