A félszemű

Deku   2017. 10. 25.

Szinte ledöbbentem, egy szerethető aranyos szuper filmet volt szerencsém látni. Ez már csúcs. Nagyon kellemes kis film, a látványvilága irtó szép és lélegzetelállító. Szerintem bőven szuper filmet kreáltak elénk a készítők.

Beniko   2015. 11. 23.

Kiváló western. Nem a felületes lövöldözésekről szól, hanem mély mondanivalóval is bír. Jeff Bridges kitűnő szinészi teljesítményére is szeretném felhívni a figyelmet.

a.edit63   2015. 05. 20.

Remek karakterekkel telezsúfolt kis vadnyugati szösszenet ez, eszement jó párbeszédek és az a stílus, ahogy a félszemű beszél, vagy a ranger emelkedett nagyzolása, mind-mind rendkívül humoros és telitalálat. Ugyanakkor piszok gyenge forgatókönyv, történet és nem sok újdonság a vadnyugatos filmekhez képest.

Rikudou6   2015. 08. 12.

Megrázó, kemény film... A film hosszúsága ellenére nem unalmas. Megható film. Ajánlom mindenkinek. Ez a film egyszerűen zseniális. Színészi teljesítmény alapján is tökéletes.

storeman   2015. 11. 28.

Csodálatos rendezés a Coen fivérektől. Méltán zsebelte be a számtalanabbnál számtalanabb elismerést. Ezt, mint műfajkedvelő mondhatom el. Többször nézős.

Matt Damon
Josh Brolin

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 262 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 32.helyén áll.

A film költségvetése 38 millió dollárt emésztett fel mindösszesen, és 252,276,927 dollárt termelt világszerte.

(citizenfour99)