Apokalipszis most

Apocalypse Now

2023.08.03 Jocpappa

A 3 óra 16 perces rendezőit néztem. Két és fél évet pihent előtte a listámon. Rendkívül sokrétű és különleges film, a háború olyan aspektusait (is) mutatja meg, amit nem sok helyen látni. Illetve beszarás, de EGYÁLTALÁN nem látszik rajta, hogy '79-be... Több

2020.07.15 csd

A borzalom

A háborús filmek egyszerűen nem tartoznak a kedvenceim közé, de az Apokalipszis most mindig is nagy kivételt képezett nálam. Talán azért is, mert már végig érezhető, hogy a film túlmutat a zsáner határvonalain. Nem egyszerű drámáról van szó ugyanakkor, és nem is holmi profán moralizálásról. Számomra maga Marlon Brando karaktere mondja ki azt az esszenciális gondolatát a filmnek a "borzalom" fogalmával. Ezzel persze nem a film minőségével szeretném összefüggésbe hozni a mondandómat. A háború toposza nem nem feltétlenül a borzalommal vihető párhuzamba, de az Apokalipszis most kétségtelenül remekül reprezentálja.

2015.02.09 Milanman

Coppola mesterműve nem csak az egyik legjobb film, amit valaha csináltak a háborúról, de egyben az egyik legzseniálisabb az emberi természet mélyén megbújó démonok ábrázolásáról. Hipnotikus, a retinába örökre beégő képekkel, emlékezetes jelenetekkel.... Több

2017.07.15 Deku

Szerintem az egyik legjobb háborús film, mivel bár régi gyártású már de tökéletesen vissza tudja adni azt az érzést amit egy katona átél abban a földi pokolban.

2019.11.19 MP170506

Ez egy kötelező alkotás: kiváló film, maradandó. A vietnami háború közepén járunk, de már látni lehet a fényt az alagút végén: több kezdik úgy gondolni, hogy amit az amerikai hadsereg az értelmetlen, de csak egy valaki, Kurtz, mondja is ki, hogy ami ... Több

Coppola bemutatja nekünk hitelesen, hogy valójában milyen a háború, és mit él át az ember....és ez szinte felfoghatatlan. Emberi sorsok, érzések, felkavaró, és megrázó film. Erősen ajánlott!

2016.10.27 MKristijan

Magamtól nem kezdtem volna bele a nézésébe, de miután belecsöppentem, örültem hogy mégsem maradt ki az életemből ez a film. Zseniális :)

2019.04.13 MidoD7

Harmatgyenge eresztés lett a film. Nem sokat tudok róla mondani, mivel eléggé snassz. A története kesze-kusza és semmilyen. Nem tetszett az sem, hogy a karakterek kb. azt se tudják, hol vannak, és jellegtelen volt az egész.

2018.03.13 hackerjulcsi

Végre egy olyan háborús film, ami a katonákat érintő pszichés nehézségekre, magára a traumákra, az őrületre helyezi a hangsúlyt. Földi apokalipszis a háború.

2019.02.16 szabomarc

Még egy iskolai feladathoz kellett megnézni, és összefoglalót írni róla, emiatt néztem meg. Alapvetően nem vagyok oda a háborús filmekért, de ez tetszett, azt leszámítva, hogy nagyon hosszú lett szerintem.

2015.11.21 irongozu

Látom sokan szeretik. Én nem igazán tudok eligazodni ezen a filmen. Szerintem sok benne az üresjárat. Értem, hogy fel kell dolgozni a nagy találkozást, de ennyi ideig?

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Coppola legjobb filmje és Coppola legjobb filmje a háborúról. Ebben tényleg benne van minden, ami az embert kifordíthatja saját magából. Zseniális az ábrázolás, minden tökéletesen a helyén van. Emlékezetes jelenetek követik egymást, napokig a film ha... Több

2015.05.03 Vitya

Klasszikus, zseniális alkotás valóban remek színészekkel. Ma is nézhető, izgalmas, érdekfeszítő, időtálló film igazi színészi karakterekkel. Sok mai háborús drámát ver.

2016.10.07 adamkatka

Háborús film kategóriában meg merem kockáztatni, hogy a legjobb. Nagyon érdekes, lenyűgöző, izgalmas és látványos. A szereplők maximálisan hitelesen alakítanak. Érdemes megnézni!