Beépített szépség (2000)

Miss Congeniality

Michael Caine
Candice Bergen
Sandra Bullock

Ildikó Bacskai   2022. 02. 22.

Beépített szépség (2000)

Nagyszerű vígjáték és valamelyest "csajos film" is egyben, szerintem Sandra Bullock tökéletes választás volt a főszerepre. Nagyszerű, mozgalmas, nagyon vicces, néhol megható film. Teljesen azt hozta, amit vártam.

indingo   2017. 05. 02.

Remek kis film, imádtam benne Sandra Bullockot. Jobb színésznőt el se tudnék képzeli a főszerepre. A film picit bemutat a szépségversenyeknek is és remek vígjáték is egyben.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 02.

Hozza az átlagot,kikupálták Bullockot,raktak bele egy pár poént,vicces szituációt,de úgy nagyjából el is meséltem a filmet.Egyszer nézős!Még Michael Caine sem tudja igazán megmenteni a produkciót.

Deku   2017. 07. 17.

Elég jópofa kis vígjáték ez tele aranyos, nem vulgáris poénokkal. Előnye, hogy még mind a mai napig leköti az embert ha megy a tévében. Mindenképp megéri megnézni egyszer.

rbernadett   2015. 10. 17.

Üdítő komédia a sok ízléstelen vígjáték után. Sandra Bullock, Michael Caine... nem is kell több egy jó vígjátékhoz, ezt most is bebizonyították. Imádom.

dailyfilmsan   2018. 09. 06.

Örökzöld vígjáték. Sandra bullock nagyon komolyan vette a felkészülést ez nagyon látszik a filmen. Végig nevettem az egészet. Feminim a film így csajos pizsi partykra ideális filmanyag.

Ms. Akárki   2019. 05. 18.

Sandra Bullock legjobb vígjátéka. Imádom, ahogy átalakítják az erős női nyomozónőt, akit nem nagyon érdekelnek a külsőségek, egy gyönyörű supermodellé. Vicces ahogy egy egész hangárnyi szépítész dolgozik rajtaXD Nagyon izgalmas maga a nyomozás is a robbantó után.

106,8 millió dollár bevételt hozott a film.

(LionelMessi10)

A film költségvetése 40 millió dollár volt.

(LionelMessi10)

A Szívek szállodája sztárja, Edward Herrmann játszotta volna egy cameo szerep erejéig Gracie édesapját. A jelenetet azonban kivágták, ám az eredeti trailerbe belekerült.

Gracie híressé vált mondata, amikor Michael Caine tanítgatni próbálja az utcán, és majdnem elüti egy autó: "I'm gliding here" (magyarra úgy fordították, hogy "Épp suhanok"), az Éjféli Cowboy című film klasszikus mondatából ered: "I'm walking here".

Az internetes közösség április 25-ét "Miss Congeniality"-napnak nyilvánította. A dátumot Cheryl szépségversenyes interjúja ihlette, amelyen arra a kérdésre, hogy melyik lenne a legboldogabb napja, ezt a napot választotta.