Boldog halálnapot!

Happy Death Day

Ruby Modine
Ruby Modine
Jessica Rothe

A Bloomhouse produkciós cég a Whiplash, a Széttörve és a Tűnj el! sikere után egy újabb eredeti és izgalmas filmmel lepi meg a mozinézőket, melyben egy egyetemista lány újra és újra átéli azt a napot, melynek végén brutálisan meggyilkolják. Nincs más hátra, mint hogy megpróbálja… Több

Premier (HU): 2017.11.16. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.11.17 Di Canio

Egy újabb „Idétlen időkig” másolat, ezúttal horror kiadásban, egyetemista verzióban. Hiába lerágott csont már ez a téma, én kedvelem az ilyen napismétlő filmeket, kíváncsi voltam ebből mit hoznak ki. Végül is nem volt ez rossz, nem unalmas, és van benne csavar is, így horror vonalon teljesen rendben volt.

2018.12.06 mamiéstöti2

Számomra elég érdekes film volt, kicsit nehezen tudtam követni, de azért lekötött. A szereposztás is jó volt.

2018.02.15 Deku

Brutálisan buta és szinte nézhetetlenné tette számomra a történet összevisszasága. Na bátran írhatom, hogy nem sűrűn láttam ehhez foghatót. Csak sajnos ez nem a jó értelemben véve kell venni. Teljesen alul teljesített a film minden téren.

Ez úgy ahogy van rossz...az újrakezdett nap, és a szereplők béna, bugyuta játéka leviszik a béka talpa alá a produkciót. Ezerszer lerágott tinihorror utánzat...köszi, de inkább a Sikoly, és a Tudom mit tettél tavaly nyáron. Az alá már nem mennék szívesen!

2022.04.13 JRD

Idétlen időkig horrorba bújtatva...

Egy újabb "nesze semmi, fogd meg jól" film. A tanítványaim ajánlották, mert szerintük "állatira jó film!" (Vajon miért is néznek a tizenegynéhány évesek ilyen filmeket? Anyuci ilyenkor hol van?) Hát... nem az! Egy állandóan újrainduló nap újabb feldolgozása, némi félelemmel fűszerezve. Ennyi. Se több, se kevesebb. De ha megnézed, majd eldöntöd magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

A film összbevétele 56 300 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 112 584 345 forintot termelt. A hazai mozik összesen 84 398 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ugyanaz a Tony Gardner tervezte a gyilkos baba maszkját, aki a Sikoly filmek ikonikus álarcát is.Szerző: dailyfilmsan

A film előzetesében a főszereplő csengőhangja 50Cent-In Da Club című száma volt, viszont a kész filmben teljesen más csengőhangot hallhatunk. Ez azért lehetett, mert a stúdió nem tudta megszerezni a dalhoz szükséges jogokat.Szerző: respect the movies

A film költségvetése 4,8 millió dollár volt.Szerző: Bob

A rendező, Christopher Landon ötlete volt a csecsemőmaszk. A direktor úgy tesztelte az ötletet, hogy ebben a maszkban ijesztegette kollégáit az irodában. Szerző: hp

(2018. 02. 28.)
Az ismétlés éltessen!
A Blumhouse cég újabb találékony horrorsikere tulajdonképpen egy jól előadott, szem(pilla)rebbenés nélkül lopkodós vicc, amelynek legnagyobb poénja, hogy lelke is van. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 11. 17.)
A Boldog halálnapot! nem más, mint egy pedánsan összerakott Sikoly hasonmás, annak majd’ minden önreflexiójától mentesen. Nincs benne semmi visszataszító, de nem is nagyon érdekes. Másfél év múlva DVD-n jól fog jönni, ha nagyobb adag ruhát kell vasalni. Több

(2018. 02. 28.)
Egyszeri szórakozásnak elmegy, egy mozijegy árát simán megéri, de többször nagy eséllyel nem fogod megnézni. Több

(2017. 11. 12.)
A Boldog halálnapot! ellenben csak profi amerikai munka, annak minden előnyével és hátrányával. Több

(2017. 11. 24.)
A Boldog halálnapot! zseniális húzása egycsapásra kiemeli az átlagból a filmet, és bravúros posztmodern slasherré avanzsálja. Több