Az utolsó csillagharcos

Az utolsó csillagharcos

The Last Starfighter

Alex Rogan (Lance Guest) vándor életmódot folytat édesanyjával egy lakókocsi fedélzetén szerte az országban. Az utolsó csillagharcos című játékot játssza naphosszat. Egyszer csak megüti a felső ponthatárt és megjelenik előtte egy furcsa ember. Centauri (Robert Preston) utazásra hívja Aexet, aki elfogadja az ajánlatot. Amikor elrepülnek, Alex rájön, hogy a Rylos bolygó felé szállnak, ahol pilótákat képeznek ki a csillagközi háborúra Xur (Norman Snow) ellen. Alexet azonban hazaküldik, amint kiderül, hogy véletlenül sorozták be. Xur emberei felrobbantják az indítópályákat, így Alexnek mégiscsak vissza kell térnie a seregbe, mint az utolsó csillagharcos... Ez volt az egyik első film, amelyben digitális technikát használtak.

Premier (HU): 1988.05.10.

2016.05.21 Gecko

Érdekes film lett ami bármelyik videojátékos számára egy nagy álom lehet vagy éppen egy nagy rémálom. Nekem kifejezetten tetszett anno, azt kaptam amit a leírásban ígértekszerint vártam. Jó effektek a korhoz képest bár ne várjunk egy mai animációt azért csodálatos hogy az akkori technikával erre képesek voltak.

2015.05.04 Milanman

A 80-as évek számos Star Wars koppintást termelt ki, de az Utolsó csillagharcos valami olyan gyermeki bájjal rendelkezik, ami kiemeli az átlagból. Igazi gyerekkori kedvenc.

Wil Wheaton szerepel a filmben. Noha azokat a jeleneteket, amiben beszél is kivágták, maradt két jelenet amiben látható.Szerző: magyaristvan

Az első film, amiben az összes speciális effektus (kivéve a smink és a robbanások) számítógéppel készült. Az űrt, az űrhajót, az űrhajó lövéseit stb. mind egy Cray X-MP nevű számítógép generálta.Szerző: magyaristvan

A számítógép képernyőjén megjelenő idegen szövegek némi módosításon átesett Héber nyelvű szövegek voltak.Szerző: magyaristvan

A fordítógép, amit Alex a Rylos-on kap egy digitális karóra áramköre. Szerző: magyaristvan

(2018. 04. 22.)
A CGI-orgiában úszó látványfilmek tengerében igazi kis léleksimogató darab ez az old-school alkotás, amelyben semmi különös nincs, mégis meg tudja dobogtatni nem csak a geekszíveket, hanem mindenkiét, aki valaha is nézett már a csillagok felé, és álmában legalább egyszer megmentette a galaxist. Több