Hang nélkül

A Quiet Place

A film forgatása mindössze 5 hétig tartott.Szerző: HE7EDIK

Az év egyik nagy sikere a Hang nélkül című thriller, s még szinte alig mutatták be, már felmerült, hogy újabb része is lesz. A legnagyobb kérdés az, hogy John Krasinski, a film rendezője, egyik forgatókönyvírója és főszereplője benne lesz-e a folytatásban. Valószínűnek tűnik, hogy igen, mert a nézők (és a filmet gyártó Paramount Studios) nagyon szeretnék. „Eszembe sem jutott, hogy folytatás is lehet, ezért nagyon meglepődtem, hogy milyen hamar erről faggatott mindenki – árulta el Krasinski a Deadline filmes portálnak. – Még semmi nem kristályosodott ki, de pár ötletem már van.” Krasinski jó kiindulópontnak tartja a folytatás számára, ha elgondolkoznak azon, más túlélők hogyan védték ki a szörnyek támadását. Vagyis érdekes lenne megmutatni, mi történik máshol az idegenek által megszállt Földön, mert úgy érzi, hogy a Hang nélkülben szereplő családdal kapcsolatban már kimerítették a lehetőségeket. Ennek alapján valószínű, hogy Krasinski színészként nem tér vissza, inkább forgatókönyvíróként és rendezőként jegyezheti a folytatást. (UIP-Duna)Szerző: hp

A film óriási sikereket ért el. Ennek fényében elkezdtek a második rész előkészületeivel foglalkozni. Jim Gianopulos, a Paramount vezére arról viszont nem beszélt, hogy a második részt is John Krasinski írja és rendezi-e.Szerző: XETH

Néhány jelenetben maga a rendező, John Krasinski alakította a szörnyet, akinek a motion capture technológia segítségével kölcsönözte a mozgását. Szerző: hp

A film egyik főszereplője, Millicent Simmonds csecsemőkorától siket. A Hang nélkül a második egészestés filmje (az első a Wonderstruck volt).Szerző: hp

Emily Blunt fürdőkádas jelenetét vágás nélkül vették fel. Szerző: hp

és eredeti forgatókönyvében mindössze egyetlen dialógus szerepelt. Szerző: hp

A film forgatása mindössze 36 napot vett igénybe. Szerző: hp

A film forgatókönyvét beválogatták a Tracking Board's 2017 Hit List top10-es listájára.Szerző: hp

A film nyitójelenete, melyben a John Krasinski által alakított karakter leborotválja a szakállát, nem tartalmaz vágást. Szerző: hp

Miután Emily Blunt elolvasta a forgatókönyvet, állítólag szinte könyörgött férjének, John Krasinskinek, hogy hadd játszhassa el ő a főszerepet. Szerző: hp

John Krasinski egy korábbi, az E!-nek adott interjújában beszélt a feleségével való közös munka lehetőségéről. "Örömmel rendezném Emily Bluntot, de szívesebbben játszanék mellette. Nem tudom, hogy szükségem van-e ekkora felelősségre. Annyira jó színésznő, attól félnék, hogy elrontom, de jó lenne közös jelenetben játszani." A Hang nélkülben végül mindkettőre lehetősége nyílt. Szerző: hp

Emily Blunt győzte meg a férjét, John Krasinskit, hogy rendezze meg a filmet. Szerző: hp

John Krasinski és Emily Blunt első olyan filmje, melyben van közös jelenetük. A házaspár a 2011-ben a Muppets-en dolgozott együtt először. Szerző: hp