Color Out of Space

Egy nyugodt és idilli mindennapjait tengető család életét egy lezuhanó meteorit zavarja meg, amely furcsa, ragyogó színt bocsájt ki magából. És bár számtalan megmagyarázhatatlan jelenség veszi kezdetét, a legvérfagyasztóbb talán az, hogy mindenki kezdi elveszíteni a fejét.

(csd)

Forgatókönyvíró: H. P. Lovecraft
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Portugália, Malajzia
Premier: 2019.09.07.

2023.02.24 Piczil Zsolt

Nem vagyok horrorrajongó, ha én azt mondom, játszottam az Alien Isolation játékkal és MAJDNEM végignéztem ezt a filmet, akkor mindenkinek kötelező

Tényleg nem vagyok horror-, thriller-, survival-rajongó, de ez a film még az én pajzsomat is átütötte. Na jó, a végén azt a komoly testhorrort, transzformálási részt már nem is tudtam nézni (ott belepörgettem), de egyébként számomra ez a legjobb misztikus/horror film. Leelőzi a Carpenter-féle The Thing-et, amit csak gusztustalannak tartottam, nem pedig jó filmnek. Hogy a misztikus filmek közül leelőzi-e az Ördögűzőt? Na, azt azért nem, mert a keresztény mitológiának sokkal erősebb hatása van rám nézve, mint a teljes Lovecraft-univerzumnak. Valahogy jobban félek a Sátántól, mint a Vénséges Véntől a űr sötét bugyrából. Ezt leszámítva ez a film most nálam az első helyezett.

2022.08.21 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Cage előtt le a kalappal!

Sokszor csalódtam már Nicolas Cage-ban, ezért nem minden előítélet nélkül ültem le a film elé! Nézzük mit láttam, és mit tapasztaltam? H. P. Lovecraft műveit rengetegszer adaptálták vászonra, többnyire kevés sikerrel, mintha kéz a kézben járna Stephe... Teljes kritika

2020.05.25 Kóborló

Hatásos adaptáció

Még a 2019-es év végén olvastam egy cikket arról, hogy mely horrorfilmekre lesz érdemes figyelni a 2020-as év során, és azok közt megtalálható volt jelen filmünk is. Nos, több szempont miatt is gondoltam a Color Out of Space című filmről azt, hogy ta... Teljes kritika

2020.04.23 BoBamburg

Lovecraft könyveit nem egyszerű dolog átdolgozni filmre, de ott sikerült a lehető legjobban kivitelezni. Nagyszerű horror, erős atmoszférával és iszonyat jó látvánnyal. Nicholas Cage pedig már a Mandybe megmutatta, hogy még mindig tud.

2020.02.29 Caravaggio1978

Hozza a formát Cage

Igazándiból meg lehet nézni de sajnos Cage hozza a borzalomfilmeket sorban,jó jó hogy Lovecraft meg minden de az se ér többet a filmes megvalósításnál,aki meg filózófuskodni szeretne annak hajrá,én nagy nehezen végig tudtam nézni.

A televízióban látható időjárás-jelentés során több olyan városnevet is láthatunk (Arkham, Innsmouth, Kingsport és Dunwich), amiket Lovecraft használt különböző műveiben.Szerző: Kóborló

Nicolas Cage karrierje során mindenképp szeretett volna szerepelni egy Lovecraft adaptációban, mert az édesapja nagy rajongója volt az írónak.Szerző: Kóborló

A rendező, Richard Stanley a film után még további két H. P. Lovecraft novellát szeretne adaptálni, és legközelebb a Dunwich Horrort készítené el.Szerző: Kóborló

A film költségvetése közel 9 millió dollár volt.Szerző: Kóborló

(2020. 01. 30.)
Lovecraft rajongóknak, és minden vállalkozó szellemű nézőnek szíves örömmel ajánlom Richard Stanley eme produkcióját, amit ha minden igaz, hamarosan követni fog a Dunwich Horror új feldolgozása, és egy harmadik Lovecraft-adaptáció. Ezek után én erre csak azt mondom, hogy várjuk szeretettel. Több