1917

1917

A film összbevétele 147 520 864 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 153 401 913 forintot termelt. A hazai mozik összesen 99 097 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben fontos szerepet kap az úgynevezett Nivelle-offenzíva, mely a valóságban 1917. április 16. és május 9. között zajlott a nyugati fronton. A francia és brit csapatok eredménytelenül támadták a német állásokat, minimális területet szereztek meg, viszont legkevesebb 350 ezer francia katona halt meg vagy tűnt el közben.Szerző: Jerico

Az 1917 a rendező, Sam Mendes és a legendás Oscar-díjas operatőr, Roger Deakins negyedik közös filmje a Bőrnyakúak, A szabadság útjai és a Skyfall után. Szerző: hp

A rendező, Sam Mendes első alkalommal írt forgatókönyvet a saját filmjéhez. Szerző: hp

Az 1917 a rendező, Sam Mendes második háborús filmje. Az első a 2005-ben bemutatott Bőrnyakúak volt. Szerző: hp

A 2011-es Szabó, suszter, baka, kém után ismét együtt dolgozott Benedict Cumberbatch, Mark Strong és Colin Firth. Szerző: hp

Benedict Cumberbatch és Andrew Scott második alkalommal állt együtt a kamerák elé. A páros korábban a BBC Sherlock című sorozatában játszott, melyben Cumberbatch az ikonikus nyomozót, míg Scott a nemezisét, Moriarty-t alakította.Szerző: hp

Richard Madden és Dean-Charles Chapman második alkalommal dolgozott együtt. Korábban mindketten szerepeltek az HBO nagy sikerű sorozatában, a Trónok harcában. Szerző: hp

A film valós eseményeket dolgoz fel, történetét a rendező, Sam Mendes apai nagyapja, az író, Alfred Mendes elbeszélése ihlette. Szerző: hp

A film egyik főszerepére a Pókember és a Bosszúállók-filmek sztárja, Tom Holland is az esélyesek között szerepelt.Szerző: hp

A film forgatása 2019. április 1-én kezdődött meg és júniusban ért véget. A forgatási helyszínek: Wiltshire, Hankley Common, Govan (Skócia) és a Shepperton Studios. Szerző: hp

Sam Mendes és az operatőr, Roger Deakins a teljes filmet úgy forgatta le, hogy a nézőnek az az érzése legyen, hogy egyetlen vágás sincs benne. Szerző: hp

Az Amerikai Filmintézet az év 10 legjobb filmje közé választotta Sam Mendes alkotását.Szerző: hp

Az 1917 világpremierjére 2019. december 4-én került sor a Royal Film Performance keretein belül. Sam Mendes filmjét ezt követően a világ számos A-kategóriás filmfesztiválján bemutatták. A Washington D.C. Area Film Critics Association a legjobb operatőr díjával tüntette ki Roger Deakins-t, továbbá díjjal jutalmazta a filmet a San Diegó-i kritikusok és a New York-i kritikusok szövetsége. A produkciót 3 kategóriában jelölték Golden Globe-ra (legjobb film, legjobb rendező, legjobb eredeti filmzene), és 8 kategóriában esélyes a Critics' Choice Awards-on is. Szerző: hp