Alkonyat: Újhold

The Twilight Saga: New Moon

2022.04.24 msfini

Lassú, túlnyújtott és unalmas

Azt hittem, hogy előző film (Alkonyat, 2008) után majd elmélyítik Edward és Bella kapcsolatát. Szerettem volna legalább minimálisan megérteni, hogy miért vonzódnak egymáshoz. Azon kívül, hogy Edward nem tud olvasni Bella elméjében, mi a fenét szeret benne? Bella szinte az egész filmben csak szenved, már-már a vonat elég veti magát Edward kínzó hiányában. Majdnem olyan elviselhetetlen volt a szenvedése, mint az enyém, amikor néztem ezt a rendkívül lassú, túlnyújtott, unalmas filmet. A CGI igen nagy szerepet kap a filmben. Szerintem nem is nézett ki rosszul, ahhoz képest, hogy mennyi mindent meg kellett rajzolniuk vele. A színészi játék se igazán kiemelkedő. Bella fájdalmában inkább unalmat láttam, mintha szeretne meghalni, hogy végre ne kelljen a forgatáson lenni. Robert Pattinson remekül hozta a kissé szomorú, kiskutya tekintetet. Bella annyira unja az egészet, hogy sokkal kevésbé lepődött meg azon, hogy vérfarkasok is léteznek, mint amikor én odamentem a hűtőmhöz, és joghurtot akartam enni, de meglepetésemre már elfogyott.

Nekem mindegyik része amolyan kötelezően egyszer nézős tinifilm. Húzzák, nyúzzák, de valahogy értelmetlen és káoszos az egész. Némi CGI dob rajta, de igazán ennyi és nem több.

2017.10.25 Deku

Nem lett túl bonyolult a történet és ez érződik is de így is nagyon szuper a történet. Szerethetőek a karakterek és nem is egysíkúak, ami nagy előny ezen kívül a történet is fenomenális.

2017.10.20 Bazzzsi

Kíváncsi voltam a filmre, az első rész után. Eléggé hasonló a története, az alapsztorit alig viszi előre. Egynek elment, de igazából csak szenvedtek a filmben a szereplők.

2018.04.06 Szilonka

Kapcsolat terén a nagy dolgok már az első részben megtörténtek itt inkább a család, meg az ellenséggel való történések töltik ki a játékidőt. Egynek elment.

2016.11.23 MP170506

Nem rossz, meg lehet nézni egyszer, de véleményem szerint ez csak közepes lett. A történet unalmas, lassú, a színészek alakítása pedig semmitmondó, nem igazán tudják hozni a karakterüket...

2022.04.02 Ildikó Bacskai

Alkonyat: Újhold (2009)

A Twilight Saga sorozat része, aminek központjában Bella és Jacob baráti kapcsolata áll, nekem legkevésbé tartozik a kedvenceim közé a sorozaton belül. A zenék ebben a részben is nagyon el vannak találva, és a színészek, ahogyan az első részben is, jól alakítják a nekik szánt szerepet. Ez a rész szomorú, az egész résznek van egy elég nyomasztó hangulata. A Vámpírok vezetősége, a Volturi nincs elég szépen kidolgozva, ez pedig nekem végig zavaró volt az ezt követő részekben is.

2021.10.30 Lonka

Az első rész sem volt a kedvencem, de ez még azt is alulmúlta. Tinidráma az egész, és sok-sok logikai hiba is volt benne.

2018.07.27 Norbi

Ennél a résznél már éreztem, hogy nem lesz megállás, de itt még egészen pofásra sikerült a film. A színvonal maradt, ahogy a menő harcok is, szerencsémre.

2017.06.30 diumiu

Mikor moziba került az Újhold, óriási őrület övezte a filmet/könyvet/történetet. Sajnos ez a 2. rész nekem csalódás volt. Vontatottra sikerült, nyomasztó volt. Nem a kedvencem.

2019.05.20 petraszab

Ez a Cullen család elég idegesítő volt. A történet ott folytatódik, ahol az első abbamaradt és a feszültség is maradt olyan lagymatag, mint a korábbi részben volt.

2018.08.02 BaloghBogi42

Meglepő módon, ez a rész sokkal jobban tetszett mint az első. Habár a történet még most sem volt nagy durranás, sokkal részletesebb és minőségibb volt a kidolgozása. A szereplők is kezdenek a szívemhez nőni, habár Edwardot szerintem sosem fogom igazá... Több

2015.02.01 Bizsu82

Az első rész után vártam a másodikat és nem csalódtam. Ugyanolyan élvezhető, izgalmas , látványos alakítás, beleéled magad a történésbe. Ajánlom

2017.12.30 authorgirlll

Az Újhold sosem volt a kedvencem, de a Volturit imádom nagy kedvencem Aro. Sok ismertebb színész is fellelhető a tagok között. Nagyon szeretem benne a szökőkutas újra egymásra találos részt. De az elhagyásos dolog kihagyható lett volna mivel a Cullen család végül úgyis hazatér.