Clown

Egy szerető édesapa rátalál egy bohócjelmezre, mellyel meg akarja lepni fiát annak születésnapján. Csakhogy a jelmezen gonosz átok ül, ami viselőjét gyilkosság változtatja.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 2014.11.13.

2024.01.12 Kinga Kecskeméti

Nem tudtam, mire számítsak, amikor elkezdtem. Nagyon nem szeretem a bohócokat, és azt még úgysem, ha egy filmben gyerekeket használnak fel a megfélemlítés eszközéül. Ijesztő thrillert vártam, de ez inkább gyomorforgató volt számomra. Horror kedvelőknek inkább ajánlom, de nekem ez sok(k) volt.

Zseniális horror mozi.Borzongtat,félelemben tart szinte az első perctől.Tapintható a félelem,és kaotikus az átalakulás.Jon Watts nagyon jól visszaadta az ember ősi félelmeit az ismeretlentől. Ajánlott!

2016.06.23 postaslaszlo8

Oly régóta végre egy jó történettel megáldott horrorfilm, külön kiemelem a Bohóc fejlődését, nagyon birom az ilyeneket a filmekben. Minden horrorrajongónak ajánlom, noha nem egy nagy szám, de mégis tetszik.

2015.06.23 duhaj

Nagyon ütő! Régen okozott ilyen élményt mostanában készült horror. A díszletek, maszkok, egyszóval a látvány nagyon rendben van és sikerült a hangulatot is végig fenntartani. Az elejétől majdnem a legvégéig fokozódik a horror hangulat, és a katarzis után nem zárja le rögtön, de nem is baj.

2019.08.29 Kóborló

A bohócok eredete...

Jómagam kimondottan nem kedvelem a bohócokat (talán még bennem is van egy kis félelem tőlük), ezért, mikor egy barátom felhívta erre a filmre a figyelmemet, vegyes érzelmekkel kezdtem bele a megtekintésébe. Ha röviden akarom összefoglalni a látottaka... Teljes kritika

A film rendezője 2010-ben már készített egy rövidfilmet ugyanezen a címen, szintén a horror kategórián belül.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Jon Watts-nak ez volt az első egész estés filmje; mindeddig tv-sorozatokat, rövidfilmeket és videoklipeket készített.Szerző: Kóborló

A filmet 2012 telén kezdték forgatni, de Amerikában csupán 2016 nyarán került korlátozott számban, nagyon rövid ideig a mozikba. Ennek az volt az oka, hogy eredetileg VOD szolgáltatókra készítették.Szerző: Kóborló

A film bohócos plakátját Olaszországban cenzúrázták, mert túl félelmetesnek találták. Szerző: dulkap