2001: Űrodüsszeia

2001: A Space Odyssey

A film összbevétele 190 700 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 891 915 forintot termelt.

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített filmes listában is szerepel ez a film.Szerző: Norbi

Egy városi legenda szerint a film szuperszámítógépe HAL 9000 azért kapta ezt a nevet, mert minden betűje eggyel előrébb áll az IBM betűi előtt az ábécében.Szerző: XETH

A történethez 3 folytatás is kézült regény formájában, ám ezek közül csak egyet filmesítettek meg. Szerző: Bogi87

Arthur C. Clarke a regényét már eleve Stanley Kubrick kérésére írta meg a filmhez. Szerző: Bogi87

Stanley Kubrick egy személyben rendezője, producere, forgatókönyvírója a filmnek. Szerző: Bogi87

10.500.000 dollárból jött létre a film. Szerző: Bogi87

A BBC listája szerint a 4. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.Szerző: Bogi87

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1968-ban. Szerző: dulkap

1965. december 29-én kezdték meg a forgatási munkákat Sheppertonban.Szerző: wintermat

A Guardian szerint sci-fi kategóriában minden idők legjobb filmje.Szerző: wintermat

A zeneszerző Aley North körülbelül negyven perces anyagot készített a filmhez, azonban Kubrick semmit nem használt fel belőle. Szerző: wintermat

Probléma volt a forgatások alatt, hogy a holdbéli díszlet felett madarak repkedtek.Szerző: wintermat