Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Igaz történet alapján (2017)

D'après une histoire vraie

szksz   2020. 05. 15.

Logikailag hibásnak látom

A filmet megnézve több hiányérzetem volt. Egyrészt a történetben találtam némi logikai bakugrást, másrészt nem látom összefogottnak az egészet.

Artemisia   2020. 04. 23.

Összecsapott fércmunka

Az előzetes negatív kritikák ellenére jó filmnek ígérkezett, és kb. az 1/2 részéig úgy is tűnt, bármi jó kisülhet belőle, azonban a felénél már el kellett ismernem, hogy igazuk volt a negatív kritikáknak, a végére pedig majdnem falba vertem a fejem,... teljes kritika»

Berto49   2018. 09. 23.

Mélyen tisztelt Polanski úr! Talán abba kellene hagyni a filmkészítést, mert ha már Stephen King ötleteit valósítja meg, az már nem is a vég kezdete, hanem maga a VÉG. Az is eszembe jutott, hogy talán Polanski asszony nyúzta, hogy ugyan Roman készíts... több»

hedva   2017. 12. 28.

Nálam Eva Green mindig viszi a pálmát és ez most sincs másként. Az ő alakítása egyszerűen fantasztikus és félelmetes egyszerre. Ha másért nem is, de miatta érdemes megnézni ezt a filmet!

petresku   2019. 07. 02.

Hm...érzek egy nagy adag arroganciát Polanski részéről ebből a filmből. Mármint, teljesen rutinos az egész, és sajnos ez lesz a sztori veszte, amolyan "nesze semmi, fogd meg jól" koncepció. Fajsúlyos téma, remek kivitelezés, csak sajnos semmi új a nap alatt.

klip   2018. 05. 13.

Polanski ismét egy újító szándékú filmmel rukkolt elő, és sikerült is neki. Engem több ponton is meglepett a film, van egy nagyon jó sodrása, a cselekménye pedig tényleg kiszámíthatatlan. A drámák kedvelői egész biztosan nem fognak csalódni benne.

cvölf   2018. 05. 12.

Kétségkívül van stílusa a filmnek, de mindemellett egy kicsit üres is. Hiányzik belőle az az elemi erő, ami Polanski filmjeiben azért ott szokott lenni, de még így is egy abszolút korrekt dráma, csak ilyet épp bárki rendezett volna.

Vincent Pérez
Eva Green

A film 5 343 495 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 593 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eva Green 13 éve játszott utoljára francia filmben.

A filmben Roman Polanski felesége, Emmanuelle Seigner is játszik. A színésznő és a rendező, akik az 1988-as Frantic forgatásán ismerkedtek meg, már ötödik alkalommal dolgozott együtt.

Roman Polanski és az operatőr, Pawel Edelman hatodik közös filmje.

Roman Polanski hetedik filmje, melyet bemutattak Cannes-ban.

A filmet versenyek kívül a Cannes-i Filmfesztiválon is bemutatták.

A film bemutatását vegyes kritikai fogadtatás övezte. Az Igaz történet alapján jelenleg 47 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2018. április).

Delphine-t, a fiatalnak még jóindulattal sem mondható, de ennek ellenére első regénye sikerében fürdő írónőt utoléri a legnagyobb baj, ami egy olyan embert érhet, aki a betűk halmozásából keresi a kenyerét: alkotói válságba kerül, és tehetetlenül ül a laptopja képernyője előtt a kurzort stírölve. több»

A kérdés persze azonnal kibuggyan a moziból kitántorgó, a kényszerű ébrenlét miatt összeszáradt szájú néző szájából: kinek az igaz története ez? több»

Aki pedig végignézni az első kilencven percet, megérdemli a végét.
Jó értelemben! több»