Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Az elnök emberei (1976)

All the President's Men

Milanman   2018. 07. 23.

Az elnök emberei az egyik legjobb film, amit valaha készítettek az internet korát megelőző "analóg" újságírásról. Mai szemmel nézve már lassúnak hathat, de a fantasztikus színészi munka és a kiváló rendezés miatt a stílus szerelmeseinek kötelező.

Manyi   2015. 10. 25.

A maga korában egy igazi klasszikus volt, de ma már unalmasnak és túl vontatott cselekményűnek hat. Nem kötött le, de ez inkább a rendezés miatt volt, mint a színészek miatt.

Bekmeli   2015. 07. 06.

Annak ellenére hogy összességében tetszett a film, vannak részek amik vontatottak, lassú cselekményűek, de talán ez betudható a film korának. Összességében egy jól összerakott film, érdemes megnézni!

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1976-ban.

Redford megvette a készülő könyv filmjogait, és ő javasolta, hogy az újságírók magukat is írják bele a történetbe. Redford nem kívánt szerepelni a filmben, de Warner stúdió ragaszkodott hozzá, csak ebben az esetben voltak hajlandók a filmet finanszírozni. Így végül Redford eljátszotta Woodward szerepét.

A film a Richard Nixon nevéhez köthető Watergate-botrányt dolgozza fel, az ügyet kiderítő két oknyomozó újságíró Carl Bernstein és Bob Woodward által írt könyv alapján.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 77. helyen àll ezen a listàban.