Gyagyás gyilkosság

Murder Mystery

2023.11.04 sptt

Nem rossz film ez. Persze, egy kicsit lopott az Agatha Christie-feldolgozásokból, lecsípett innen-onnan, ennek ellenére megvan a maga bája, a várakozásommal ellentétben működik Aniston és Sandler párosa, megfelelő mixet alkot a krimi és a vígjáték. H... Több

2019.06.17 Berto49 Nézhetetlen

Szörnyű!!!

A magyar cím ("Gyagyás gyilkosság") hűen tükrözi nemcsak a bűntettet, hanem az egész „műalkotást”. Tépelődtem, hogy érdemes-e megnézni ezt a filmet. Mellette szólt, hogy Jennifer Aniston játszik benne, akit kedvelek. Ugyanakkor Adam Sandler neve erősen riasztott, mert bár sokak kedvence, én akkor lássam, amikor a hátam közepét. Bejött az előzetes elképzelésem, amiben ő játszik, az megközelíti a nézhetetlen kategóriát. Hihetetlenül gagyi film, szinte egy másodperc csend sincs benne, a szereplők állandóan jártatják a szájukat, a humortalan poénok lavinája zúdul a nézőre. Igazából Agatha Christie paródia szeretett volna lenni, de ebből semmi sem valósult meg. Az ilyen típusú moziknak széles nézőtábora van, de én nem tartozom közéjük. Okosabb dolog a film megtekintése helyett egy kényelmes kerti székben a fű növekedését követni.

2019.06.30 indingo

Szerintem egy korrekt történet lett, sokkal bénább filmek is mozivászonra kerültek már. A két főszereplő előző közös filmjét jobban szerettem, de ez is rendben volt. Az elejétől kezdve érezni az Orient Expresses beütést.

2022.05.19 JRD

Hiába közepes, kedvenc

Szeretem Sandlert, noha (általában) nem repít történeteivel gondolati magasságokba (bár akadnak kivételek). Ez a film viszont valahogy nem sikerült a legjobbra, mégis jól szórakoztam. A cím már önmagában sugallta, hogy ezt a filmet nem kell majd túl komolyan vennem. De ne hallgass rám, nézd meg, és döntsd el magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2021.12.05 Dorkateo

Jennifer Aniston számomra egyenlő a "biztosan rossz film" kategóriával (bocs rajongók), Adam Sandler pedig a "gyakran rossz film" kategória. Gondolom a véleményem ezután nem lesz meglepő: újabb gyenge film. És még második részt is kapott - úgy tűnik, nem tartozom a fősodorba...

2019.08.14 Szilonka

Annyira nem volt gyagyás. A poénok középszerűek, akárcsak a film. A története olyan Agatha Chrisite másolat, persze gyengébb kivitelben.

2019.12.04 Ms. Akárki

Ha semmit nem vár tőle előtte a néző, mint én is, akkor egész laza kis kikapcsolódás. Nem egy maradandó alapfilm, de az alapkonfliktus már a jól megszokott sémára épül. Jennifer Aniston és Adam Sandler párosa miatt néztem csak meg, gondolom, vannak még így páran. Imádom őket, minden rossz filmet meg tudnak menteni.

2019.11.08 BoBamburg

Az eleje egészen borzalmas, és mondom ezt úgy, hogy volt bennem pár sör mikor elkezdtem nézni, és azért lássuk be, így nem voltak magasak az elvárásaim, csak egy szórakoztató és vicces filmet akartam. Oké, persze, Adam Sandlertől és Jennifer Anistont... Több

2019.09.23 TomÁcs

Nem egészen értem a fanyalgókat, szerintem teljesen rendben van a története. Végig pörög, van benne meglepetés és katarzis.

2019.10.28 VvV

Nem valami erős film. Az ügy felgöngyölítése túl egyszerűen ment. A neves főszereplők miatt a magas pontszám.

2019.06.22 ANdraS

Nagyon gyenge és sablonos

Ez a filmecske igen nagy csalódást okozott, mivel ez a páros már csinált egy egészen jó romantikus vígjátékot is. Viszont ennél a filmnél a forgatókönyv, az operatőri munka, a színjáték kész tragédia. A sztoriról nincs is mit írni, maga a krimivonal értelmetlen, az egyes jelenetek annyira erőltetettek, hogy problémám volt végignézni, ahogy Sandler kínosan próbálkozik vicces lenni. Ha ez lenne az a mű, amivel a Netflix meghálálja, hogy fizetem már egy éve, akkor inkább nem kérem. :) Az egyes jelenetek annyira kínosan üresek és erőltetettek voltak, hogy őszintén problémám volt végignézni.

2019.06.25 ZozArt89

Ki lehet a hunyó?

Nagyon sokan ódzkodnak megnézni egy filmet, ha abban Adam Sandler a főszereplő. Én nem tartozom közéjük, persze belátom, hogy akad szép számmal nagyon “zs” kategóriás filmje is a színésznek, de azért többségében lehet szórakozni a játékán. Szerencsére kellemes, pozitív élményt adott jelen produktum is. Ahogy szépen kibontakozik a történet, úgy egyből egy szokásos krimi hatását érezzük, melyről nekem elsőre Leslie L. Lawrence könyvei jutnak eszembe. Adott a főszereplőnk/ink, akik teljesen gyanútlanul keverednek bele egy gyilkosságba, ahol többedmagukkal próbálják kideríteni, ki volt a tettes, és mi is volt az indítéka. Ez már egy jó alap volt nekem, mert nagy kedvencem ez a zsáner. Ezt a stílust pedig megfűszerezték a Sandler-féle vígjáték hangulatával, ami igazán jól működött. Nagyszerű volt, hogy nem estek át a ló túl oldalára, és nem erőltették a buta, alpári poénokat, és inkább minőségi humorral dobták fel a hangulatot. Adam Sandler mellé Jennifer Anistonnál jobb partnert nem is választhattak volna, valahogy tökéletes köztük a kémia. Egyértelműen nem kell hatalmas mélységeket várni a karakterektől, hisz ez a fajta film nem is kívánja ezt meg, és így rendben is volt. Összességében: a Murder Mystery kifejezetten kellemes és szórakoztató krimi/vígjáték lett. A film hangulata vicces, a történet pedig izgalmas és érdekfeszítő. Több hasonló szintű filmet szívesen látnék Adam Sandlertől.

2019.06.24 MMcFly2015

Adam Sandler és az Orient Express?

Sandler filmjei már egy ideje eltűntek a magyar mozikból, és már ,,csak a rajongói” nézik meg a Netflixre gyártott filmjeit. A Gyagyás gyilkosság jobban eljuthatott a hazai nézők tudatába, mert nagy meglepetésünkre készült hozzá szinkron. Én az az em... Teljes kritika

2019.07.14 Greeta

Nem mondom, hogy kedvencem lett, de egy korrekt alkotásnak tartom. Pörgős volt, a látványa is jó és a karakterek is érdekesek.