The Golden Compass
JRD

Lyra (Dakota Blue Richards) egy árva kislány, akinek egyik nap eltűnik a barátja. Elindul, hogy felkutassa Rogert, és egy csodálatos fantáziavilágban találja magát. Kiderül, hogy az Átkosok állnak az emberrablás mögött. Lyra az arany iránytűt hívja segítségül, mellyel talán rálelhet barátjára… Több

Rendező: Chris Weitz
Író: Philip Pullman
Forgatókönyvíró: Chris Weitz
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.12.13.

2023.08.19 Ergit

Nagyon tetszett a történet, a szereplők, a helyszín!!! De, hogy nincs folytatás? Ezzel (a felét) hazavágták!!!

2022.10.03 JRD

Két hibája van ennek a filmnek: 1. Hogy mindig mindent az amerikai ízlés határoz meg, így egy filmnek a sorsát is. 2. Nem lett folytatása. Látványos, érdekes ahogyan a könyv is az volt. Akik olvasták, bizonyára nagy érdeklődéssel várták a filmes adap... Több

2017.02.02 hszpp

A kedvenc könyvemből készült film. Aki nem olvasta a könyvet,abszolút nem érti rendszerint miről is szól,noha egy kis tudással azért viszonylag hamar értelmezhetőek a történések... Hihetetlen fantázia,a lelkek kivetülése, egyszerűen fantasztikus tört... Több

2022.09.29 Erik Csok

Régóta terveztem már megnézni ezt a filmet, és most sikerült. Azt kell hogy mondjam, nagyon jó kis fantasy-kalandfilm, látványos, izgalmas, és érdekes történetet kapunk. Nekem tetszett, én ajánlom.

2021.10.21 VvV

A daimonok érdekesek voltak, de a történet nekem nem volt különösképpen izgalmas, a látványon volt a hangsúly.

Chuck Norris nyílvánosan keresztény-ellenesnek titulálta a filmet.Szerző: magyaristvan

George R.R. Martin egyszer hivatkozott erre a filmre. Ez a film volt az oka, hogy a Trónok harcából ő televíziós sorozatot akar és nem mozifilmet.Szerző: magyaristvan

A Serafina Pekkala nevet az író, Philip Pullman a finn telefonkönyvből vette.Szerző: SódóGA

Az arany iránytű főszerepére 10 ezer 12 éves kislány közül választották ki Dakota Blue Richardsot. A film alapjául szolgáló regény írója, Philip Pullman is egyetértett a döntéssel.Szerző: SódóGA