Charlie és a csokigyár (2005)

Charlie and the Chocolate Factory

Vélemények: Charlie és a csokigyár (2005)

Artemisia   2020. 12. 21.

legújabb vélemény a nap véleménye

Mesés kalandba ágyazott társadalomkritika

Roald Dahl gyermekkönyveinek sokat köszönhet a filmipar, jó példa erre többek között a Boszorkányok sikere. A Charlie és a csokigyár az író egyedi stílusára jellemzően egy mese mögé bújtatott, vitriolos társadalomkritika, melynek találkozása Tim Burt... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Tetszett a mese, viszont inkább a fiatal korosztály számára ajánlom. Johnny Depp igazán jól játszik benne.

indingo   2017. 04. 11.

Színes, vicces, giccses, de mégis annyira szomorú az egész légköre. A családja a kisfiúnak, az omladozó ház, a nagypapa kapcsolódása a gyárhoz. Szívemnek kedves film, már egy tucatszor láttam.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Nem rossz kis mese, de annyira azért nem okozott katarzist, és a retinámba sem égett bele az egész. Érdekes a díszlet, jók a jelmezek, és természetesen Johnny Depp és Helena Bonham Carter is dobja felfelé a színvonalat.

Deku   2017. 07. 26.

Nekem nagyon tetszett ez a mese film. Johnny Depptől persze nem vártam kevesebbet mint amit itt nyújtott. A látványa a filmnek nagyon megkapó és élvezetes volt.

Orosz István   2017. 02. 21.

Hát ez saját vélemény, nekem nem tetszett. Az eleje jónak indult, de mikor bementek a gyárba a sztoriba, már semmi csavar nem volt kiszámítható volt, és sok elem ami a a filmet alkotta nem nagyon kellett volna. Nyilván egyéni ízlés, nem vagyunk egy formák én nem látok ebben maradandót, én szerintem nagyon gyenge lett.

GedyPapa   2017. 03. 08.

3 és feles lenne inkább, de mivel ilyen nincs ezért marad a 3-as. Johnny Depp próbálja kihozni a maxot ebből a filmből is, de nem jön össze neki. Nagyon bugyuta karakterek gyűlnek össze egy nem túl erős filmötlet megvalósítására. Nem hagy maradandó nyomot és akkor még kedves vagyok.

Lamboh   2017. 10. 14.

Régi nagy kedvenc. Még úgyis, hogy gyerekként azért sokszor eléggé paráztam tőle. Vicces, de egyben szomorú is. Sajnos nem mostanában láttam már, de érik egy újranézés.

Szilonka   2017. 07. 11.

Remek kis mesefilm felnőtteknek. Több karakter életútját is megismerhettük, ami nekem külön tetszett. Nagyon egyedi a története és az ábrázolása, ami valakinek vagy bejön vagy nem.

harnas1207   2018. 12. 06.

A filmben a történet megfogott, érdekesnek tartottam. Azonban a látványvilágát és a hangulatát nem tudtam megszeretni. Többszöri nekifutásra sikerült csak végignézni a filmet, így lehet a 2 csillag még igen bőkezű.

Ms. Akárki   2019. 05. 19.

Nagyon gyerekfilmesre vették a figuráját a filmnek. Ennél többet vártam volna tőle. Élvezhető, de több minden rejlett az alaptörténetben. Johnny Depp tökéletes volt az édességgyáros megtestesítésére, ez nem is kérdés. Pörgős mese, ami inkább gyerekeknek élvezetes.

Norbert93   2019. 04. 01.

Három Csillag helyett három és fél

Annyira görcsösen giccses és erőltetett, ugyanakkor szomorú és búskomor, hogy az már jól áll a filmnek. Egyedi darab, Tim Burton élvezhető filmjeinek egyike.

Bazzzsi   2017. 10. 20.

Imádom ezt a filmet. Egy vígjátékba burkolta, mézes-mázas film, de egy igazi dráma. Nagyon szomorú és megindító, minden percét imádtam. Johhny Depp is remekül hozza a figurát.

VvV   2018. 11. 30.

Humoros és szórakoztató, de ugyanakkor könnyet is csal az ember szemébe.

Norbi   2018. 07. 24.

Egynek elment. Izgalmasnak, nem volt izgalmas, inkább érdekes, hogy kiket ki nem talál az ember. Kicsit túl volt cicomázva a háttér de nem volt vészes nagyon.

Lonka   2017. 07. 24.

Igazi hamisítatlan Tim Burton mozi. Látványában verhetetlen, imádtam,a hogy az aranybilétákat megtalálták és bemutatták a lurkókat. Charlie lelkesedése mesterien lett elátszva.

Greeta   2017. 12. 19.

Egy megunhatatlan mese. Nagyon szívmelengető a története a szegény családról és az álmodozó kisfiúval és annak hatalmas kalandjáról, ahova nagypapája is elkíséri.

petraszab   2019. 05. 04.

Tipikus TB film. A miliő, látvány, a megszokott egyedi stílus. A történetét is nagyon eltalálták, mert teljesen ellentétes a külcsínnel.

kevelin   2017. 10. 14.

vicces, szórakoztató, az Umpalumpákat imádom. Johnny Depp egyik legjobb filmje, tipikus Tim Burton film

KCintia   2020. 11. 01.

Remek

Eddig kétszer néztem meg ezt a filmet, de úgy érzem, hogy lesz ez még több is. Vicces, tanulságos, jó a cselekménye, a karakterkiosztás is találó. Nagyon szeretnivaló film szerintem.

hackerjulcsi   2018. 03. 18.

Johnny Depp egyik legjobb alakítása szerintem. Nagyon érdekes és különleges a film világa és világlátása. Tetszenek a bizarr gyerekek is benne, meg persze az ellentét, a szegény gyermek szerencséje típusú történetek megújítása is nagyon király ebben a filmben. Imádom.

Annuska   2016. 04. 04.

Nagyon jó kis mese-film. A történet nagyon jó és a kivitelezése is egyedi. Ha nem mondják, hogy Tim Burton akkor is tudni lehet, hogy ő rendezte, a tipikus jegyek fellelhetőek a filmben.

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Nagyon szeretem ezt a filmet, bár nem túl jók róla a vélemények. Szerintem izgalmas a sztori is, a látványvilág kielégítő, a színészi alakítások pedig nagyon izgalmasak.

NFG   2018. 03. 23.

Véleményem szerint a filmben bemutatott világ nagyon nem egyezik a valósággal! Tetszett, hogy MINDENT sajátos felfogással ábrázoltak! Külön tetszett az élénk színek használata és Johnny Depp alakítása!

doroffee   2016. 02. 14.

Az eredetit nem láttam, ezért nem ahhoz fogom viszonyítani. Nekem nagyon bejött a látványvilág, borzalmasan pontosan illett Willy Wonka eklektikus, excentrikus személyiségéhez. Johnny Depp nagyon jól hozta ezt a látszólag teljesen őrült, gyakorlatila... több»

vivikejencikelara   2016. 10. 23.

Tim Burton és Johnny Depp párosnak a legjobb filmje. Elvarázsol teljesen a film.Különleges szerzemény a vége nagyon tanulságos.Egy másik világot csodálhatunk meg.Mindenkinek csak ajánlani tudom.

jencike1985   2016. 10. 25.

Gyerek koromban féltem megnézni, de mégis érdekelt. Ma már felnőtt fejjel érdekesnek tartom. Vannak benne vicces néha rémisztő jelenetek. Az umpalumpáktól frászt kapok! Megható végkifejlet. Csak ezért 4 csillag.

Olivér Rózsa   2017. 07. 03.

Nem szeretem igazán tim burton filmeket és ez egy vérbeli tim burton film. Túlságosan varázslatos szüreális úgy hogy közben nyomasztó végig. Nem tudom ajánlani

H.a.n.n.a   2020. 11. 02.

Egyik gyerek sem hibátlan. Olykor mohók vagy kapzsik, gonoszak vagy nagyképűek. Ezekre a hibákra is rávilágít a film. A története magával ragadó.

authorgirlll   2017. 12. 30.

Aranyos történet arról hogy nyílik ki egy magányos gyáros egy kisfiúnak és hogyan szereti meg a családját. A fiú családja a nagy szegénység ellenére nagyon vidáman és szeretetben élnek.