Airplane! (1980)

Airplane!

Peter Graves

Drawen H.   2022. 02. 04.

Aki nem látta?

Így huszonév távlatából ismét megnézve (félve álltam neki), itt jön a DE: a vizuális és szóbeli, olykor odamondogatós poénok még mindig ülnek. Ez is helyt kap a filmek "All Star"csarnokában. Igencsak ajánlott, hogy tudd vagy sejtsd Leslie Nielsen munkásságát. Nem fogod megbánni, csak légy nyitott! Köszönjük Leslie!

indingo   2019. 07. 24.

Ez a tipikus esete az annyira rossz, hogy már jó kategóriának. Vicces, még ha a poénok néha kicsit fárasztóak is, és a története is egész jó.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Mára azért már megkoptak az akkor veretes poénok,de időtöltésnek még ma is tökéletesen megfelel. Nielsen-nek nem a legjobb filmje. De hálaistennek van miből válogatni. Popcornnal elmegy.

ArpiHajdu és Réci   2016. 05. 13.

Nagyon jó kis paródiafilm 1980-ból! Nagy kedvenc, sokféle és változatos poénok vannak benne, s nem veszi komolyan magát.

Deku   2017. 07. 10.

Szeretem a paródiákat de ez harmat gyenge lett ezen a kategórián belül. Ismeretlen színészekkel volt tele számomra és nem is voltak túl szimpatikusak. Nem javaslom megnézésre.

elekm90   2021. 01. 12.

Nem mondom, hogy a végére nem fárasztott kissé le a film, de többnyire nagyon jó poénok/szállóigék vannak benne, olyan stílusban, amilyet a későbbi Leslie Nielsen filmek (pl. Csupasz pisztoly) is képviselnek.

harnas1207   2018. 12. 03.

Mára már kínosan gagyinak tűnik, de 10-15 éve még hatalmasakat kacagtunk ezen a vígjátékon. Nagyon fárasztó a humora.

Bekerült az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteménybe.

(Norbi)

Flying High! címmel jelent meg Ausztráliában, Új-Zélandon, Dél-Afrikában, Japánban és a Fülöp-szigeteken.

130 millió dollár bevételt produkált.

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 58 kritika alapján.

Jim Abrahams első rendezése.