Adsz vagy kapsz

Adsz vagy kapsz

Trick 'r Treat

Október 31-e, Halloween a boszorkányok és szellemek ünnepe. A felnőttek töklámpásokat faragnak, a gyerekek maskarába öltözve járják a házakat és azt mondogatják: Adsz vagy kapsz! A tulaj pedig, ha nem akarja, hogy rohadt paradicsommal dobálják meg a házát, édességgel kedveskedik nekik. Az ünnep alkalmából négy rémmese elevenedik meg. Az egyikből kiderül, hogy a középiskola igazgatója elvetemült sorozatgyilkos, a másik a Piroska és a farkas sajátos változata. A harmadik helyi legendát idéz, míg a negyedik az öregember bűnhődését mutatja be, amiért nem adott cukrot a Halloweenkor kopogtató gyerkőcöknek.

Premier (HU): 2010.04.08.

2023.11.05 dailyfilmsan

Az ijesztéshez autentikus érzéke van a filmnek. Ha képben akarsz lenni az Adsz vagy kapsz szellemiségével, akkor meg kell nézni! Nem a legextrább effektek jellemzik, és nem ugraszt ki a bugyiból, pont ez a jó benne. Megvan az egyensúlya!

2023.10.31 Kóborló

Csokit vagy csalunk

A halloweeni időszak horrorfilmes felhozatalában már párszor láttam ennek a filmnek az ajánlását, de mindeddig nem került sorra nálam a Michael Dougherty által rendezett, 2007-es Adsz vagy kapsz című alkotás, egészen idáig. Persze hallottam már jó pá... Teljes kritika

Leültem, és teljesen meglepődve álltam fel a film végén. Jól sikerült alkotás, és végig a hatása alatt voltam.....nem az totális vérfolyamos, de a maga módján izgalmas kis horror. Ajánlott kategória.

2017.12.10 Deku

Kénytelen vagyok beismerni, hogy ez egy igen csak szuper film lett. Ez egy igazi eredeti szórakoztató remekfilm. Igazán erős és karakteres vonásokkal rendelkezik. Nézd meg!

2017.10.14 Lamboh

Szeretem az ilyen morbid humorral fűszerezett horror filmeket. Ez pedig ezen felül is meglepetés volt. Háromszor is sikerült meglepniük, és kicsit rám ijeszteniük, ami nagy szó. Nem váltja meg a horror filmipart, viszont jó kis kikapcsolódás estére.

A film forgatását 2006. november 16-án kezdték meg, és 2007. január 23-án fejezték be.Szerző: Kóborló

Amikor a filmbéli Mr. Kreeg (Brian Cox) a tévécsatornákat váltogatja, az egyik csatornán, a Scooby-Doo a zombik szigetén című animációs film megy.Szerző: Kóborló

A film címe a forgatás során számos változtatáson ment keresztül.Szerző: Kóborló

Egy kanadai mozihálózat 2022 szeptemberében bejelentette, hogy 15 évre a DVD-s megjelenése után, 2022 októberében mozikban is bemutatják a kész filmet.Szerző: Kóborló

Egy interjúban a rendező, Michael Dougherty azt nyilatkozta, hogy szívesen vállalná a film folytatásának az elkészítését.Szerző: Kóborló