Az ajánlat

Az ajánlat

The Proposition

A sivár, mégis gyönyörű ausztrál táj kellő háttérként szolgál a véres és mocskos meséhez. Az ajánlat az első perctől fogva lenyűgöző alkotás. A történet klisék nélkül boncolgatja a moralitás és igazságosság kérdését, miközben minden pillanat váratlan fordulatokat rejt, és John Hillcoat rendező nem riad vissza semmitől, hogy sokkolja nézőit, miközben mindent megtesz, hogy árnyalttá tegye szereplőit. Szóval az ausztrál western kicsit karcosabb, sokkal véresebb, és talán még jobb is, mint az amerika

Rendező: John Hillcoat
John Hurt
David Wenham
Richard Wilson

2023.08.21 Juki-onna

Megmérettetett, és könnyűnek találtatott.

Nem mondhatnám, hogy körmeimet rágva izgultam végig a filmet. Vontatott, egy kicsit kusza, néha erőszakos. Félreértés ne essék, nem az erőszakot hiányoltam a filmből. Talán érezhető, hogy Nick Cave három hét alatt írta meg a forgatókönyvet (állítólag... Teljes kritika

2015.02.09 alex

Nick Cave-os ausztrál wesztern film ez Az ajánlat, vagy inkább antiwestern? Ki... Több

2015.05.20 a.edit63

Nagyon kemény egy film. Kellemesen lassan halad előre, de valami mindig megfog benne. Nálam a tetőpont a korbácsolás volt (na meg persze a vége). Guy Pearce egy nagyszerű színész, bizonyított.

2015.08.16 Corazon.Donq

Nem maradt meg túlzottan az emlékezetemben a film. Nem is meglepő, hisz eléggé kis bugyuta film volt. Erősen hajazott a zs kategóriás filmekre. A történet egy egyszerű kis tákolmány néhány nem ismert színésszel. Ez nem jött be.

Számos Depeche Mode, Nick Cave and the Bad Seeds, HIM klip mellett a Maroon 5 Makes Me Wonder cimű klipjét is John Hillcoat rendezte. Szerző: Menyét Ibolya

Nick Cave három hét alatt írta meg a forgatókönyvet.Szerző: Menyét Ibolya

A hitelesség kedvéért minden jelmezt maga varrt a jelmeztervező.Szerző: Menyét Ibolya