Collide
HannaK
Nicholas Hoult

Casey (Nicholas Hoult) egy fiatal amerikai srác, akit Németországban összehoz a sors egy ugyancsak amerikai lánnyal, Juliette-tel (Felicity Jones). A fiatalok hamar egymásba szeretnek, ám a lányt halálos betegséggel diagnosztizálják. Casey úgy dönt, hogy meglopja Hagent (Anthony Hopkins), a… Több

Rendező: Eran Creevy
Forgatókönyvíró: F. Scott Frazier, Eran Creevy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Kína
Premier (HU): 2016.09.15.

2021.03.01 uniterra Nézhetetlen

Néztem egy darabig, azért tovább nem, mert az agyamat kéne kioperálni hozzá. Ki az a bolond, aki ilyen sz*rt finanszíroz?

2021.02.08 Yosihiro

Ütközés

Ez a film épp olyan, mint az "egy tucat" filmek. Sajnos a mondanivalója sem, és maga a látvány sem tudott olyan hatással lenni a nézőre, ami miatt azt mondhatnánk, hogy valamiben különleges, vagy adott volna olyan pluszt, ami kiérdemelt volna több c... Teljes kritika

2017.05.02 mamiéstöti2

A bemutató láttán vártam már ezt a filmet, de megnézve hatalmas csalódás volt. Egyhangú volt a története semmi korszakalkotó újítás és Ben Kingsley is jóval maga alatt teljesített.

2018.11.17 HercegPeter

A két sztárt, Hopkins-t és Kingsley-t valószínűleg kényszerítették arra, hogy elvállalják a szerepeket. Hopkins-nak látszik a játékán, míg Kingsley van olyan értelmes, hogy ilyen szerepet visszautasítson. Olyan volt mint Torrente nagybátyja a második... Több

2016.11.18 indingo

Kiszámítható sztori, amely néhol még látványos is volt, bár már korábban más filmben láttuk a jeleneteket.

A film összbevétele 4 811 525 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 14 221 152 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 216 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Relativity Media volt a filmgyártó stúdiója a filmnek, de csődbe ment, de az Im Global megmentette és kiadta. Szerző: mamiéstöti2

Az eredeti tervek szerint a film címe "Autobahn," azaz "Autópálya" lett volna.Szerző: ps

A női főszerepet Amber Heard kapta meg, de végül az alkotók lecserélték Felicity Jonesra.Szerző: ps

Az eredeti tervek szerint a főszerepben Zac Efront láthattuk volna, de végül Nicholas Hoult kapta meg a szerepet.Szerző: ps

(2016. 09. 18.)
Ne tévesszenek meg a nagy nevek! Az Ütközés igazi sztárjai nem a színészek, hanem az autók. Több

(2016. 09. 11.)
Ha nem is filmművészeti csúcsteljesítmény, így legalább van annyi önálló karaktere (és remek akciójelenete), hogy a tömegben se vesszen el. Több

Értékelés: 4.5/10
(2016. 09. 14.)
Vajon mire képes az ember az igaz szerelemért? Teljesen feladhatja addigi életét, majd vissza is térhet hozzá. Ha valami értelmet szeretnék belelátni Eran Creevy Ütközés című filmjébe, akkor ez lenne az. De az igazság annyi, hogy a mozi tulajdonképpen semmiről nem szól. Igaz, megszámlálhatatlanul sok pisztolylövés durran el a filmben, végeláthatatl... Több