Deku   2017. 07. 07.

Elbűvölően káprázatos. Kötelező egy darab ez a film és a sztorija úgy ahogy van hibátlan és elképesztő világot tár a néző elé amivel könnyedén eléri, hogy egyenesen imádja azt. Imádtam

dailyfilmsan   2019. 04. 11.

Egy örök klasszikus tökéletes szöveggel és időzítéssel. A film max. 4 óra leforgását mutatja be 12 ember vitája által. Nagyon hatásos, ahogyan megismerjük lépésről lépésre a szereplőket úgy, hogy egy nevet kapunk. Magát a történetet is lépésről lépésre mutatja be a film, ugyanis in medias res rögtön a közepébe csöppenünk az eseményeknek. Én szeretem ezt a filmet, attól hogy régi.

szaka123   2018. 03. 26.

12 dühös ember egy helyiségbe zárva, egy meleg nyári napon. A történet végig itt játszódik, miközben az esküdtek egy elég egyértelmű ügyet vitatnak. Mind a 12 ember elég erős egyéniség, de mégis van köztük egy, aki mind közül kiemelkedik és érveivel próbál hatni a társakra. Igen jó film, kiváló színészekkel és rendezéssel. Hiába csak egy helyszínen játszódik, mindvégig fent tudja tartani a feszültséget. Ajánlott film, persze a mai korosztálynak nem feltétlenül, mivel nincs benne robbantás, szex, vagy éppen erőszak, így nem biztos, hogy lekötné Őket.

Thibo84   2016. 06. 21.

Én is csak áradozni tudok erről a filmről. Már az elején a lényegre tér, és végig fenntartja a néző figyelmét.

Norbi   2018. 07. 30.

Igazán remek élményt nyújtott ez a film. A titok/homály, hogy vajon most kinek van igaza, kinek nincs tökéletesen van hozva a filmben. A kíváncsiság nagyúr, és ezt a film ki is használta.

John Fiedler
Lee J. Cobb
E.G. Marshall
Edward Binns
John Fiedler
Lee J. Cobb

A film költségvetése 340,000 dollár volt.

(Borga)

Kevesebb mint 3 hét állt a stáb rendelkezésére, hogy létrehozzák a filmet.

(Borga)

A filmben szereplő bicska, egy olasz stílusú nyéllel ellátott, kriss-pengével rendelkező rugós kés volt.

(Mavil)