Gulliver utazásai (2010)

Gulliver's Travels

Artemisia   2020. 04. 07.

legújabb vélemény a nap véleménye

Stílus- és korelemek kavalkádja

Szórakoztató film, keverednek benne az egymástól elütő stílus- és korelemek, emiatt eléggé fonák a hangulata, de mégis működik. Az alapvetően fennkölt, drámai művet egy modern amerikai vígjátékba csomagolja, az eszményi, az emberi erkölcs és társada... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 18.

Olyan Black Jack humorú film. Kikapcsolódásnak szerintem teljesen megfelel. Nem egy eget verő alkotás, amin lerágod a körmeidet és napokig gondolkodsz a tanulságán.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Még Jack Black se tudott mit kihozni ebből a filmből, vagy éppen miatta lett rossz? Magam se tudom, de az biztos, hogy számomra volt kínos végignézni az agóniáját a szereplőknek..

Bazzzsi   2017. 10. 21.

Nem olyan rossz ez! Aki egy picit is szereti a meséket az biztosan élvezni fogja, mert újra gyereknek érezheti magát. Helyes és helyenként vicces történet Black Jackkel.

Norbert93 Nézhetetlen  2018. 08. 09.

Ezt a filmet nem szabadott volna elkészíteni. A pocsék színész és véletlenül sem vicces Jack Black csak megkoronázza a könyv meggyalázását. Borzalmas film.

szune40   2015. 06. 18.

Jack Black-et és Jason Segel-t nagyon kedvelem ez a film mégse lett a kedvencem. Talán közepesre tudom értékelni a színészek miatt de valahogy nem volt az a maradandó élmény.

freeman   2019. 12. 10.

Király film

Chris O'Dowd

Emily Blunt és James Corden első közös filmje, melyet a 2014-es Vadregény követett.

(Artemisia )

Emily Blunt és a filmbéli édesanyját alakító Catharine Tate között csak 14 év a korkülönbség.

(Artemisia )

Sarah Michelle Gellar neve is felmerült Mary hercegnő szerepére.

Horatio szerepét eredetileg Taylor Lautnernek szánták a készítők, de a producerek megváltoztatták a koncepciót, amihez már túl fiatalnak tartották a színészt. Ezután kapta meg a szerepet Jason Segel.

A Liliputi-palotát a Blenheim palotáról mintázták, ahol az egykori brit miniszterelnök, Winston Churchill született.

Emily Blunt karrierjének legcsajosabb szerepének tartja a hercegnő szerepét.

A főcímben nem tűnik fel Jonathan Swift neve, aki azt a könyvet írta, amit a film elkészítésének alapja volt.

Emily Blunt azért nem tudta elvállalni Natasha Romanoff/Fekete özvegy szerepét a Vasember 2 (2010) című filmben, mert már szerződés kötötte ehhez a filmhez.