iaquino

Jasmine (Cate Blanchett) a gazdagok gondtalan életét éli, mígnem az élete egyik napról a másikra összeomlik. Házassága tönkremegy, elhagyja gazdag férjét, Hallt (Alec Baldwin), és San Franciscóba költözik a testvéréhez, Gingerhez (Sally Hawkins). Bár Jasmine saját elmondása szerint össze… Több

Rendező: Woody Allen
Író: Woody Allen
Premier (HU): 2013.08.29. | Cinego (2021.09.16.)

2021.03.23 harnas1207

Leginkább úgy nevezném, "színészvizsga". Adott egy eljátszandó szerep, melyet minden színész tökéletesen megformáz, és jelest kap. Kérdés, ez kinek kielégítő egy filmben, mert közben a cselekmény egy nagy nulla. A film minden szempontból lineáris, ne... Több

2017.08.19 Berto49

Cate Blanchett minden pénzt megér. Amit alakít ebben a Woody Allen filmben, az a színjátszás magasiskolája. Ahogy az egyik hozzászólásban olvastam, a téma valóban hasonlít a Vágy villamosá-hoz, de ennek ellenére, vagy éppen ezért nagyon tetszett. Megérdemelte a legjobb női főszereplőnek járó Oscar-díjat!

2020.08.21 Crystaldeer

A legjobb alkotások egyike

Egy ilyen jól összeválogatott szereplőgárda, és hát persze Woody Allen garantált siker. Mindemellett remekül ábrázol egy sznob társadalmi problémát. Nem véletlenül díjnyertes film. Csak ajánlom.

2018.10.07 MP170506

Elgondolkodtató alkotás. Nem egy gyors cselekményű, izgalmas történet, mégis le tudja kötni a néző figyelmét. Cate alakítása pedig nem hagy kivetni valót maga után.

2016.05.05 TomÁcs

Számomra olyan átlagos volt a film, mintha az életből kiragadtak volna pár napot és összevágják egy filmé. Kate Blanchett nem tudom m mire kapott Oscart.

Bradley Cooper is esélyes volt az egyik szerepre, de végül nem vállalta el.Szerző: kázsé

Suzy Benzinger jelmeztervezőnek csak 35 000 dollár állt a rendelkezésére. Jasmine Hermés táskája egyedül többe kerül, mint a teljes büdzsé, így azt a legtöbb ruhadarabbal együtt csak kölcsönözni tudták.Szerző: kázsé

A forgatás alatt csak Cate Blanchett és Sally Hawkins olvashatták el a teljes forgatókönyvet.Szerző: kázsé

Louis C.K. eredetileg Augie szerepére jelentkezett, de Woody Allen úgy gondolta, túl kedves a szerephez.Szerző: kázsé