Csibefutam

Csibefutam

Chicken Run

A baromfiudvar világa kész börtön a bentlakók számára: szögesdrót, őrkutyák, mogorva gazda. Nem is csoda, hogy a bátor szárnyasok vezetőjük, Rozsda irányításával újabb és újabb szökési tervet kovácsolnak. Ezek azonban sajnos sorra kudarcot vallanak. Egy nap azonban új reménység tűnik fel: egy… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2000.08.17. | Netflix (2023.10.15.)

2019.07.21 Ms. Akárki

Még az elsők között volt ez amit moziban néztünk meg a családommal így lehet hogy egy kicsit elfogult vagyok de én imádom a mai napig. Amúgy is nagyon kedvelem az ilyesmi gyurmás rajzfilmeket. Vicces, pörgős a szabadulás utáni küzdelmük és persze happy end.

2019.03.30 indingo

Ahhoz is kell egy kis kattantság, hogy fogva tartott csirkékről készítsen valaki mesefilmet gyerekeknek. A kis gyurmaszerű lények nekem bejöttek és a történet is a műfajhoz képest jó volt.

2016.05.28 Orosz István

Nekem 10 évvel ezelőtt gyerekként imádtam mostmár lehet nem tudnám megnézni de gyerek fejjel nagyon megállta a helyét! Végül is nagyrészt a tanyán lakó csirkék szabadságának eléréséről szól, ami elmeséli a kitartásukat a cél érdekében még egy církuszi kakassal is szövetkeznek.

2018.11.12 dailyfilmsan

Bejött ez a gyurmamese. Jópofa a baromfi/csirke/szárnya utalások. Mindenhova beszúrták a készítők ahova nem szégyelték. Látszik hogy a készítők odatették magukat minden gyurmából készült kivéve az ég meg ami rajta van. Az egész csirkefarm egy kis gul... Több

2018.12.27 VvV

Jó kis falusi történet én tudtam azonosulni a mondanivalóval is. A karakterek is humorosak.

Mel Gibson a szövegét a többi szereplőtől külön, Amerikában rögzítették, míg a többiekét együtt, az angliai Aardman-ban.Szerző: magyaristvan

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 170 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Az alkotók erősen lobbiztak, hogy a film megkapja a "legjobb film" Oscar-díjat. Ez a törekvés végül kudarcot vallott, de a következő évben dominálták a "legjobb animációs film" kategóriát, amit először a Shrek nyert meg.Szerző: kázsé

Mikor Rocky távozik, az egyik csirke azt mondja, "szerintem nem is Amerikai". A Rocky hangját adó Mel Gibsonról sokan hiszik, hogy ausztrál, pedig az USA-ban született, és csak 12 éves korában költözött a családja Ausztráliába.Szerző: kázsé