The Simpsons Movie
A Simpson család - A film

Az springfieldi atomerőműben dolgozó Homer véletlenül mérgező anyagot önt a város folyójába, ezért Arnold Schwazenegger kormányzó veszélyes övezetnek nyilvánítja a várost, és üvegbúrát húz fölé. Homer közellenséggé válik, de mindent megtesz, hogy megmentse családját és szülőföldjét a… Több

Rendező: David Silverman
Forgatókönyvíró: James L. Brooks, Matt Groening, Al Jean
Premier (HU): 2007.08.09. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.03.09 JRD

Imádom, de...

Ha őszinték akarunk lenni, akkor a Simpson család önmagában nem nagy durranás. Teljesen átlagos történetek, átlagos karakterekkel. A durranást a figurák kinézete adja! Sárga, gülüszemű, kissé amorf figurák. Természetesen Székhelyi József szinkronja maga a csúcs, hiszen állatira jól adja Homert (az eredeti hanggal nem olyan csattanós a figura). De igazából mindegy is! Egy bizonyos: a Simpson család mindig jó szórakozást nyújt. Nincsenek jobb vagy rosszabb részek. A színvonal mindig ugyanaz. A poénok előre láthatóak, de imádhatóak. Az első pillanattól lehet tudni, hogy Homer a Rém rendes család Al Bundyja, aki sosem nyerhet. Szóval ha még nem néztél meg egy részt sem, akkor csapj bele a lecsóba és hajrá! Simpsonra fel és jó szórakozást!

2017.05.04 Laca//Ho/rr/oR//

Emlékszem, mikor ki jött és nagyon vártam, hogy megnézhessem, és nem okozott csalódást, ahogy a sorozatban itt sem kellett félteni a Simpson családot. Sok jó poén vittek bele és a story is egészen jól sikerült a rendezőknek.

Mit is mondhatnék??? Őrülten humoros,tele amerikai poénokkal,és szerethető, a maguk módján idióta szereplőkkel. Kikapcsol,megnevettet,és több nem is kell!

2017.07.10 Deku

Ez a film pontosan ugyanolyan idióta tud lenni mint a sorozata. Semmivel se kevesebb vagy több annál. Ez pedig jó pont. Telepakolták jó poénokkal és egy pofás kis sztorival.

2018.11.09 dailyfilmsan

Legeslegjobb humor a világon a simpson család részeiben bújik meg. A film pedig felfokozottan adja a Simpson élményt a nézőnek. Eredeti és mégis banális, hétköznapi ténnyel foglalkozik. Imádtam minden percét. Főleg hogy az ellentétekre próbált építeni. Számtalanszor megnézhető kategória jeles példája.

2007-ben a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Julie Kavner nem csupán Marge szinkronhangja a sorozatban, hanem Patty, Selma (Marge nővérei a sorozatban) és Jacqueline Bouvier karakterek szinkronhangja is ő.Szerző: Szivárvány1

Dan Castellaneta nem csupán a jól ismert Homer Simpson szinkronhangjaként ismerhetik, de a show-ból még ezen felül rengeteg karakternek ő a szinkronhangja. Például: Abraham Simpson (nagypapi) szinkronhangja, Barney Gumbley szinkronhangja, Krusty a bohóc szinkronhangja is ő, Willie a gondnok szinkronhangja és Quimby polgármester szinkronhangja is ő természetesen.Szerző: Szivárvány1

Dan Castellaneta 2014-ben Édesapja halála után az egyik Simpson epizódot a 26. évadból, a Clown in the Dumps-ot édesapjának ajánlották a rész végén.Szerző: Szivárvány1