Egy névtelen pilóta (Adam Driver) egy kislánnyal (Ariana Greenblatt) együtt utazik az űr végtelenségében, amikor technikai problémák miatt kényszerleszállást kell végrehajtania egy idegen bolygón. A túlélés viszont ebben az ellenséges környezetben nem tűnik olyan egyszerűnek, mivel… Több

Premier (HU): 2023.03.16. | Telekom TVGO (2023.07.14.) | HBO Max (2023.11.24.)
Forgalmazó: InterCom

2024.04.15 fankbringa

Egy bumm és más semmi

Látunk sok akciót, egy cuki kislányt és a hőst, aki dacolva az végítélet nehézségeivel, végül megoldja, hogy megmeneküljenek. Kifejezetten tetszett, hogy volt csapatmunka. A hőst is ki lehetett segíteni, nem volt mindenható. Egy kis spoiler: nem ő ir... Teljes kritika

2023.04.11 Morpheus

a nap véleménye

Kylo Ren kontra dínók

Nagyon vártam már ezt a filmet, mert iszonyú kíváncsi voltam arra, hogy egyrészt Adam Driver alias Kylo Ren hogyan áll majd helyt mint dínó-vadász, másrészt pedig, hogy megtudjam végre mi a csudát keres egy jövőbeni hight-tech űrhajó egy 65 millió év... Teljes kritika

2023.05.01 Jerico

Látványos és még fantázia is van benne: 65

Kevés az olyan látvány-film, ami a sok technikai bravúr és CGI mellett még képes elgondolkodtatni is, ám a Scott Beck és Bryan Woods rendezőpáros filmje ilyen. A 65 egy érdekes elképzelés mentén elkészített futurisztikus kalandfilm rengeteg izgalommal és Adam Driver méltó alakításával. Nem az évszázad filmje, de egy saját kategóriájában színvonalas alkotás. Teljes mértékben megér egy mozijegyet és a filmre áldozott 93 percet. Az én értékelésem erős 80%. Külön köszönet a készítőknek a Spinosaurusért.

2023.03.24 Artemisia

Jurassic Planet

A Scott Beck–Bryan Woods páros a Hang nélkül- filmek forgatókönyveinek megírása után rendezésre adta a fejét. Adott volt egy jó alapötlet – egy távoli bolygóról érkező űrhajós egy ismeretlen bolygóra zuhan, melyről kiderül, hogy a 65 millió évvel eze... Teljes kritika

2023.07.05 Harper

Izgalom és valami több

Izgalmas lett a Scott Beck–Bryan Woods rendezőpáros által készített, háromszereplős 65, mely talán picit túl is mutat egy látvány-sci-fi keretein. Hogy mennyivel? Annyival, hogy elgondolkodtat eredetünkről. Mi van, ha sem a ma ismert evolúcióelmélet (a majmokkal), sem a biblikus isteni teremtés nem igaz, és az emberiség valójában egy másik bolygóról került a Földre? Mert a 65 című film kb. ezt veti fel. A főhős, Mills (Adam Driver) modern űrhajón, véletlenül kerül a Földre. Majd jön az, hogy itt dinoszauruszokat talál, és végül éppen az azokat elpusztító óriásmeteor becsapódása előtt menekül el egyetlen túlélő társával, Koával (Arana Greenblatt). De az érdekes ebben az, hogy minden miként lehetséges? Egy elképzelésem volna: az emberiség véletlenül került a Földre, de itt ragadt egy néhány fős kolóniával (Mills után), és elszakadtak az anyabolygójuktól. Ha tippelnem kéne: csak a gyerekek élték túl a letelepedés utáni problémákat. Ők képezték azután az emberiség leszármazási kiindulópontját. Lehet butaság, de önmagában az, hogy ezen így gondolkodik az ember, különlegessé teszi ezt a filmet. Értékelésem: 80%.

A film 70 684 397 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 34 847 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet 40 nap alatt forgatták, összehasonlítva a Jurassic World filmekkel, amelyek több mint 100 napig forgattak.Szerző: Thibo84

Ez a Sony és Columbia Pictures harmadik sci-fi filmje, amely egy aszteroidák miatt megsérült űrhajóval kezdődik, A Föld után (2013) és az Utazók (2016) után.Szerző: Thibo84

A filmnek csak egyetlen sajtóvetítése volt a premier előtt New Yorkban, és kevesebb, mint 24 órával a bemutató előtt.Szerző: Thibo84

A 2023. márciusi mozikba kerülés előtt ennek a filmnek öt alkalommal jelölték ki a bemutató dátumát, de a forgalmazó Sony Pictures újra és újra elhalasztotta.Szerző: Thibo84

(2023. 04. 16.)
A 65 nem az a dinoszauruszos film, amire szükségünk van, hanem amit megérdemlünk. Egy viszonylag szép, nagy költségvetésű, de alapvetően az Asylum stúdió alkotásainak színvonalán mozgó trashmozi. Baromira buta és hatásvadász, de a rossz filmek kedvelőinek ezek miatt akár szórakoztató is lehet. Több

Értékelés: 6.5/10
(2023. 05. 03.)
Adam Driver a Star Wars rá vonatkozó szeletének lezárása óta főként drámázik, így nem csoda, hogy vágyott már egy kis B-filmes akcióra. Na most megkapta a magáét. És mi is. Több

(2023. 06. 07.)
Ész nélkül
Végtelenségbe nyúló, legalább 3 órának tűnő 90 perc: a Hang nélkül írópárosának rendezésében azonban a negatív rekordok itt még nem érnek véget. Több