Berto49 Nézhetetlen  2019. 06. 17.
Szörnyű!!!

A magyar cím ("Gyagyás gyilkosság") hűen tükrözi nemcsak a bűntettet, hanem az egész „műalkotást”. Tépelődtem, hogy érdemes-e megnézni ezt a filmet. Mellette szólt, hogy Jennifer Aniston játszik benne, akit kedvelek. Ugyanakkor Adam Sandler neve erősen riasztott, mert bár sokak kedvence, én akkor lássam, amikor a hátam közepét. Bejött az előzetes elképzelésem, amiben ő játszik, az megközelíti a nézhetetlen kategóriát. Hihetetlenül gagyi film, szinte egy másodperc csend sincs benne, a szereplők állandóan jártatják a szájukat, a humortalan poénok lavinája zúdul a nézőre. Igazából Agatha Christie paródia szeretett volna lenni, de ebből semmi sem valósult meg. Az ilyen típusú moziknak széles nézőtábora van, de én nem tartozok közéjük. Okosabb dolog a film megtekintése helyett egy kényelmes kerti székben a fű növekedését követni.

indingo   2019. 06. 30.

Szerintem egy korrekt történet lett, sokkal bénább filmek is mozivászonra kerültek már. A két főszereplő előző közös filmjét jobban szerettem, de ez is rendben volt. Az elejétől kezdve érezni az Orient Expresses beütést.

Szilonka   2019. 08. 14.

Annyira nem volt gyagyás. A poénok középszerűek, akárcsak a film. A története olyan Agatha Chrisite másolat, persze gyengébb kivitelben.

ZozArt89   2019. 06. 25.
Ki lehet a hunyó?

Nagyon sokan ódzkodnak megnézni egy filmet ha abban Adam Sandler a főszereplő. Én nem tartozom közéjük, persze belátom, hogy akad szép számmal nagyon “zs” kategóriás filmje is a színésznek de azért többségében lehet szórakozni a játékán. Szerencsére kellemes pozitív élményt adott jelen produktum is. Ahogy szépen kibontakozik a történet úgy egyből egy szokásos krimi hatását érezzük melyről nekem elsőre Leslie L. Lawrence könyvei jutnak eszembe. Adott a főszereplőnk/ink, akik teljesen gyanútlanul keverednek bele egy gyilkosságba ahol többedmagukkal próbálják kideríteni ki volt a tettes és mi is volt az indítéka. Ez már egy jó alap volt nekem mert nagy kedvencem ez a zsáner. Ezt a stílust pedig megfűszerezték Sandler féle vígjáték hangulatával ami igazán jól működött. Nagyszerű volt, hogy nem estek át a ló túl oldalára és nem erőltették a buta alpári poénokat és inkább minőségi humorral dobták fel a hangulatot. Adam Sandler mellett Jennifer Anistonnál jobb partnert nem is választhattak volna, valahogy tökéletes köztük a kémia. Egyértelműen nem kell hatalmas mélységeket várni a karakterektől hisz ez a fajta film nem is kívánja ezt meg és így rendben is volt. Összességében: A Murder Mystery kifejezetten kellemes és szórakoztató krimi/vígjáték lett. A film hangulata vicces, a történet pedig izgalmas és érdekfeszítő. Több hasonló szintű filmet szívesen látnék Adam Sandlertől.

MMcFly2015   2019. 06. 24.
Adam Sandler és az Orient Express?

Sandler filmjei már egy ideje eltűntek a magyar mozikból, és már ,,csak a rajongói” nézik meg Netflixre gyártott filmjeit. A Gyagyás gyilkosság jobban eljuthatott a hazai nézők tudatába, mert nagy meglepetésünkre készült hozzá szinkron. Én az az ember vagyok, aki látja Adam Sandler negatívan ható stílusát, mégis a filmjei 70-80%-án jót szórakozom. Ez most sincs másként, sőt a megszokott színvonalhoz képest (de a magyar címnél mindenképp) komolyabb krimi-vígjátékról beszélhetünk. Agatha Christie regényeinek stílusjegyein halad a sztori, és Adam Sandler végigpofázása kíséri végig. Nincs altesti poén, nincs undorítónak vélt jelenet, csak a szófosás, ami helyenként irritáló, helyenként pedig vic... több»

Shioli Kutsuna
Adeel Akhtar
Terence Stamp
Adeel Akhtar
Shioli Kutsuna
Jennifer Aniston

A Gyagyás gyilkosság (Murder Mystery) egy szórakoztató Agatha Christie paródia lett, amely csavaros és olykor bohókás, de ennél semmi több. több»

Nem ez lett Sandler legjobb filmje, de nem is a legrosszabb. Van benne humor, némi akció és csipetnyi krimi, amit felfoghatunk egy Agatha Cristie előtti tisztelgésnek szánt humorbonbonnak. több»