Alkonyat

Twilight

2023.04.24 Informer2

Vámpíros őrület

Ez a romantikus film egyértelműen a tinédzser lányokat célozza meg, és bár a forgatókönyv alapjában véve érdekesnek és romantikusnak tűnik, a végrehajtás[?] számos hiányosságot mutat. Az első és legfőbb probléma a film színészi alakításaival van. Kristen Stewart és Robert Pattinson teljesítménye egyszerűen szánalmas, amelynek során a karakterek jellemvonásai teljesen elvesznek, és a színészeknek nincsenek valódi érzései vagy árnyalatai. Az egész film ennek a gyenge színészi teljesítménynek köszönhetően nagyon kínos és nehezen nézhető. Emellett a cselekmény is számos logikai buktatóval és kihagyással küzd. A karakterek cselekedetei és motivációi gyakran nem életszerűek, és a történet sokszor olyan abszurd fordulatokat vesz, amelyek csak még inkább eltávolítják az embert az érzelmileg hiteles élménytől. A történet által felvetett konfliktusok és problémák nem válnak valódi problémává, mert a szereplők látszólag szinte semmit sem tesznek a megoldásuk érdekében. Eme alkotás nem képes kielégíteni a nézők elvárásait, és nem nyújt semmi újat vagy érdekeset a romantikus fantasy műfajban. A cselekmény sablonos és kiszámítható, a színészi alakítások gyengék, és a film egészében hiányzik a valódi érzelmi kapcsolat a karakterek és a nézők között. Összességében egyszerűen egy felejthető és gyenge produkció.

2019.04.06 Puncs

Szerintem az Alkonyat filmek közül ez az egyetlen, ami egész jól sikerült. Ezután folyamatosan csökkent a filmadaptációk színvonala. Aki bírja a vámpíros filmeket, annak egészen biztosan tetszeni fog. A film leginkább a tizenéveseket célozza meg, úgy... Több

2017.05.02 indingo

Amikor először láttam még tetszett is, ma már tuti letagadom. Elindította a vámpíros hullámot, ami azóta is megállíthatatlan. A színészek legalább jót kaszáltak vele.

2017.10.22 Deku

Ez volt az a film ami elérte nálam, hogy érdemes volt belevágni. Remek alkotás igazán érdemes megnézni. Nagyon kellemes hatást ért el a végére ez a film. Szerintem nagyon megérte megnézni ezt a filmet.

2017.07.29 Orosz István

Én elaludtam rajta, nem igazán fogott meg. Csak a nyálaskodás ment benne, értelemes történet, vagy cselekmény nem bontakozott ki. Nagyon gyenge, sőt borzalmas lett.

2020.02.17 dailyfilmsan

Megint egy vámpírkultusz

A franchise kezdetén ez a film volt a tinik mindene és ezért nehezen lehetett észrevenni a hibáit. Eltelt egy kis idő leforgatták az összes részt és napvilágra került végre hogy az alkonyat filmek valójában egy klisés gyenge, erőltetett és túlzó alkotás. A könyvek részéről annyi pozitívum jár hogy a karakterek nem lesarkítottak. A főszereplők sajátosak vannak bennük fantázia. A filmek egy tizedét ha átadják ennek. A szerkesztési mód zavaró és túleffektált. Túl sok filter túl sok ráerősítés van a kópián. A szöveget szerintem túl magasztosra és túl fennköltre hagyták meg. Az ami egy könyvben segít erősebb képet alkotni egy emberről egy érzésről az egy filmben csak szimplán csicsa. A történet egyszerű nem felvezeti a gonoszt aki paradoxonként mozog a film kockáiban és mindenki örömére love storyba tornyosul. Tiniálom. Éppen csak az a probléma hogy a két főszereplő nagyon nem mutat kémiai reakciót egymás között. Majdnem egyformán pocsék az alakításuk ezért nem is taglalnám tovább őket. A közepest is csak azért éri meg a film mert a maga fura módján de kreatívan alkot egy a szokottól eltérő vámpírképet, a környezet is káprázatos lenne ha nem lennének a képsorok túleffektálva.

2017.03.07 GedyPapa

Ez még vállalható volt, hogyha a saját kategóriájában nézzük. Megvolt a felvezetése egy hosszabb terjedelmesebb filmsorozatnak: szereplők bemutatása, alapproblematika, szerelmi szál és a végén egy gyengére sikerült, de mégis "tinikompatibilis" párharc. A sorozat legjobb darabja volt, de sajnos folytatták..

2017.10.14 Lamboh

Az első rész még egész elviselhető. Nyálas, mint a fene, de egyszer senki sem hal bele. A többi részről ezt már nem tudom elmondani. Kristen Stewartot szeretem, mint színésznőt, de egyértelműen nem ez volt a legjobb szerepe. Sokak szerint mondjuk pon... Több

2016.04.15 Szilonka

Az első rész még elmegy, azt is mondhatnám, hogy érdekes. Van valami története és eljutunk A pontból B-be. A többi résznél már megy le erősen a színvonal és az egyes részekben minimális tartalom van.

2019.09.16 Ms. Akárki

Annak idején nagyon nagy fanja voltam a filmnek, bár hamar lecsengett nálam is. Kristen Stewart-ot sokan támadják ebben a filmben való alakításáért, de itt szerintem tökéletesen hozta az átlagos könyv szerinti Bellát. Tipikus romantikus vámpíros vérfarkasos fantasy, de főleg csak egyszernézős kategória szerintem.

2016.05.11 VvV

Még ez az első rész tetszett is azt mondhatom. Volt egy története, megismerhettük a szereplőket a családi viszonyokat.

2018.07.21 Norbert93

Gyenge alapanyag, gyenge adaptáció és borzalmas Kristen Stewart.

2017.10.20 Bazzzsi

Nem a filmtörténelem remeke, nézhető kategória, bár nem értettem soha a felhajtást körülötte. Talén csak azért mert az első ilyen vámpíros/farkasos szerelmi sztori volt.

2022.04.02 Ildikó Bacskai

Alkonyat (2008)

A Twilight Saga könyvsorozatból nem véletlenül lett egy nagyon sikeres filmsorozat, az írónő egyrészt nagyon eltalálta azt a témakört, amivel a fiatalokat meg lehet fogni, illetve nagyon kifinomultan dolgozta ki a történet részeit. A célközönség a tizenévesek korcsoportja, de a film szép rendezése miatt és a szuper zenék miatt a felnőtt korcsoportnak is nézhető, élvezhető. (Gyerekeknek nem! A film sok ijesztő, hirtelen jelenetet tartalmaz.) Ahogy írtam, nagyon szép tájakon, művészi beállításokkal elevenedik meg a szerelmi történet, amelyhez a szomorkás, melankolikus Kristen Stewart jó választás volt, ahogyan a mélabús Robert Pattinson is. A film bővelkedik fordulatokban és izgalmas részekben is. Én időről időre újranézem a sorozatot, amelyből a legjobb rész ez az első.