Az eminens

Lonka   2020. 09. 15.

Úgy tud a film félelmet csempészni az emberbe, hogy észre sem veszi. A történet nincs túlbonyolítva, de mégis bemászik az ember bőre alá.

indingo   2018. 10. 22.

Stephen Kingtől nálam ez még kimaradt. Nagyon jó a film atmoszférája, beszippantja a nézőt várja a végkifejletet, a "megoldást". A végére és még vártam valami arcon ütőt.

GedyPapa   2017. 09. 12.

Ian McKellen miatt marad emlékezetes ez a film számomra. Nagyon szuggesztív az egész jelenléte. Maga a történet nagyon érdekes, főleg ha valakit izgat a II. világháború és annak borzalmai. Emellett fokozatosan adagolja a feszültséget.

Berto49   2019. 07. 24.

A bujkáló náci és csodálója

Elismerésre méltó az a tematikai gazdagság, amely Stephen King terjedelmes munkásságát jellemzi. A népszerű irodalmi művek – thriller, horror, sci-fi, fantasy – mindegyikében alkotott maradandót. Történetei révén, meg közkedveltsége nyomán számos reg... teljes kritika»

VvV   2018. 11. 01.

Korrekt film. Érdekes történet, amely a lelkiségre helyezi a hangsúlyt.

Bazzzsi   2018. 10. 25.

Számomra az mindig nagyon érdekes, ha egy könyvből készítenek filmet, főleg ha az egy olyan ember tollából való, mint Stephen King. A film szerintem nem egy szokványos King történet. Nem annyira beteg, mint megszoktuk tőle és elmaradnak a hatalmas ta... több»

harnas1207   2018. 11. 27.

Sok Stephen King könyvet olvastam, de erről nem is hallottam. A film nagyon megfogott egy igazi feszült és talán kicsit beteg film.

Bruce Davison
Bruce Davison
Ann Dowd
Heather McComb

A film alapjául szolgáló kisregény magyarul „A jó tanuló” címmel jelent meg.

(Berto49)

Brad Renfro mindössze 14 éves volt a film készítésekor.

Anthony Hopkins visszautasította, hogy eljátssza Dussander szerepét.

A film alapjául szolgáló kisregény Stephen King azon kötetéből való, amiben A remény rabjai (1994) és az Állj mellém! (1986) című filmek alapjául szolgáló kisregények is találhatóak.