A Gyűrűk Ura: A gyűrű szövetsége

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2018.07.18 Norbert93

Ha valaki a film megjelenése előtt olvashatta a könyvet, akkor szerintem el se tudta képzelni, hogy a mesterien felépített Tolkien világot, ilyen szinten meg tudja valaki jeleníteni. Persze ehhez több ezer ember munkája is kellett. A Megye pedig külön üde színfolt a filmben.

2018.12.13 harnas1207

Ez egy mestermű! Emlékszem mennyire lenyűgözött, ahogy készítették a mozit. Hónapról hónapra kaptuk az infót. Statiszták, maszkok és helyszínek. Ma már kimész a wcre, és közben 6 mozifilmet legyártanak. Olyan is a minőségük. Természetesen imádtam a k... Több

2016.03.07 citizenfour99

Remek film, csodálatos látványvilág, a zene zseniális, egy amiért nálam 4 csillag és nem 5 az talán a hossza, igaz én egy 3 óra 40 perces verziót láttam(lehet mindenki) I dont know, de szerintem meglehetett volna ez oldani rövidebben is. Az én verzió... Több

2017.10.20 Bazzzsi

Nagyon nehéz róla beszélni, mert egy különleges filmről van szó. Már ha csak nézné az ember az is magával ragadja, mert olyan elképesztő a látványa. A hobbitfalva remekül lett megcsinálva.

2018.12.27 VvV

Zseniális történet. Nagyon egyedi és összetett, rengeteg szereplő van benne és sok minden történik benne.

2022.02.20 drg0602

Elképesztően lebilincselő történet mellett, nagyon jó látványvilággal rendelkező fantasytrilógia első része. Nem tudom, hogy lehet-e ennél jobb fantasyfilmet készíteni. A látványvilág elképesztő! A film zenéjét imádom. A szereplők nagyon szimpatikusak! Értékelésem 10/10.

2016.10.31 Szivárvány1

nagyon jó film. Zseniális az egész történet és a látványvilág is. Tolkin nagyon tudott az biztos. Nagyon érdekes a kezdő történet és a Hobbit csak tovább fűzi majd az előzzményeket. Izgalamas és jó színészek, karakterek tömkelege. mIndenkinek látnia kell az biztos.

2023.03.02 Informer2

Kötelező fantasy

A Gyűrűk Ura egy fantasztikus eposzi fantasy történet, amelyet J. R. R. Tolkien írt, és amelyet Peter Jackson adaptált filmre. Az író világa a fantázia és a mitológia gazdag hagyományait ötvözi, és egy olyan izgalmas történetet mesél el, amelyben a jó és a gonosz küzdelme, az önfeláldozás, a barátság és az összetartás témái vannak jelen. Szerintem A Gyűrűk Ura egy mestermű, amely minden tekintetben kiemelkedő. A történet fantasztikus, a karakterek mélyen kidolgozottak, az operatőri munka kiváló, a zenei aláfestés pedig elképesztően hangulatos. A film lenyűgöző látványvilággal rendelkezik, és az egész történetet kiválóan vezeti végig. A film azonban nem csak szórakoztató, hanem elmélkedésre is ösztönöz. Az önfeláldozás, az emberi erények és a barátság témái olyan üzeneteket közvetítenek, amelyek inspirálóak és elgondolkodtatóak. A Gyűrűk Ura nagyon erős és mély történet, amelynek hatása hosszú ideig velünk marad. Összességében A Gyűrűk Ura egy fantasztikus film, amely minden fantasy-rajongónak és kalandfilm szeretőnek kötelező látni.

2017.07.29 Lonka

Annyira grandiózus a film, hogy mindenkit magával ragad. Nem egy egyszerű történet, sok emberi tulajdonság kerül előtérbe benne kapzsiság, hatalom, féltékenység.

2015.01.30 Dodi

Nagyon jó film, a történet, a rendezés, a látványvilág és a karakterek is kiválóak!

2016.09.26 Greeta

Vannak a jó filmek és van A gyűrűk ura. Külön kategóriát képvisel a film. Semmivel sem összehasonlítható, remek sztori.

2019.04.03 MidoD7

Sokak nagy kedvence és biztos meg leszek kövezve ezért. Nekem nem igazán adta a sztori, de kinek mi jön be. Aki vevő erre a stílusra, annak mindenképpen megéri megnézni, mert semmit se veszíthet vele.

2019.04.01 Timcsi

Hihetetlen világot teremtett Tolkien. Elképesztő izgalmas film, mindig új dolgokat fedez fel benne az ember.

2018.03.26 XETH

Nem olyan rég néztük újra a Tolkien trilógiát, mert megjelenése idején, mondjuk úgy még nem voltam elég érett a filmhez, utána pedig nem is vágytam a folytatásra, mert rendkívül nehezen emészthető volt tizenegynéhány évesen. Szóval előkerült újra, és... Több