Chihiro szellemországban

Sen to Chihiro no kamikakushi

2018.04.26 TomÁcs

Inkább a felnőtt korosztály számára készült mese. Sok erőszakosé s felkavaró jelenet van benne. Érdekes történet, örültem, hogy megnéztem, adott valami plusszat.

2016.05.11 VvV

Különleges mese, érdekes történettel. Néhol picit félelmetes, nem igazán való kis gyerekeknek. Először amikor hallottam az 'eltörjem a karocskádat' mondatot, hát nem hittem a fülemnek.

2016.08.29 Szivárvány1

Nagyon érdekes történet. A néző figyelmét száz százalékig fenntartja a film folyamán. Érdekes volt látni egy ilyen sötét és mégis valóságban gyökerező anime rajzfilmet. Hasonló történethet eddig még nem volt szerencsém. Ajánlom mindenkinek. Nagyon jó.

2015.12.12 beero88

Nagyon kedveltem ezt a filmet. Kiváló a szereposztás, amiért nagyon örültem is. Ezen felül látvány világ és a zenék is fantasztikusak a filmben. Sztoriról már nem is ejtenék túl sok szót szerintem érdemes megnéznie bárkinek ezt a filmet.

2017.07.31 Lonka

Imádom a japán vonatkozású mesefilmeket is ez is nagyon tetszett. megmaradt az eltörjem a karocskádat mondat. Picit agresszív, lehet, hogy gyereknek nem a legjobb választás.

2018.10.21 Csillagpor

Nem rajongok túlzottan az anime mesékért és sorozatokért, de a Chihiro még engem is levett a lábamról. Gyönyörű fantáziadús és látványos világot teremtett. Kezdem érteni miért rajonganak ennyien Hayao Miyazaki filmjeiért.

2021.03.24 Rea387147

Gyerekkorom egyik legjobb meséje

Lenyűgöző ez az animációs film. Emlékszem, mennyit nyaggattam a szüleimet, hogy hadd nézzem meg újra és újra. Magával ragadó, egy percig sem tudtam és tudom levenni róla a szemem. A történet megmelengette a szívemet, már gyermekként is nagyon szerettem, de felnőtt fejjel is ugyanúgy le tud nyűgözni, mint akkor. Talán a Ghibli stúdió legjobb filmje, kicsit szürreális a fantáziavilága, és a szereplők is különlegesek és elragadóak. A kis szenes különösen. ^-^ Nagyon jó és eredeti történet, de szerintem a nagyobb korosztálynak jobban átjön a mondanivalója, mint kisebb gyerekeknek. Viszont a lényeget a japán kultúra ismerete nélkül is lehet érteni. Hayao Miyazaki minden filmje mestermunka, valamint én szerintem majdnem az összes műve kiemelkedő remekmű. Ezt az animációs filmet bátran tudom ajánlani bárkinek.

2017.12.13 Greeta

Nagyon furcsa kis ázsiai mese. Nem túl kedvesek a szereplők és a története is misztikus. A látványra sokat adtak az látszik. Nekem tetszett, érdemes adni neki egy esélyt.

2019.03.20 Timcsi

Szép, tanulságos és tartalmas mese, csak ajánlani tudom, már csak a különleges képi világa miatt is.

2022.06.28 Filmimado

Nem vagyok hatalmas rajzfilm-rajongó, de Mijazaki munkái között bárkinek lehet kivételt tenni. Ez a film is nagyszerűen animált, történetileg jól felépített remekmű. Egyesek lehet hogy furcsának látják az egészet, de szerintem nem az; egyszerűen egy ... Több

2022.08.30 Reitman

Nagyon jól meg van csinálva, ritkaság, hogy egy nagy stúdiós animáció tetszene nekem!

2021.01.15 Melinda

Elbűvölő, izgalmas

Lenyűgöző ez a mese. Magával ragadó a képi világa, nagyon fordulatos és fantáziadús a történetszövése, egy percig sem unatkoztam, amíg néztem. A Chihiro és Haku közötti érzelem megmelengette a szívemet, valóban tiszta szeretet, szerelem. Teljesen elbűvölt ez a világ. Én mondjuk a 9+ besorolást nem érzem relevánsnak, inkább 12-13 éves kortól ajánlanám, mert akkor már értik is, és tudják is követni a történet fonalát, jobban tudják értékelni, amit látnak. A Netflixes felirat katasztrófa helyenként, őszintén örülök neki, amiért értek angolul, mert egy csomó helyen félre volt fordítva a szöveg, és egyes elemeket ki is hagytak belőle, amik pedig amúgy fontosak voltak a történetvezetés szempontjából.

2017.05.30 vivikejencikelara

Kisebb koromban mikor néztem mindig féltem ettől és az ehhez hasonló meséktől, valószínűleg a szellemek és a boszorkányok miatt, de most felnőttként nagyon szeretem nézni és egy különleges világba visz el.

2017.08.15 czigler.nora

Nem szeretem az animéket, de ez a darab kétségkívül zseniális. A sztori, a hangulata, a szereplők..a rajz nem igazán tetszett, de ez műfaji sajátosság, tudom.