Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

1408 (2007)

Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson

Di Canio   2021. 05. 19.

Jobbra számítottam, de egyszer meg lehetett nézni.

GedyPapa   2017. 03. 14.

Sok kritikát hallottam róla, de az utóbbi 15 év egyik legjobban sikerült SK adaptációjának tartom az 1408-at. A borzongatási szint, az izgalom és a misztikum olyan ideális egyvelegét tárja a néző elé, amit kevés alkotás tudhat magáénak. John Cusack hihetetlen, hogy milyen jól alakít.

Deku   2017. 07. 26.

A könyvet sokkal jobban szerettem mint a filmet de azért egész jó lett ez is. John Cusack tökéletes választás volt. Kicsit túlzás volt a sok effekt de elég félelmetes tudott lenni.

indingo   2017. 04. 11.

Nem volt rossz a film, egy erős közepesre értékelem, mert úgy érzem, hogy valami hiányzott belőle amitől egészen kiváló lehetett volna. A hangulat és a szereposztás bírtam.

dailyfilmsan   2020. 12. 15.

Kiráz tőle a hideg, akárhányszor megnézem. Szerintem egy nagyon elmés film, amire oda kell, hogy figyelj, hogy a végén lévő utalást értsd, és meg is tudd emészteni. Szerintem egy kiváló alkotás és egy örök kedvenc az én részemről. Ijesztget, de hagy ... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 12.

Jobban kezdődött, mint végződött. Kicsit mosolyogtatóra sikerült egy-két jelenet. De J.C. azért a hátára vette a filmet, és neki jól áll a borzongatás.

TomÁcs   2018. 04. 26.

Szeretem az olyan filmeket,a mi úgy tud megborzongatni, hogy mindezt a hangulattal éri el. Ezzel is így voltam. John Cusack szuper volt a szerepben.

Mike az egész filmben ugyanazt a cipőt hordja, attól függetlenül, hol van és mit csinál.

(SódóGA)

Az 1408-as szoba egyik legelső áldozata Grady volt. A név ismerős lehet a Ragyogás (1980) című filmből, mely szintén egy Stephen King-könyv adaptációja, melynek története egy szállodában játszódik.

(SódóGA)

Mike Eslin egy Chicago White Sox sapkát hord. A csapat székhelye Chigacóban található, itt született a film egyik főszereplője, John Cusack is.

(SódóGA)

Mary McCormack a forgatás idején állapotos volt, ezért a legtöbb jelenetben csak deréktól fölfelé látható.

(SódóGA)

A tűzoltó fejszéje, amivel betöri az 1408-as szoba ajtaját a film végén, ugyanaz a fejsze, ami a Ragyogás (1980) című filmben is nagy szerepet játszott a fürdőszoba-jelenetben.