Rohammentő

Ambulance

2022.08.29 erahurka

Michael Bay visszatért!

Nem vártam tőle sokat, csak hogy ezt a '90-es évekbeli akciófilmes hangulatot hozza, amilyen filmeket az ezt is jegyző Michael Bay is összehozott annak idején. Nagyjából így ültem be a Gemini Manre is néhány éve, és az valahogy mellé ment, a Rohamme... Teljes kritika

2022.12.25 drg0602

Nálam elég nézhető kategóriába tartozik. Moziba akartam megnézni, de sajnos nem sikerült. Itthon bepótoltam. Ami azt illeti, nekem tetszett. Sok látványos jelenet, kevés üresjárat. Ez jellemzi ezt az alkotást. A színészi teljesítmények tökéletesek. Értékelés: 8/10

2022.05.11 jfruzsi97

Nekem bejött. Tele volt akcióval, egy-két csavarral. Bár,a vége felé már elnyújtottnak éreztem a filmet. Összességében megérte megnézni.

2022.04.20 von Hermanitz

Az elmúlt év legjobb akciófilmje

Elfogult vagyok az akciófilmes műfajjal kapcsolatban (pozitív irányban), de Michael Bay rendezése még elfogultságom dacára is meggyőzött arról, hogy a Rohammentő egy kivételesen jó akció-thriller. Valójában egyetlen hosszú üldözéses jelenet, szédítő tempóban, izgalmak sokaságával. Jake Gyllenhaal, Eliza González és Abdul-Mateen II egyaránt kitesznek magukért, mindhárman a műfaj legjobbját nyújtva. Nagyon jó a script, szuper a rendezés és minden látvány-elem igényes. Egyetlen kritika a kissé elnyújtott játékidő mely 136 perc helyett simán belefért volna nettó 95-100 percbe is. De így is óriási. Nálam ez egy erős 85%-os mozi!

2022.09.05 Fikatours_blogger

Repkedő rendőrautók rekordja

Olyan filmet, aminek csak annyi a története, hogy végig menekülnek az üldözők elől, büntetés több mint két órán át húzni.

2023.02.07 Zsuzsanna395645

Repülő autók meséje

Sokáig halogattuk párommal ennek a filmnek a megnézését, arra számítva, milyen rossz. Végül csak elérkezett az idő, és rászántuk magunkat. Milyen jól tettük! Mi már öregek vagyunk, rengeteg filmes tapasztalattal, és a hibái ellenére ez egy jól sikerült film volt nekünk. Nyilván nem fogja megváltani a mozis világot, de nekünk tetszett ez a pörgős lendület, igaz, kicsit hosszú volt a két óra, és rengeteg baki is volt benne, mégis egy idő óta ez a film maradt meg bennem legjobban. Szerintem annyi autó nincs Los Angelesben, mint amennyi itt felrobbant vagy felborult, és egy éles helyzetben rögtön megfogták volna az autót a tüskés lánccal, de akkor ugye hol lenne a sztori lényege. Igazán kihasználták a drón adta lehetőségeket, ami rengeteget dobott a forgatókönyvön, amihez társult egy jó alapötlet és remek színészek. Jake Gylenhal egyik legjobb alakítása volt itt a vásznon. Az apró bakik viszont roppantul idegesítőek tudtak lenni. Pl. full szájfény és rúzs a mentős nőn, miután újraélesztett, agyonizzadt és majd meghalt; és a rendezetten boruló autók. Ezektől eltekintve egy izgalmas, mesterien összerakott filmet láthattunk.

2023.09.14 Török389133

Ez nagyon gyenge lett, baromi unalmas, és még az akció részek sem nagy számok.

2022.07.11 kevelin

Igazán feszültséggel teli, egyébként abszolút kitalálható sztori, mégis végig fenntartja az érdeklődést. Nekem nagyon bejött, Jake színészi teljesítménye pedig ezúttal is kiváló volt.

2022.05.07 Kezdő_kritikus

a nap véleménye

N-edik Bay-film

Előrebocsátanám, hogy általában ennél bonyolultabb filmeket szoktam nézni, de van az úgy, hogy az ember ki akarja kapcsolni az agyát 2 órára, és erre semmi sem olyan jó, mint egy jó kis akciófilm. Gondoltam én. Az agyam kikapcsolása végül is sikerült... Teljes kritika

2023.07.26 Recensor

Gyors tempójú akcióáaradat a Rohammentő

Michael Bay a látványos filmek rendezője, melyet A sziget, a Transformers, az Armageddon, A szikla és a Bad Boys filmekkel is bizonyított. A 2022-es Rohammentő (Ambulance) inkább pörgős, mint látványos, hiszen gyakorlatilag egyetlen üldözést mutat be, rengeteg lövöldözéssel. A főszereplők: Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II és a gyönyörű Eiza González. Mindhárman jól játszanak, de Gyllenhaal a legjobb, annak dacára, hogy ennyire negatív és furcsa karakterben nem sokszor láthatjuk. A film és Michael Bay végig nagyon gyors tempót diktálnak: az események hirtelen gyorsulnak fel a rablás megindításával, majd a film legvégéig padlógázzal megy minden: a filmbeli mentőautó is a rablókkal és túszul ejtett csinos ápolónővel, és cselekmény is. Közben jönnek a morális kérdések, a sokszor elgondolkodtató helyzetek és a felismerés, hogy nem biztos a legvégén a happy end. Az ember el is veszti az erkölcsi tájékozódását: ki a jó és ki a rossz? Nálam a Rohammentő egy erős produkció, az akciófilmes kategóriában a jobbak közé tartozik. Értékelésem: 80%.

2024.01.03 Majorkas

Egyszer nézhető

Aki oda meg vissza van az akciófilmekért, annak jó lehet, de felejthető darab.

2022.08.15 pj19

Jól indulo,bár a végére kicsit unalomba fulladó akció film

Őszinte leszek. A film első fele egész jó lett. Kellően pörgős és érdekes lett. A vége viszont szerintem egy kicsit giccsesre sikerült. Nézhető bár kicsit kiszámítható lett a film, a színészi alakítások kicsit javítottak az összképen, de csak annak ajánlom, aki "CSAK" egy sima kis akciófilmet akar nézni,semmi belegondolást a történetbe!

2022.04.06 Kyuuseishu

A sok poént előre lelövő trailer után is kellemes csalódást okozott az új MB-produkció. A karakterek felületes bemutatását követően egy percig sem hagyja pihenni a nézőt a mozi, iszonyú nyomást gyakorol a végkifejlet pillanatáig, és persze izgalmas f... Több

2023.02.05 Szentgróti Patrik

A film első fele egész jónak indult, de a második fele kicsit ellaposodott. Kicsit hosszúnak is találom, lehetett volna kicsit rövidebb. De egy erős közepest megérdemel.