Dominique Pinon
Claude Perron
Claude Perron
Dominique Pinon
Isabelle Nanty

Néhány civakodó külvárosi lakos egymásra talál, amikor egy androidlázadás miatt a jó szándékú háztartási robotok saját biztonságuk érdekében bezárják mindannyiukat.

(csd)

Ország: Franciaország
Premier: 2022.02.11. | Netflix (2022.02.11.)

KULCSSZAVAK

2023.03.18 BoBamburg Nézhetetlen

A francia vígjátékok nagyon ritkán jók, sőt általában kimondottan erőltetettek és kínosan gyengék, de ez a film a megszokottnál is sokkal rosszabbra sikeredett. Talán ha kicsit rövidebb lenne a játékidő, az segítene valamit, ha mást nem is, de legalább kevesebb ideig kell szenvednie annak, aki végig akarja nézni.

2022.02.16 Lubi

a nap véleménye

Posztmodern rendszerhiba

A népszerű francia rendezőzseni, Jean-Pierre Jeunet legújabb alkotása egy apokaliptikus szatíra képében mesél az emberiség jövőjéről. A BigBug futurisztikus történetében a robotok fellázadásának lehetünk szemtanúi, miközben a film hősei otthonuk kény... Teljes kritika

2022.02.11 Lazók György

A szép új világ lefagy

A furcsa filmjeiről, közülük is főképp a bájos Amélie csodálatos életéről ismert Jean-Pierre Jeunet régóta nem forgatott semmit, pláne olyat, ami érdekelte volna is az embereket. Nagyobb hírverés nélkül futott hát be a Netflixre visszatérése a sci-fi... Teljes kritika

2022.02.17 Eastern79

Absztrakt utazás a jövőbe

Jean-Pierre Jeunet (Elveszett gyerekek városa, Alien 4. - Feltámad a Halál, Amelie csodálatos élete), a francia újhullám egyedi stílusú rendezőzsenije ezúttal sem hazudtolja meg önmagát. A gépek lázadását újraálmodva egy bizarr, posztmodern és pop-art elemeket felvonultató, hiperszínes lázálomban nem túl biztató jövőképet vázol fel, miközben jókora adag társadalomkritikát önt a nyakunkba, sajátos humorával fűszerezve. Egészen elképesztő látványvilág adja meg az alaphangulatot annak ellenére, hogy a cselekmény tulajdonképpen egy lakásra korlátozódik. Elárasztanak a mindenféle kütyük, robotok és futurisztikus biszbaszok, miközben harsány színekben és a franciákra jellemző eltúlzott gesztikulációban tobzódik a történetvezetés. Nemegyszer a poénok is éppen olyan furcsák és ütősek, mint maga az egész film. Sajátos, bizarr atmoszférája már az első percekben nyilvánvalóvá teszi, nem mindennapi élménnyel leszünk gazdagabbak, ha végignézzük ezt a szürreális sci-fi szatírát. Jeunet filmjei sosem voltak könnyen emészthetőek, mindig belecsempészte sajátos látásmódját és pofátlan humorát, amire most is van nem egy példa, de talán leginkább azért bátor, mert a Covid körüli felhajtást is nyíltan körberöhögi. Igazi csemege azoknak, akik szeretik a különc rendező stílusát, kedvelik a francia humort és vevők némi társadalomkritikára.

2022.02.19 stevepisti

Ez most nekem nem jött be. Ez a filmszatíra nekem most túl szatirikus volt, több komikusabb jelenetre számítottam. Remélem, nem ebbe az irányba haladunk ezzel a sok „okos” kütyüvel. Biztos van, aki jobban tudja értékelni.

(2022. 02. 18.)
VILÁGVÉGE A NAPPALIBAN
Jean-Pierre Jeunet új filmje már a Micmacs – (N)Agyban megy a kavarást (ami az egyik legrosszabb filmcím, amit valaha hallottam) sem képes megközelíteni, mert annak még legalább volt dinamikája, lendülete, humora. Több
Az Esernyő Akadémia
Tizenegyes állomás