Chihiro szellemországban

Sen to Chihiro no kamikakushi

2015.03.01 orlandooo

Valahogy sose szerettem az ilyen féle meséket, de ezt az egyet megnéztem, és meglepő módon tetszett, de nem mondanám,hogy megnézném többször is, elég volt egyszer. Engem ez a keleti stílus egyáltalán nem tud megérinteni.

2016.03.26 Yoniki

Bár hosszú, kicsit elhúzott, de rendkívül érdekes anime jó sok japán hiedelemmel. Nehéz ezmiatt kifürkészni egy-egy karakter lényegét, de kis utánajárással minden összetevődik. Japánban gyerekek nézni, de mint minden Ghibli studiós animet, úgy ezt is inkább felnőtteknek, tinédzsereknek ajánlom.

2015.12.28 juliS

Érződik, hogy Miyazaki próbálja az európai közeget megszólítani a filmjével, de sajnos a japán kultúrának a minimális ismerete nélkül, nehezen érthető a film. Ha valahogy több síkon lenne értelmezhető, de túl azon, hogy gyönyörű, én nem tudom összerakni.

2015.03.15 Maszat

Gyönyörűen megrajzolt mese, tele tiszta érzelmekkel, gyermeki naivitással, jó és rossz szereplőkkel. Ugyanakkor teljesen más, mint amihez a Pixaron és Disneyn nevelkedett filmnézők hozzászoktak. Hamisítatlan japán, ami a szó legpozitívabb értelmében ... Több

2015.02.08 Powerful900

A Chihiro Szellemországban egy olyan mese, ami egy fantasztikus történetet mesél el, mindezt tartalmasan elénk tárva teszi. Nem igazán ajánlanám kisgyerekeknek, akik lehet élvezni fogják, de egészen másképp értelmezné, mint egy idősebb korosztály kép... Több

2015.01.26 M. Natalia

Kis koromban láttam.. Annyira nyomasztó volt, hogy soha többet nem tudtam megnézni.

2017.12.18 eszticickany

Egyszer nagyon véletlenül néztem meg ezt a mesét, mert semmi nézhetőt nem találtam és nagyon kellemesen csalódtam. Nem vagyok oda az animékért, mégis éreztem, hogy ennek több mondanivalója van mint néhány filmnek, amit sztárolnak, pedig kár volt leforgatni.

2015.01.26 Majesticdia

Szuperjó anime, kiskorom egyik kedvence, minden perce leköt.

2015.01.26 ferdi95

Egyik legjobb anime alkotás, találkozik benne a nyugati kultúra és a keleti hagyományok, nyomasztó a hangulata de ezért még inkább jó, megéri megtekinteni!

2015.03.14 gaalerzsebet

Gyönyörű animációs mesefilm a japán anime kultúrát idézve. Nagyszerű karakterekkel van megpakolva a film ( külön kiemelném a boszorkányt ). Az animáció gördülékeny , nagyon jól elkészítették. A történet kellő képen izgalmas és tele van fordulatokkal. Ajánlom! 4/5

2015.02.11 vadiati

Elsőre nagyon furcsa volt ez a történet (valószínűleg a megjelenés után nem sokkal láttam). Muszáj lesz újra megnéznem, mert biztos sok minden kimaradt, amire nem tudtam figyelni.

2015.01.26 Piper

Japán szellem és rajzfilmvilág.... Nagyon ott van!

2015.03.31 edoka

Az első Miyazaki film amit láttam életembe. Azután teljesen magával ragadott az egész világ.Érdemes megnézni mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom.

2015.01.26 diamond1011

Érdekes mese!Legalábbis számomra!De izgalommal néztem!