
Vélemények (14)
Aki akcióra és elmebetegségre vágyik, annak egyszer nem rossz, de a második fele már nagyon fárasztó és unalmas.
Jó tempóval, ígéretesen induló, látványos leszámolós fantasymenet, mely ezer korábbi alkotásból inspirálódik. Még a Gyalog galopp hidat őrző katonája is benne van (tudjátok, aki olyanokat mondott, hogy „gyere vissza, leharapom tőből mind a két lábada... Teljes kritika
Alapvetően hiába van tele kaszabolással, mégsem gusztustalan. Néhol viccet is akartak a filmbe csempészni... hát egyszer sem húztam el a számat. Bill Skarsgårdot szerintem még nem láttam más filmben. A mozgása darabos, hiába a kidolgozott modelltest, a sudár alkat... attól valaki nem lesz harcművész. Nekem egyáltalán nem illett a szerepébe. Famke Janssen pedig az a személy, akinek el kellene menni nyugdíjba. Valaha egy gyönyörűség volt. Hisztis, kiállhatatlan viselkedéssel. És nem veszi tudomásul, hogy biza, felette is eljár az idő... Nem kéne már erőltetni a „Hú, de bombán nézek ki” megjelenéseket. Aki felvállalja, hogy korosodik, sokkal szebb tud lenni. (Jamie Lee Curtis, Sigourney Weaver... stb.)... Na mindegy. A film nem rossz. De nem is ragadott magával igazán. Talán pont a leírt/kritizált dolgok miatt... Nálam az „egyenek elmegy” kategóriába sorolódik.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Bill Skarsgard alaposan kipattintotta magát a szerepre, bár ez önmagában még nem jelenti azt, hogy automatikusan jó lesz tőle a produkció. Ez a film azonban Bill izmaitól függetlenül egy végtelenül szürreális, nyers, féktelen humorú, erőszakos, véres és hihetetlenül szórakoztató akciófilm az utóbbi évek egyik legjobb csavarjával a történet végén. Még most is, ahogy írok róla, a hideg futkos a hátamon, amikor az akciójelenetekre gondolok. Gyönyörűen fényképezett, látványos és hihetetlenül kreatív közelharcokat láthatunk, a készítők tényleg elengedték a fantáziájukat. A sajtreszelőtől a nyakláncig minden, de tényleg minden fegyver. Az atmoszféra is megér egy misét, mert valami szenzációs. A fekete humorral átszőtt, néhol pszichedelikus képsorok jól megférnek a harcművészettel és a képregényfilmes elemekkel, valamint az extrém vizuális megoldásokkal, miközben olyan zenéket pakoltak bele, hogy már csak a hangsávért érdemes megnézni. Tipikus bosszúmozi cseppet sem tipikus kivitelezésben. Aki szereti a harcművészeteket, semmiképpen se hagyja ki! Végtelenül profi minden ízében.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Mint minden ilyen típusú filmet, a John Wick mozikhoz hasonlítanak, mivel azzal kezdődött el az ilyen filmek tömkelege, és a Kinyírni a világot (Boy Kills World) sajnos csak egy lesz közülük, mivel nem kiemelkedő alkotás, inkább a feledés homályába f... Teljes kritika
Baromi ötletes, kegyetlen, véres és nagyon látványos. Skarsgard szépen hozza a figurát. A csavar és a final boss fight is szép. Viszont elég erőltetettnek is éreztem, illetve a karakterek sem megnyerőek. Kicsit fárasztóak, hiányzik a filmből valami plusz, ami kiemelné. A poénok 90%-a nem működik. Egyszer nézős, pörgős szombati film lett emiatt, mint a Guns Akimbo, Gamer, Boss Level. Arra viszont jó, úgyhogy tudom ajánlani azoknak, akik szeretik a vérgőzös, nagyjából rendben levő, folyamatos dara akció-vígjátékokat.
Hasonló filmek
A sors iróniája, hogy a John Wick 4 főgonosza most saját maga is próbál átmenni John Wickbe, de míg Keanu Reevesnek ez mocskosul jól áll, addig Pennywise csak idétlen pofákat vág, mivel megszólalni nem tud, sokszor pedig a mimika nem is passzol a nar... Több
Újabban – talán Pennywise óta – Bill Skarsgård is (családjából nem elsőként) bekerült a kedvenc színészeim közé. Szerintem az nem vitatható, hogy rengeteget készült erre a szerepre: Egyrészt eléggé látványosra gyúrta magát (így jól is áll neki a sok félmeztelen jelenet). Másrészt nekem – többekkel ellentétben – a harcjelenetek többsége is tetszett (azért voltak olyan túlzó és/vagy annyira hülye elképzelések, amelyek az én befogadó hozzáállásomról is visszapattantak). A film története nem túl extra, bár erre azért számítani is lehetett. Azt például nincs, aki ne találná ki szerintem azonnal, hogy vajon ki lehet a Jessica Rothe által alakított karakter... Megjegyzem, hogy elég sajátos a film humora. Ahogy olvasgattam a véleményeket, úgy tűnik, hogy többnyire nem tetszik az embereknek. Én ezt sem tudom osztani, a film pont olyan beteg humorral dolgozik, amivel én remekül tudok azonosulni: Volt jó pár poén és jelenet, amin jót nevettem. Szerintem annak, aki tudja, hogy milyen filmre kell számítani, illetve aki nem emel extra – és indokolatlan – elvárásokat, összességében tetszeni fog a Kinyírni a világot.
Mert ugye nem véletlen a piros ruha (Deadpool), mint ahogy az egyik főellenfél fekete-sárga rucija sem (Kill Bill, előtte meg Bruce Lee). Hát igen, ebben a filmben nincs sok újdonság, viszont elég szórakoztató. Én pl. szeretem kitalálni a filmek fordulatait, de itt meglepett a végkifejlet csavarja. Bill Skarsgard castingja kijöhetett volna rosszul is, de a srác simán hozta a karakterét. Kifejezetten jól játszott az arcával meg a mozdulataival. Érdekes ez a gyerek, mert ezzel a gülüszemmel, duda orral lehetne alapból nevetséges, mégis A hollóban teljesen komoly volt. Szóval jó színész, aki dráma és vígjátékban is remekel (szerintem). 2024 lehetne Bill Skarsgard éve, amikor letarolta a mozikat, mégsem lesz az, mert mindkettő filmje maximum közepes pontszámot kap, vagy akár bukik is. Pedig kár lenne egy ilyen tehetséges gyerekért. Bezzeg Adam Sandler! Ő az egész karrierjében f*sta magából az ócska, trehány filmeket, mégsem bizonytalanodott el. És bizonyos körök folyamatosan istápolták (gondolom), nehogy feladja. Úgyhogy kitartás neked, Bill, én mindenesetre eme két filmeddel már rajongód lettem.
Amikor jobb az előzetes, mint maga a film. Bill Skarsgård egy elpazarolt tehetség erre a filmre, de a testfelépítése, valamint az egész karakter nagyon is passzolt a cselekményhez, na meg az a belső hang, a narrációval fantasztikus volt, de elrontották már az előzményt, illetve az egész sztorit a sok humorral, valamiért nem illett ez nekem össze. Komédia volt a film 80%-a, egyedül ez a problémám, és össze lett nagyon csapva. A végére válik komolyabbá a csavarokkal együtt. Látványos hentelések hozták számomra a Kill Bill és John Wick-filmek világát, de egy életszerűbb bosszútörténetet akarunk, akkor a tavalyi évből A Majomembert tudom említeni. 6/10.
A Boy Kills World egy kapcsold ki az agyad mozi. Ha tetszenek a tipikus egyszemélyes hadsereg-sztorik, mint a John Wick-filmek, A Majomember (2024) vagy a Senki (2021), akkor jól fogsz szórakozni ezen is. Itt is a katartikus erőszak találkozik a látv... Teljes kritika
Moritz Mohr első nagyjátékfilmjében néma John Wickként ereszti rá a disztópikus világban regnáló diktátorra a dzsungelben nevelkedett Bill Skarsgårdot. A szögegyenes cselekmény receptje ennyire egyszerű: egy John Wick-stílusú akciódús, vérgőzös bossz... Teljes kritika
Nem értem, aki ezt nézi és filmalkotásnak tartja, az miért nem játszik simán egy öldöklős játékban. Kuka.