Az olasz meló

The Italian Job

2024.01.06 Lone Wolf

Az egyik legjobb az elmúlt 20 évből

F. Gary Grey nem annyira a szövevényes, mint inkább a látványos és akciódús filmek mester volt korábban (ő készítette például a Halálos iramban 8-at), ám Az olasz meló – sajátos stílusa dacára – egyértelműen a legjobb filmje lett. Persze a dolog sikeréhez kellett az a nagyon jó csapat is, akikkel dolgozhatott: Mark Wahlberg, Jason Statham, Edward Norton, Charlize Theron és persze az öreg Donald Sutherland. Mind őrületesen jók ebben a filmben, de főleg Norton és Wahlberg. Kapunk fordulatokat, meglepetéseket, akciókat, üldözéseket és rengeteg látványos jelenetet is. Mi kellhet még egy jó akció-thrillerhez? Semmi. Az olasz meló az utóbbi 20-21 év egyik legjobbja a saját műfajában. Az IMDb-n jelenleg 70%-on áll, mert az amerikaiak csak a csihi-puhit értékelik. Ebben viszont több van valamivel, mert felfedezhető némi üzenet is a nézők felé: csak azokban bízz, akik megérdemlik, légy mindig résen, és dolgozz csapatban. Ajánlom azoknak az akció fanoknak, akik a gyors jelenetek mellet a csavaros sztorikat is kedvelik. Négy csillag az értékelésem.

2016.08.05 mamiéstöti2

Közepes film sok sztárral és feltörekvő színésszel, akik mára befutottak egyszer meglehet nézni.

Nem egy nagy szám,teljesen tucatfilm,tucat történettel.Theron legalább jól nézett ki benne,de max ennyi a pozitívum! Felejtős mozi!

2019.02.13 indingo

Rablás átverésekkel és némi izgalommal. Tulajdonképpen többször is nézhető főleg azért hogy mindig más részleteket fedezzünk fel, amire az előznél nem figyeltünk fel.

2016.06.14 Thibo84

Egy percre nem lankad az ember figyelme, annyira pörgős. Nortonnak jól állt ez a karakter.

2017.07.24 Deku

Nem lett egy nagyon nagy durranás igazából. Viszont ez a tény nem rontott a filmen, egynek tökéletesen megteszi. Egyszerű közepes kategória de szerethető.

2017.06.14 Berto49

Többször nézhető darabja a rablásos filmeknek. Első változata azonos címen 1969-ben készült. A remake jellemzői: remek szereplőgárda, elsőként Theron-t említem, szépsége és a film szerinti ügyessége kiemelkedő. Edward Norton nem először negatív szere... Több

2015.05.05 ZeroHero

Mindent összevetve nem rossz kis film ez. Végülis izgalmas volt és pörgős, valami ilyesmire számítottam. Tulajdonképpen nem volt egy hatalmas durranás, de laza vasárnapi mókának megfelel, bár voltak benne nevetséges habibabi jelenetek, a célnak megfe... Több

2017.10.19 Szilonka

Amikor volt hangulatom a filmhez, pont egy ilyen darabra vágytam. Elég egyszerű a története, de kedvelhető nem kell sokat agyalni rajta és nem izgulja szét magát rajta az ember.

2018.12.10 harnas1207

Annak idején ez nagyon menő film volt. Annak ellenére is, hogy tucatjával jönnek ki az ebben a témában készült mozik. A sztárparádé nagyot dobott a filmen, én kimondottan Edward Norton miatt néztem meg.

2017.03.10 hsanya182

Tomotom megírta az én véleményemet is. Középszerű tolvajfilm! Vannak benne izgalmas részek és vontatottak is, egyszer érdemes megnézni, ha épp nincs más ötleted...

2017.10.14 kevelin

Érdekes, izgalmas, nekem bejött. Az első akciófilm volt amit láttam és azóta a hasonló jellegű filmek tömegét néztem már meg. Részemről ez a film szerettette meg vele ezt a kategóriát

2017.06.05 TribeBubu

Ez igen! Ritka az olyan remake/átirat, ami jobbra sikerül az eredetinél. Igaz, ez esetben nagyon át lett írva a történet, de azt hiszem, szükség volt rá ahhoz, hogy a 21. század filmjei között megállja a helyét. Remek szereplőgárdát szedtek össze, mi... Több

2015.02.01 Bizsu82

Izgalmas, fordulatos film. Edward Norton nagyon jól alakít benne, de egyébként a sztori elég sablonos, rablás, akció, fordulatok. Ennek ellenére ajánlom, mert szórakoztató élményt nyújt.