JRD

Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson
John Cusack

Mike Eslin (John Cusack) író paranormális, természetfeletti jelenségek után kutat, de könyveivel annak ellenére elégedetlen, hogy az olvasóközönség körében nagy népszerűségnek örvend. Egyik nap a rajongói levelek között talál egy képeslapot, amelyen az áll, hogy ne lépjen be a New York-i… Több

Premier (HU): 2007.11.08. | RTL+ (2022.11.17.) | Netflix (2023.12.01.)

2024.03.04 Gamehun638

Amiben John Cusack van, az csak jó lehet.

2017.03.14 GedyPapa

Sok kritikát hallottam róla, de az utóbbi 15 év egyik legjobban sikerült SK adaptációjának tartom az 1408-at. A borzongatási szint, az izgalom és a misztikum olyan ideális egyvelegét tárja a néző elé, amit kevés alkotás tudhat magáénak. John Cusack hihetetlen, hogy milyen jól alakít.

2017.07.26 Deku

A könyvet sokkal jobban szerettem mint a filmet de azért egész jó lett ez is. John Cusack tökéletes választás volt. Kicsit túlzás volt a sok effekt de elég félelmetes tudott lenni.

2023.10.17 JRD

Stephen King: Minden haláli (Everything's Eventual: 14 Dark Tales) novellásgyűjteményének egyik remek darabja...

Kevés King-regény filmes adaptációja sikerül jól, de talán ez is egy kivétel. King azonos című 2000-es regényének filmes jogait 2003-ban a Dimension Films vásárolta meg. Cusack tökéletes választás volt a szerepre, ahogyan Samuel. L Jackson is. A történetnek a Dolphin Hotel ad helyszínt, melyet a valóságban a New York-i Roosevelt Hotel testesített meg. A film költségvetése nem volt eget verően magas. 25 millió dollárt jegyeztek be rá ,és a tízszeresét simán vissza is hozta. Azonban, mint a legtöbb regényt, ezt is itt-ott átírták. Az eredeti befejezést újra is kellett venni, mert a tesztközönségnek nem tetszett. Több végkifejlet is szóba került. Több-ben a végén Mike meghal. A moziban látható verzió a végére már „happy endet” tartogat, hiszen Mike megmenekül, és be is bizonyosodik a feleségének, hogy a férfi igazat mesélt. Jómagam úgy gondolom, hogy érdemes a figyelemre. Nemcsak nyomasztó hatása, hanem Cusack játéka miatt is. Ám ne hallgass rám, hiszen ha megnézed, majd eldöntöd magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2020.12.15 dailyfilmsan

Kiráz tőle a hideg, akárhányszor megnézem. Szerintem egy nagyon elmés film, amire oda kell, hogy figyelj, hogy a végén lévő utalást értsd, és meg is tudd emészteni. Szerintem egy kiváló alkotás és egy örök kedvenc az én részemről. Ijesztget, de hagy ... Több

Mike az egész filmben ugyanazt a cipőt hordja, attól függetlenül, hol van és mit csinál. Szerző: SódóGA

Az 1408-as szoba egyik legelső áldozata Grady volt. A név ismerős lehet a Ragyogás (1980) című filmből, mely szintén egy Stephen King-könyv adaptációja, melynek története egy szállodában játszódik.Szerző: SódóGA

Mike Eslin egy Chicago White Sox sapkát hord. A csapat székhelye Chigacóban található, itt született a film egyik főszereplője, John Cusack is.Szerző: SódóGA

Mary McCormack a forgatás idején állapotos volt, ezért a legtöbb jelenetben csak deréktól fölfelé látható.Szerző: SódóGA

Értékelés: 7.9/10
(2021. 10. 06.)
Ha még inkább belemerültek volna a lelki témába, akkor ez egy hibátlan alkotás lehetett volna. Így viszont egy nagyon élvezetes, kellemesen hátborzongató és hangulatos, könnyen fogyasztható adaptációt kaptunk, amit Cusack játéka teszi igazán jóvá. Több