Tizenkét dühös ember (1957)

12 Angry Men

John Fiedler
Lee J. Cobb
E.G. Marshall
Edward Binns
John Fiedler
Lee J. Cobb

László392005   2021. 11. 26.

Többször is láttam. Zseniális egy film.

Deku   2017. 07. 07.

Elbűvölően káprázatos. Kötelező egy darab ez a film és a sztorija úgy ahogy van hibátlan és elképesztő világot tár a néző elé amivel könnyedén eléri, hogy egyenesen imádja azt. Imádtam

Thibo84   2016. 06. 21.

Én is csak áradozni tudok erről a filmről. Már az elején a lényegre tér, és végig fenntartja a néző figyelmét.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 18.

Lumet egy fantasztikus rendezése. A tizenkét ember ,aki élet,és halál ura....egy nagyon erős személyiség,aki hat a többiekre is,meleg van,és lassan kibontakozik mindenki igazi jelleme. Jó film,nagyszerű színészekkel.Ajánlott kategória.

dailyfilmsan   2019. 04. 11.

Egy örök klasszikus tökéletes szöveggel és időzítéssel. A film max. 4 óra leforgását mutatja be 12 ember vitája által. Nagyon hatásos, ahogyan megismerjük lépésről lépésre a szereplőket úgy, hogy egy nevet kapunk. Magát a történetet is lépésről lépés... több»

szaka123   2018. 03. 26.

12 dühös ember egy helyiségbe zárva, egy meleg nyári napon. A történet végig itt játszódik, miközben az esküdtek egy elég egyértelmű ügyet vitatnak. Mind a 12 ember elég erős egyéniség, de mégis van köztük egy, aki mind közül kiemelkedik és érveivel ... több»

Norbi   2018. 07. 30.

Igazán remek élményt nyújtott ez a film. A titok/homály, hogy vajon most kinek van igaza, kinek nincs tökéletesen van hozva a filmben. A kíváncsiság nagyúr, és ezt a film ki is használta.

Több szinkron is készült hozzá. Az első 1959-ben a Mokép filmforgalmazó számára a Pannónia Filmstúdióban, a második szinkron 1965-ben készült a Magyar Televízió részére; majd 2006-ban újraszinkronizálta a Zone Stúdió az MGM csatorna számára. (iszdb.hu)

(Teemeah)

A film költségvetése 340 000 dollár volt.

(Borga)

Kevesebb mint 3 hét állt a stáb rendelkezésére, hogy létrehozzák a filmet.

(Borga)

A filmben szereplő bicska egy olasz stílusú nyéllel ellátott, kriss-pengével rendelkező rugós kés volt.

(Mavil)

A film készítői arra törekedtek, hogy a szűkös költségvetést tartani tudják, ezért amikor egy szöget bevilágítottak, az összes onnan felvett jelenetet egyszerre rögzítették, így előfordult, hogy az adott párbeszéd egymást követő mondatai csak hetek múlva kerültek felvételre.

(Mavil)

Lehet, hogy műfaji besorolása szerint nem horrorfilm, nem is egy thriller, de az emberi dráma olyan lelki húrokat pendít meg, amire a mai filmek közül csak nagyon kevesen képesek, holott elvileg egyik-másik thrillernek pontosan ez lenne a célja. Szánjuk rá azt a bő másfél órát, ameddig tart, de készüljünk fel rá, hogy talán más emberként fogunk felállni mellőle. több»