Charlie és a csokigyár

Charlie and the Chocolate Factory

2023.12.28 Kapszaicin

legújabb vélemény a nap véleménye

Csokimorál

Lenyűgöző látványvilággal, határtalan fantáziával ihletett csokigyárba nyerhetünk egy aranyszelvényt, ha belépünk ebbe a Tim Burton alkotta mesebirodalomba, a Charlie és a csokigyár című kalandfilmbe. Láthatunk itt mindenféle ínycsiklandó finomságot,... Teljes kritika

2020.12.21 Artemisia

a nap véleménye

Mesés kalandba ágyazott társadalomkritika

Roald Dahl gyermekkönyveinek sokat köszönhet a filmipar, jó példa erre többek között a Boszorkányok sikere. A Charlie és a csokigyár az író egyedi stílusára jellemzően egy mese mögé bújtatott, vitriolos társadalomkritika, melynek találkozása Tim Burt... Teljes kritika

2018.12.04 mamiéstöti2

Tetszett a mese, viszont inkább a fiatal korosztály számára ajánlom. Johnny Depp igazán jól játszik benne.

Nem rossz kis mese, de annyira azért nem okozott katarzist, és a retinámba sem égett bele az egész. Érdekes a díszlet, jók a jelmezek, és természetesen Johnny Depp és Helena Bonham Carter is dobja felfelé a színvonalat.

2017.04.11 indingo

Színes, vicces, giccses, de mégis annyira szomorú az egész légköre. A családja a kisfiúnak, az omladozó ház, a nagypapa kapcsolódása a gyárhoz. Szívemnek kedves film, már egy tucatszor láttam.

2017.07.26 Deku

Nekem nagyon tetszett ez a mese film. Johnny Depptől persze nem vártam kevesebbet mint amit itt nyújtott. A látványa a filmnek nagyon megkapó és élvezetes volt.

2017.02.21 Orosz István

Hát ez saját vélemény, nekem nem tetszett. Az eleje jónak indult, de mikor bementek a gyárba a sztoriba, már semmi csavar nem volt kiszámítható volt, és sok elem ami a a filmet alkotta nem nagyon kellett volna. Nyilván egyéni ízlés, nem vagyunk egy formák én nem látok ebben maradandót, én szerintem nagyon gyenge lett.

2017.03.08 GedyPapa

3 és feles lenne inkább, de mivel ilyen nincs ezért marad a 3-as. Johnny Depp próbálja kihozni a maxot ebből a filmből is, de nem jön össze neki. Nagyon bugyuta karakterek gyűlnek össze egy nem túl erős filmötlet megvalósítására. Nem hagy maradandó nyomot és akkor még kedves vagyok.

2017.10.14 Lamboh

Régi nagy kedvenc. Még úgyis, hogy gyerekként azért sokszor eléggé paráztam tőle. Vicces, de egyben szomorú is. Sajnos nem mostanában láttam már, de érik egy újranézés.

2017.07.11 Szilonka

Remek kis mesefilm felnőtteknek. Több karakter életútját is megismerhettük, ami nekem külön tetszett. Nagyon egyedi a története és az ábrázolása, ami valakinek vagy bejön vagy nem.

2018.12.06 harnas1207

A filmben a történet megfogott, érdekesnek tartottam. Azonban a látványvilágát és a hangulatát nem tudtam megszeretni. Többszöri nekifutásra sikerült csak végignézni a filmet, így lehet a 2 csillag még igen bőkezű.

2019.05.19 Ms. Akárki

Nagyon gyerekfilmesre vették a figuráját a filmnek. Ennél többet vártam volna tőle. Élvezhető, de több minden rejlett az alaptörténetben. Johnny Depp tökéletes volt az édességgyáros megtestesítésére, ez nem is kérdés. Pörgős mese, ami inkább gyerekeknek élvezetes.

2019.04.01 Norbert93

Három Csillag helyett három és fél

Annyira görcsösen giccses és erőltetett, ugyanakkor szomorú és búskomor, hogy az már jól áll a filmnek. Egyedi darab, Tim Burton élvezhető filmjeinek egyike.

2017.10.20 Bazzzsi

Imádom ezt a filmet. Egy vígjátékba burkolta, mézes-mázas film, de egy igazi dráma. Nagyon szomorú és megindító, minden percét imádtam. Johhny Depp is remekül hozza a figurát.