A bennfentes

A bennfentes

The Insider
De Matt

Jeffrey Wigand kutatási és fejlesztési vezető az egyik dohányipari cégnél. Amikor a cég olyan kísérletekbe fog, mely a nikotinfüggősék gyorsabb kialakulását célozza meg, Wigand fellázad. Miután kifejezi tiltakozását, kirúgják. A cég nem engedhetik, hogy kiszivárogjon az ügy. A dohánygyárak… Több

Forgatókönyvíró: Marie Brenner
Premier (HU): 2000.03.09.

2022.02.07 harnas1207

2,5 óra tömény unalom. 23 évvel a film elkészülte után sajnos nem tud izgalmat okozni az általa bemutatott és egyébként valóban fontos mondanivaló. Rendkívül vontatott, sok a felesleges szájtépés, egyszerűen elavult ez a mozi. Szeretném objektíven ér... Több

2021.08.31 De Matt

Izgalmas, pörgős, lényegre törő

Ez egy olyan film, amely után csettint egyet a néző: ez igen! Bár vannak kisebb hibái, a rendező ismét bebizonyította, hogy a műfaj egyik cézárja. Pacino elemében van, Russell Crow kitűnően ábrázolja a sebezhető, de minden bátorságát összeszedő embert, akinek szétszedik az életét. Christopher Plummer – mint mindig – most is presztízséhez méltó módon szerepel. A történet végig izgalmas, és sajnos aktuális mai világunkban, ahol a pénz az úr, és a multik mindenkit megpróbálnak félresöpörni, aki az útjukban áll. Ember- és társadalomábrázolás magas fokon, megalkuvás nélkül.

2015.06.03 Laci000

Úgy gondoltam, hogy ez rossz film nem lehet, már a szereplők miatt sem... De sajnos az. Al Pacino kissé túljátssza a szerepét, Russel Crowe, a kissé zakkant figurát rutinból hozza. Olyan is lett ez az egész, túl van magyarázva a sztori és el van az egész húzva...

2015.05.06 Henczi

mindenkori, aktualis társadalmi problémát fogalmaz meg a film. Elgondolkodtato, érdekes sztori meggyőző színészi alakítással. Érdemes megnézni, igényes komoly film .

2016.09.22 Zzssuuzzssii

Láttam egy-két jobb filmet Al Pacinotól de ez sem rossz. Szórakoztató és lekötött a film. Izgalmas, érdekes, kategóriájában a jobbak közé sorolnám a filmet.

A film munkacíme az izraeli forgatás alatt „Az emberek embere” volt.Szerző: SódóGA

Az egyik Bergman irodájában játszódó jelenetben Mike Wallace azt mondja Lowell Bergmannak: „nem tervezem az egész életemet a Nemzeti Közszolgálati Rádió vadonjában leélni.” A valóságban Bergman 1998-ban valamivel a Wigand-eset után elhagyta a CBS-t, hogy a köztévének dolgozzon. Szerző: SódóGA

A valódi tárgyalás a filmben látható tárgyalóteremben zajlott Jackson megyében, Mississippi államban. Szerző: SódóGA

A valós Jeffrey Wigandnak két feltétele volt a film készítői felé: a lányai nevét változtassák meg, és senki ne dohányozzon a filmben. Utóbbi kérését háromszor megszegték. Szerző: SódóGA