Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Airplane! (1980)

Airplane!

elekm90   2021. 01. 12.

Nem mondom, hogy a végére nem fárasztott kissé le a film, de többnyire nagyon jó poénok/szállóigék vannak benne, olyan stílusban, amilyet a későbbi Leslie Nielsen filmek (pl. Csupasz pisztoly) is képviselnek.

indingo   2019. 07. 24.

Ez a tipikus esete az annyira rossz, hogy már jó kategóriának. Vicces, még ha a poénok néha kicsit fárasztóak is, és a története is egész jó.

ArpiHajdu és Réci   2016. 05. 13.

Nagyon jó kis paródiafilm 1980-ból! Nagy kedvenc, sokféle és változatos poénok vannak benne, s nem veszi komolyan magát.

Deku   2017. 07. 10.

Szeretem a paródiákat de ez harmat gyenge lett ezen a kategórián belül. Ismeretlen színészekkel volt tele számomra és nem is voltak túl szimpatikusak. Nem javaslom megnézésre.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Mára azért már megkoptak az akkor veretes poénok,de időtöltésnek még ma is tökéletesen megfelel. Nielsen-nek nem a legjobb filmje. De hálaistennek van miből válogatni. Popcornnal elmegy.

harnas1207   2018. 12. 03.

Mára már kínosan gagyinak tűnik, de 10-15 éve még hatalmasakat kacagtunk ezen a vígjátékon. Nagyon fárasztó a humora.

ZozArt89   2019. 07. 16.

Lehet, hogy ma már nem üt úgy a poénja mint régen de akkoriban ez bizony kellemes szórakozást biztosított. Szóval az egyik legjobb vígjáték amit valaha láttam.

Peter Graves

Bekerült az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteménybe.

(Norbi)

Flying High! címmel jelent meg Ausztráliában, Új-Zélandon, Dél-Afrikában, Japánban és a Fülöp-szigeteken.

130 millió dollár bevételt produkált.

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 58 kritika alapján.

Jim Abrahams első rendezése.

Leslie Nielsen karakterét (Dr. Rumackot) a Zucker-testvérek egyik szomszédjáról, Dr. Barry Rumackról nevezték el, aki egy ismert toxikológus.

A diszkó-jelenetben használt Stayin' Alive című számot felgyorsították az eredeteihez képest. Ehhez azonban a The Bee Geestől kellett engedélyt kérni, amit végül megadtak.

A filmben feltűnik David és Jerry Zucker édesanyja, Charlotte is. Ő az a hölgy, aki folyton sminkelni próbál, de a repülőgép rázkódása miatt állandóan összekeni magát.

A filmben szereplő diszkó elnevezése WZAZ volt, utalva a rendezők nevére (ez a monogram még egy helyen feltűnik a filmben, méghozzá egy mikrofonon, amikor a riporterek bemennek az irányító terembe).

A film olasz változatában a feketék közti párbeszédet nápolyi dialektussal szinkronizálták.

Aki még nem látta, sürgősen pótolja, már csak azért is, mert kevés a jó paródia, manapság sajnos már nem is születnek kiemelkedő darabok a műfajban. több»