Hang nélkül

A Quiet Place

A film forgatása 2017. májusa és novembere között zajlott New York északi részén (Dutchess, Ulster). Az alkotók helyben használták fel a költségvetést, 20 tonna kukoricát vásároltak a helyi farmerektől. Szerző: hp

Mivel a filmben a karakterek jelbeszéddel kommunikálnak egymással, ezért az alkotók egy siket jelbeszédoktatót, Douglas Ridloffot szerződteték le, hogy segítse a színészek felkészülését. Szerző: hp

A film első teljes előzetesét a The Ellen DeGeneres Show-ban mutatta be a rendező, John Krasinski 2018. február 12-én. Szerző: hp

A Hang nélkül világpremierje 2018. március 9-én volt a South by Southwest Filmfesztiválon, ahol a rendezvény nyitófilmje volt.Szerző: hp

A Hang nélkül a Paramount anyagilag legsikeresebb filmje a Star Trek: Mindenen túl óta. Szerző: hp

A film az észak-amerikai bevételi toplista második helyén kezdte meg a mozis szereplését. 3,508 vásznon mutatták be, és egy hétvége alatt 50,2 millió dollárt kaszált. A film összbevételei három héttel a premierje után már meghaladják 207 millió dollárt, miközben költségvetése 17 millió dollár volt. Szerző: hp

A filmet az év horrorjának kiáltották ki a kritikusok. A film jelenleg is 95 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 251 szemlézett cikket követően (2018. április). Szerző: hp

A film egyik gyerek főszereplője, Millicent Simmonds a való életben siket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmbéli házaspárt alakító színészek (Emily Blunt és John Krasinski) a való életben is házasok.Szerző: respect the movies